uszkodzony spoiler (plastik) pod przednim zderzakiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

uszkodzony spoiler (plastik) pod przednim zderzakiem

Post autor: zq_lbn » ndz lut 14, 2010 01:13

Witam,
W trakcie manewrowania na parkingu (dokładnie w trakcie cofania i przeskakiwania przez spory garb z zamarzniętej brei pośniegowej) zerwałem zaczepy w plastikowym elemencie znajdującym się pod przednim zderzakiem i zostawiłem go na zaspie.
Numer z elementu: 1J0 805 903
Wykonane jest to coś z PP + EPDM-T
I teraz moje pytanie: daje się to w jakiś sposób kleić domowym sposobem?? Wchodzi ewentualnie w grę spawanie?? Pytam, ponieważ miałem wcześniej DU Espero, zderzak był wykonany z PP+EPDM z dodatkiem talku i nikt nie chciał mi tego kleić.
Jak uważacie - lepiej kleić ori, czy kupić podróbkę na alledrogo??
pozdr
zq



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » ndz lut 14, 2010 01:28

Pospawać można wykładzinę pcv , metal ale zaczepy watpie , można użyc kleju z tym że powierzchnia tych zaczepów jest mała i nie wiem czy klej to utrzyma . Chyba pozostaje kupić nową część



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 14, 2010 01:29

zq_lbn, domowa metoda-zgrzej pęknięcia od wewnętrznej strony lutownicą (najlepiej z grotem drucianym),a następnie trzeba plastik zmatowić papierem ściernym (grubym-80/100)trochę szerzej i pomalować żywicą,po czym przykleić do niej matę i przemalować żywica ponownie.W sklepie motoryzacyjnym dostaniesz taki zestaw naprawczy żywica + mata.Można dać 2-3 warstwy dla pewności :bajer: .
Jednak jeśli te zaczepy są wąskie,to szanse są marne,ale spróbuj...
Ostatnio zmieniony ndz lut 14, 2010 01:30 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 1 raz.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lut 14, 2010 01:35

zq_lbn pisze:czy kupić podróbkę na alledrogo??
tą wersję bym odrzucił, lepiej używany oryginał kupić niż nowy, kiepskiej jakości zamiennik. Zaczepy pewnie ciężko będzie naprawić ale możesz spróbować całą dokładkę przykleić do zderzaka. Ja też zgubiłem dokładkę zderzaka w zaspie;/ ale jeszcze nie patrzyłem co się dokładnie stało...czekam na wiosnę :)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz lut 14, 2010 10:46

zq_lbn, pojeździj spokojnie do wiosny bez, a na wiosne kup używke na allegro - ta dokładka często dostaje "w du*e", i poklejona za długo nie wytrzyma



pkr98as
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2009 11:59
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: pkr98as » ndz lut 14, 2010 10:50

Ja już dwa razy w tym roku urwałem tą dokładkę obecnie jeżdże bez i czekam na wiosne a na allegro są po około 59zł więc chyba nie warto bawić się w klejenie



bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » wt lut 16, 2010 22:27

heh no niestety koledzy musimy uważać bo nasze furki nisko siedzą! ja narazie nie urwałem, ale jestem bliski.. takie sniegi, breje itp itd... kurde!
A ty kolego kup podrube i nie kombinuj hehe.. szkoda czasu, nerwów, zabowy i zachodu ;/
kupisz, zamontujesz i jak ta laa laaa ;)
pozdro


bArT

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 353 gości