problem z sonda 1.6 16V AZD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

problem z sonda 1.6 16V AZD

Post autor: anton:-) » czw lut 11, 2010 22:38

Mam mały problem z kolegi MKIV 1.6 1.6V po wycieciu kata zapala sie kontrolka check i po podpieciu vaga wywala bład ze jest cos nie tak z katalizatorem ze jest zuzyty czy zapchany juz dokładnie nie pamietam czy da sie cos zrobic zeby oszukac ECU ze niby jest ten katalizator bo kontrolka sie cały czas swieci
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 17:50 przez anton:-), łącznie zmieniany 2 razy.


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lut 11, 2010 22:42

duzo bylo tego na forum jak oszukac sonde lub co z nią zrobic,szukajka prawde ci powie



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » czw lut 11, 2010 22:57

Tez mnie ciekawi jak to zrobic ale nie moge znalezc



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw lut 11, 2010 23:39

ManieKK pisze:Tez mnie ciekawi jak to zrobic ale nie moge znalezc
U nas najprawdopodobniej nie będzie błędu, bo mamy tylko jedną sonde przed katalizatorem :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 11, 2010 23:56

Jazz_Blue pisze:U nas najprawdopodobniej nie będzie błędu, bo mamy tylko jedną sonde przed katalizatorem
anton:-), masz typowy przykład dlaczego nalezy podawać zgodnie z regulaminem typ silnika, żeby odowiadający ne musieli główkować niepotrzebnie. W tym wypadku np 16- ki po 99 miały 2 sondy, druga umieszczona za katem zgłasza błąd bo widzi spaliny nie oczyczczone przez nieistniejący katalizator. Umieszcza się ją wtedy w dospawanej do tłumika krótkiej rurce, nie wiem jak to się fachowo nazywa ale już wiesz czego szukac o ile faktycznie dwie sondy masz, więc szybciutko dopisuj typ sillnika bo będzie zsyp.
Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2010 23:57 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pt lut 12, 2010 00:24

tak trzeba ją oddalić , druga sonda nie może być bezpośrednio w strumieniu spalin bo inaczej będzie świecić kontrolkę i błąd o nie sprawności katalizatora na allegro możesz szukać takiej tulejki eltec to robi , swoją drogą kto tak robi jak jest druga sonda robota bez myślenia...



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pt lut 12, 2010 01:04

Paweł Marek pisze:
Jazz_Blue pisze:U nas najprawdopodobniej nie będzie błędu, bo mamy tylko jedną sonde przed katalizatorem
anton:-), masz typowy przykład dlaczego nalezy podawać zgodnie z regulaminem typ silnika, żeby odowiadający ne musieli główkować niepotrzebnie.
Ja tam zrozumiałem, chodziło mi o kolege ManieKK, bo ma silnik AKL jak ja i mamy po jednej sondzie :okej:



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pt lut 12, 2010 08:30

http://moto.allegro.pl/item907453023_em ... obacz.html

takie coś sie stosuje po wycięciu kata


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 12, 2010 15:24

Jazz_Blue pisze:Ja tam zrozumiałem, chodziło mi o kolege ManieKK, bo ma silnik AKL jak ja i mamy po jednej sondzie
ok, ale autor tematu nie napisał więc do niego sie zwróciłem cytując Twoją wypowiedź


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » czw kwie 15, 2010 17:51

prosze o jakies porady odnosnie podniesienia sondy ile centów trzeba ja wywindowac do góry


G R U P A L U B E L S K A

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości