Poduszki pod silnikiem MK3 1.9 diesel (tdi)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Poduszki pod silnikiem MK3 1.9 diesel (tdi)

Post autor: Kossof » pn sty 10, 2005 21:03

Witam, mam pewien problem. Mam takie wrażenie, że padła mi któraś z poduszek. Jak jadę pomału prawie się toczę na 2 to słychać wyraźnie warczenie i jakby chrobotanie. Zaczołem od wymiany przedniej poduchy. Nic nie pomoglo. dziś wymieniłem drugą, tylnią prawą, no trochę jakby jest lepiej ale na wyższych obrotach, ale na wolnych to samo. Trzecia najmniejsza czyli tylnia lewa jak przekonywał mnie mój mechanik nie pada prawie nigdy, i dlatego została nie wymieniona. Mam już trochę dość wywalania kasy. No juz nie wiem co mnie trafi jak wymienię tylnią lewą i dalej będzie to samo. Czy wam szanowni koledzy padła kiedyś tylnia lewa ??? Czy to raczej prawda, że jest ona tylko ponoć punktem podpory skrzyni biegów ??? Już sobie myslę, że to może nie poduszka, ale w golfie II miałem kiedyś problemy z przednią i znam juz ten odgłos.
Pleas napiszczie jak to jest z tymi poduchami. W sumie nie ma tam żadnej olejowej tylko zwykłe gumy. A myslałem, że są też olejowe.

Pozdrawiam Kossof



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » pn sty 10, 2005 22:48

mowiac tylnia lewa masz na mysli ta pod skrzynia biegow???Poduszki najlepiej idzie sprawdzic jadac na niskim biegu np na 1.Dodaj gazu a potem pusc go gwaltownie jak ci bedzie szarpac to znaczy ze ktoras z poduch do wymiany.



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » pn sty 10, 2005 22:53

Chodzi ci o ta pod skrzynia biegow.Mi wlasnie ona padla dzisaj wymieniam.Jest rozwalona w kosmos.Sproboj sprawdzic ja tak jak napisalem wyzej jezeli obiawy wystapia to poducha na bank do wymiany.



Awatar użytkownika
david_p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt sty 07, 2005 15:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: david_p » wt sty 11, 2005 00:43

ile może kosztować taka wymiana tylnej poduszki, to bardzo groźne jeździć gdy jest pęknięta? ostatnio jak byłem w serwisie okazało się że też mam ten problem i gościu powiedział że to nic groźnego, po prostu pozostałe szybciej się zużywają



Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kossof » wt sty 11, 2005 11:05

Wymiana kosztuje grosze. Około 25 zł. Poduszka od 120 do 200 zł. Czy jest groźne, hmm no napewno hałasuje i jest upierdliwe, a pozatem więcej drgań przenosi sie na inne poduszki i wtedy niedługo będziesz miał do wymiany resztę.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt sty 11, 2005 20:47

Mam to samo :) Walczył będę pod koniec tygodnia - napiszę co pomogło.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości