NIE DZIAŁA OŚWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 11, 2010 14:44

jak nie zaczniesz szukać przyczyny to jej nie znajdziesz...bezpieczniki sprawdza się w pierwszej kolejności jak coś nie działa. O potencjometrze pisałem w pierwszym poście, żeby wyciągnąć wystarczy podważyć malutkim śrubokrętem, najlepiej przez szmatkę żeby nie porysować nic.



greg

Post autor: greg » czw lut 11, 2010 14:48

Qto pisze:to jak to działa...szeregowo ??
żarówka lubi czasem się obtrząsnąć - robi wtedy małe zwarcie - żadna dioda wtedy się nie zaświeci (wiem bo miałem taki przypadek montując komuś grzanie dupek w fotelach - 3 godziny zmarnowane na ustalenie przyczyny)



MACIOGOLF4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 10, 2010 16:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: MACIOGOLF4 » czw lut 11, 2010 14:49

to wiem potencjometr juz tez mialem wyciągnięty jak dziś czyściłem styki sprejem do czyszczenia stykow elektrycznych ok wiesz nie jestem mechanikiem ani sie nie uczę w tym kierunku to teraz Ci zadam kilka pytan :

Mowisz podlącz do masy i do bezpiecznika wiec Masa to jest karoseria samochodu czy jak ?? a do bezpiecznika to jak jakos dokladniej mi opisz jak mam działać

a drugie pytanie jak zewrzyć te piny na potencjometrze i ktore ;)


z góry dziekuje za pomoc

[ Dodano: 11 Lut 2010 13:50 ]
i następne pytanie jak dojść do tego gniazda zapalniczki zeby tam popatrzec na ta zarowkę ???


:)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 11, 2010 14:58

MACIOGOLF4 pisze:Mowisz podlącz do masy i do bezpiecznika wiec Masa to jest karoseria samochodu czy jak ??
teoretycznie karoseria...ale goła, na lakierze nie będzie. Jak masz wątpliwości to przyłóż kabelek bezpośrednio do akumulatora, tylko wtedy musi być długi kabelek:)
MACIOGOLF4 pisze:a do bezpiecznika to jak jakos dokladniej mi opisz jak mam działać
w bezpieczniku jest taki mały otworek, tam wkładasz kabelek...jak bezpiecznik wsadzony w gniazdo to nie sposób nie zauważyć :) Tylko musisz być pewny, że bezpiecznik jest dobry.
MACIOGOLF4 pisze:jak zewrzyć te piny na potencjometrze i ktore
jak się nie mylę to jest tam wtyczka na pięć pinów. W jednej kolumnie są trzy piny a w drugiej dwa. Jeżeli po stronie potencjometru są dwa piny (a trzy po stronie regulacji wysokości reflektorów) to w te dwa miejsca we wtyczce wsadź kabelek (zworka). Jak piny są jakoś inaczej to zapodaj fotkę wtyczki i potencjometru.
greg dzięki za wyjaśnienie, też kiedyś zwarcie żarówki doprowadzało mnie do szału :)

[ Dodano: 11 Lut 2010 13:59 ]
MACIOGOLF4 pisze:jak dojść do tego gniazda zapalniczki zeby tam popatrzec na ta zarowkę ???
Pod popielniczką jest jedna śrubka, odkręcasz i wyciągasz całość.



MACIOGOLF4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 10, 2010 16:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: MACIOGOLF4 » czw lut 11, 2010 15:01

mnie doprowadza ta moja deska rozdzielcza :D kur...ww juz nie mam sil z nią a tu jeszcze tyle zabawy ... ale kolego te bezpieczniki są te mini bezpieczniki w nich nie ma tego wlasnie otworku jak w zwykłym

[ Dodano: 11 Lut 2010 14:03 ]
a no a gdzie blizej niz akumulator :D nie ma blizej jakiegoś miejsca?? i zeby nie zjeb** calej instalacji elektrycznej w autku


:)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 11, 2010 15:04

to wyciągnij bezpiecznik i wsadź kabelek...tylko sprawdzaj na obydwu tych blaszkach, bo na jednej powinno pokazać się napięcie a drugą idzie do odbiornika po włożeniu bezpiecznika.



MACIOGOLF4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 10, 2010 16:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: MACIOGOLF4 » czw lut 11, 2010 15:06

moze to wlasnie być od jakiegoś spięcia bo raz świeciła raz nie wlasnie ta cala deska rozdzielcza ... i jak dobrze pamietam to chyba jak otwieralem schowek to gasła czasami na amen i potrafila tydzien nie swiecic pozniej znow swiecila pozniej znow nie sweiciło nic i tak w kółko ....


:)

greg

Post autor: greg » czw lut 11, 2010 15:07

MACIOGOLF4, masz w okolicy kilku forumowiczów np bongo - weno niech on ci sam to sprawdzi bo widze że pojęcia nie masz o elektryce i kręcimy się w miejscu
tu masz jego namiary
http://forum.vwgolf.pl/profile.php?mode ... ile&u=9151
Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2010 15:10 przez greg, łącznie zmieniany 2 razy.



MACIOGOLF4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 10, 2010 16:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: MACIOGOLF4 » czw lut 11, 2010 15:08

Qto pisze:to wyciągnij bezpiecznik i wsadź kabelek...tylko sprawdzaj na obydwu tych blaszkach, bo na jednej powinno pokazać się napięcie a drugą idzie do odbiornika po włożeniu bezpiecznika.


Kolego dzieki ze pomagasz i wogole ale napisz jaśniej wyciagnąć bezpiecznik i ten kabelek wsadzić tam do tego miejsca gdzie był wlasnie ów bezpiecznik ?? czy jak bo zaraz cos o blaszkach i juz sam tez nie wiem co jak ma to wygladac cale to sprawdzanie

[ Dodano: 11 Lut 2010 14:11 ]
no ale to moze byc przyczyna głupiej zarowki ?? powtarzam raz swiecilo raz nie a teraz juz wogole jak by cos sie spaliło gdzieś zreszta pokazywalem po zdj jak mi to świeci


:)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 11, 2010 15:12

MACIOGOLF4 pisze:ten kabelek wsadzić tam do tego miejsca gdzie był wlasnie ów bezpiecznik
tak...bezpiecznik wchodzi w takie blaszki...nie wiem jak to nazwać :P
Idź obadaj...jak czegoś nie będziesz wiedział to wtedy pisz...bo podejrzewam że zadajesz pytania na które odpowiedzi sam byś się domyślił :)



MACIOGOLF4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 10, 2010 16:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: MACIOGOLF4 » czw lut 11, 2010 15:15

ja wiem ze sa tam te blaszki ;d tylko ze znow 2 opcja sa tez blaszki na bezpieczniku i wogole to sie nie trzymało logiki :D nom a ten 2 kabel niby do masy to gdzie go dac blzej niz akumulator ?


:)

greg

Post autor: greg » czw lut 11, 2010 15:29

MACIOGOLF4 pisze:to gdzie go dac blzej niz akumulator ?
wyjmij włącznik świateł - znajdziesz BRĄZOWY kabelek - to MASA



MACIOGOLF4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 10, 2010 16:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: MACIOGOLF4 » czw lut 11, 2010 15:35

a jak go wyciagnąć całego ?


:)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lut 11, 2010 15:40

... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=268803
greg pisze:masz w okolicy kilku forumowiczów
:bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości