problem z obrotomierzem ! pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szyba20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:03
Kontakt:

problem z obrotomierzem ! pomocy

Post autor: szyba20 » pn mar 20, 2006 00:32

w moim wv golfie 2 1.8 GT nie dziala obrotomierz ! ale niekiedy kiedy go zapale czesto sie to dzieje gdy go odpalam rano lub wieczorem gdy dluzej postoi gdy jest zimno zaswieci sie czerwona kontrolka i obrotomierz przez pewien czas dziala ale po chcwili wskazowka opada i tyle! kiedys jechalem i tez zamigodala pare razy czerwona zaroweczka i obrotomierz w tym saym czasie dzialal i po chwili przestal ? co to za czary moze mi ktos pomoc??


elo pozdrowki dla wszystkich vwagenowiczow !

racer18

Post autor: racer18 » pn mar 20, 2006 10:21

Z tego co mi wiadomo obrotomierz sterowany jest wyjściem "W" z alternatora więc to ma bardzo wiele wspólnego z ładowaniem. Przyczyną może być wszkodzeie alternatora lub przewodu wychodzącego z wyjścia "W".



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn mar 20, 2006 11:00

Wyjściem W to jest sterowany ale w dieslu, w benzyniaku obrotek mozna podpiąć pod + w cewce i też będzie działał poprawnie. Jak kupiłem gofra, którym teraz jeżdżę to wysunęła mi się wsówka i obrotek falował. Pod maską poprawiłam wsówkę i jest jak trzeba.



Awatar użytkownika
Ross
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: sob cze 18, 2005 00:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Ross » pn mar 20, 2006 13:26

A może kostka pod zegarami się poluzowała? Zawsze można sprawdzić bo nie jest z tym dużo pracy.


dawno, dawno temu eMKaDwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8a#2102978


Części GTI, GT TDI, Cupra, FR

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn mar 20, 2006 13:40

szyba20 pisze: zaswieci sie czerwona kontrolka i
jaka kontrolka?



Awatar użytkownika
andrinowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 09, 2006 14:32
Lokalizacja: Mełgiew pow. Swidnik
Kontakt:

Post autor: andrinowy » sob maja 27, 2006 15:57

Z Twojego opisu wynika, że działa Ci obrotek dopiero wtedy jak zaświeca Ci się kontrolka ładowania, wnioskuję więc z tego, że brakuje Ci (prawdopodobnie) jakiejś masy. Nie jestem elektrykiem ale może ktoś kto się na tym zna bardziej pójdzie tym tokiem myślenia i coś mądrego wymyśli. Powodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości