[mk2]Problem ze szkrzynką biegów.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kwachu75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 24, 2006 23:12
Lokalizacja: Barcin
Kontakt:

Post autor: kwachu75 » ndz mar 19, 2006 22:04

synchronizator 50 zeta, simering na półosie 2 razy 10 zł, simering na wałek sprzęgła 10 zł, łożyslk oporowe sprzęgła 30 zł,. Oczywiście nie musisz zmieniac wszystkiego! Ja jednak tak zrobiłem, choć nie ciekło mi ze skrzyni, ale to tylko uszczelniacze i po 12 latach należy im sie emeryturka-:) Do tego młotek nie zaduzy i wszystko demontuj z fotograficzna pamiecia bo troche tych trybów jest w środku. 20 deko uczucia się przyda bo obudowa alu, a jak łożysko przytrzyma to cały dzień będziesz w nią walił nim sie rozpołowi.mozesz też kupić nową uszczelkę na społowienie,ale silikon też da radę ! Jak ci sie rozpołowi to od razu niuchniesz który synchron jest do dupy. Widać zużycie z kilometra.Grunt to wszystko dokładnie poskładać. świeży olej się przyda, wchodzi półtora litra. Polecam czerwony hipol do automatycznych skrzyń biegów. No a wieczorkiem z pomocnikiem 2 razy pól litra sobieskiego i słoik ogórków się nalezy. :bigok: Strach ma duze oczy. Dasz radę!!! Powodzenia


Pozdro! - KWACHU-

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » ndz mar 19, 2006 23:38

tauka, wybacz ze pisze nie na temat ale masz w podpisie moj NICK PETERSON Juz kilka osob go ma Nie wiem co sie dzieje :) Najwidoczniej na forum jest jeszcze jeden PETERSON Mozemy to jakos sprostowac?


Piotrek

Awatar użytkownika
MARCIN7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:46
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: MARCIN7 » ndz mar 19, 2006 23:43

moze to byc synchronizator


DRIZZT

Awatar użytkownika
MARCIN7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:46
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: MARCIN7 » ndz mar 19, 2006 23:47

mala przygazowka powinna pomagac tylko nie przekraczaj 2000
sorry ze tak pozno
ale mozna z tym jezdzic

[ Dodano: Nie Mar 19, 2006 22:50 ]
wiadomo lepiej wczesnie wymienic mniejsze koszty bo jak rozwali skrzynie to kaplica
:kac:


DRIZZT

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » ndz mar 19, 2006 23:54

ja mam problem ze wstecznym Jak sie rozgrzeje silnik to zgrzyta jak wlaczam wsteczny Olej mam i mechanik powiedzial ze tylko rozbiorka mnie moze poratowac ale powiedzial Na razie mozesz jezdzic bo szkoda kasy, a nie male to koszty Za to go lubie


Piotrek

Awatar użytkownika
MARCIN7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:46
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: MARCIN7 » pn mar 20, 2006 00:02

Sprzeglo nacisni 2 razy przed wbiciem biegu moze pomoze


DRIZZT

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn mar 20, 2006 09:16

peterson pisze:tauka, wybacz ze pisze nie na temat ale masz w podpisie moj NICK PETERSON Juz kilka osob go ma Nie wiem co sie dzieje :) Najwidoczniej na forum jest jeszcze jeden PETERSON Mozemy to jakos sprostowac?
faktycznie na forum jest gość co ma b.podobny nick PITERSON, a co do podpisu który widzisz to też się zastanawiałem co to jest i zapytałem i taką odpowiedż dostałem tu cytat "To taki skrypt wstawia w to miejsce nick osoby która właśnie patrzy na ten post, każdy poprostu widzi tam swoja nazwę"


:-k ...

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pn mar 20, 2006 12:01

Bardzo chce Ci pomóc tauka ale niestety tu się kończą moje kompetencje.
Pozdrawiam. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
michal84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:04
Lokalizacja: WuWuA
Kontakt:

Post autor: michal84 » pn mar 20, 2006 22:37

Czyli trza przygotowac 500 zł i robic remont :crazy: jeszcze tragedii nie ma a auta jeszcze nie spłaciłem, wiec na razie odpada. Problemy sa gdy auto jest po dłuzszym postoju, chwile sie pojezdzi i 1 i 2 wchodza lepiej. Jakiej firmy olej polecaciebo lepkposc 75w90 ma byc tak??



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » wt mar 21, 2006 08:19

Moja skrzynia dość hałasuje czy stosował ktos środek wyciszający skrzynię biegów, mechanik doradził mi abym to wlał do skrzyni to jest jakby gęsty olej 150ml Czy to pomoże?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 21, 2006 10:34

peterson pisze:ja mam problem ze wstecznym Jak sie rozgrzeje silnik to zgrzyta jak wlaczam wsteczny Olej mam i mechanik powiedzial ze tylko rozbiorka mnie moze poratowac ale powiedzial Na razie mozesz jezdzic bo szkoda kasy, a nie male to koszty Za to go lubie
mam nadzieje ze bedziesz go dalej lubil jak stanie ci sie to co opisalem na poprzedniej stronie :)
michal84 pisze:zyli trza przygotowac 500 zł i robic remont jeszcze tragedii nie ma a auta jeszcze nie spłaciłem, wiec na razie odpada. Problemy sa gdy auto jest po dłuzszym postoju, chwile sie pojezdzi i 1 i 2 wchodza lepiej. Jakiej firmy olej polecaciebo lepkposc 75w90 ma byc tak??
za 500 zl to moze nie bo jak pisza koledzy to nie wychodzi on az tak drogo... wiec nie jest az tak tragicznie... a co do oleju ja wlalem MOBIL SHC 75W90 i jest duzo lepiej... ale z 2 trza i tak ostroznie sie obchodzic :)...
mmksk pisze:Moja skrzynia dość hałasuje czy stosował ktos środek wyciszający skrzynię biegów, mechanik doradził mi abym to wlał do skrzyni to jest jakby gęsty olej 150ml Czy to pomoże?
a sprawdzales czy masz wogole w niej olej? Odradzam stosowanie takich wynalazkow... to jest mniej wiecej tak jak z motodoktorem... pozdrawiam



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » wt mar 21, 2006 11:56

Olej wymieniłem na Mobila syntetyk 75W90 , mechaniol twierdzi że ten preparat to napewno nie zaszkodzi a może pomóc juz to kupiłem ale zastanawiam się czy wlać. A co to jest motodoktor?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 21, 2006 12:34

Mechanicy duzo roznych rzeczy twierdza... nie po to producent oleju stanal na glowie zeby opracowac jego formule zeby go teraz modyfikowac... jak wlejesz taki zageszczacz to bedziesz mila taki efekt jakbysse wlal hipola mineralnego... :) za 150 zl :) a motodoktor to jest podobny srodek tyle ze do silnikow... zalatwia sprawe wyciekow i tym podobnych na pare tysiecy km a potem silnik idzie do generalki... takze jak masz paragon to idz oddaj ten preparat... pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości