Tabliczka znamionowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzycho1702
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 605
Rejestracja: pt sty 18, 2008 23:51
Lokalizacja: Tarnów

Tabliczka znamionowa

Post autor: krzycho1702 » wt lut 09, 2010 23:53

Witam!
Mam następujący problem. Dzisiaj chciałem rozkodować mój nr VIN
W dowodzie jest 10 cyfr i to mnie zaniepokoiło
Jednak dowiedziałem się ze samochody sprzed 80 r tak miały
Nr w dowodzie zgadza się z tym na kielichu mojego MK1
Ale gdzie jest tabliczka znamionowa??
Na pasie przednim jej niema. Wygląda na to ze kiedyś tam była bo są jakieś otworki jak by po nitach.
I tu moje pytanie:
Jakie są ewentualne skutki braku tabliczki? (przegląd, kontrola policji itp.)
Czy można gdzieś dostać zamiennik czy coś takiego?

Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam


Nie sztuką jest szorować dokładką po asfalcie, sztuką jest robić to wahaczem
_____________________
Jest MK1 79'
viewtopic.php?t=303109" onclick="window.open(this.href);return false;
_____________________
Był MK2 91'
viewtopic.php?t=146348" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » śr lut 10, 2010 00:05

krzycho1702 pisze:Jakie są ewentualne skutki braku tabliczki? (przegląd, kontrola policji itp.)
krzycho1702 pisze:Czy można gdzieś dostać zamiennik czy coś takiego?
Możesz starać się o nową u diagnosty...ale najważniejsze są numery wybite na nadwoziu,jak są w porządku,to śpisz spokojnie. :bajer:
Ostatnio zmieniony śr lut 10, 2010 00:07 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 1 raz.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr lut 10, 2010 00:31

Teoretycznie jeśli nie masz tabliczki, nie podbiją Ci przeglądu a podczas kontroli zatrzymają dowód. W praktyce ja tak jeździłem przez spory okres czasu i nic się nie działo. Dopiero na jednym z przeglądów koleś powiedział ze musze wystąpić o wydanie duplikatu.

Cała procedura wygląda tak: idziesz do urzędu komunikacji i mówisz np. że podczas wymiany uszczelki pod głowicą zgubiłeś lub zniszczyłeś tabliczkę znamionową, i prosisz o wydanie wniosku o nabicie tabliczki znamionowej zastępczej, następnie wnosisz opłatę skarbową (chyba 10zł) i odbierasz wniosek o nabicie tabliczki zastępczej (wszystko jest załatwiane od ręki jeśli nie ma kolejek to całość trwa max 10 min). Następnie zanosisz wniosek na stacje diagnostyczną, płacisz 35zł i na miejscu nabijają Ci nową (tu również od ręki, czas nabicia to jakieś 30min). Tak więc cała procedura jest jak na polskie warunki zaskakująco szybka, i bezbolesna :)
Ostatnio zmieniony śr lut 10, 2010 00:34 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



karlos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 09:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: karlos » śr lut 10, 2010 00:36

kwietek pisze:Teoretycznie jeśli nie masz tabliczki, nie podbiją Ci przeglądu a podczas kontroli zatrzymają dowód. W praktyce ja tak jeździłem przez spory okres czasu i nic się nie działo. Dopiero na jednym z przeglądów koleś powiedział ze musze wystąpić o wydanie duplikatu.

Cała procedura wygląda tak: idziesz do urzędu komunikacji i mówisz np. że podczas wymiany uszczelki pod głowicą zgubiłeś lub zniszczyłeś tabliczkę znamionową, i prosisz o wydanie wniosku o nabicie tabliczki znamionowej zastępczej, następnie wnosisz opłatę skarbową (chyba 10zł) i odbierasz wniosek o nabicie tabliczki zastępczej (wszystko jest załatwiane od ręki jeśli nie ma kolejek to całość trwa max 10 min). Następnie zanosisz wniosek na stacje diagnostyczną, płacisz 35zł i na miejscu nabijają Ci nową (tu również od ręki, czas nabicia to jakieś 30min). Tak więc cała procedura jest jak na polskie warunki zaskakująco szybka, i bezbolesna :)
a co na tej nowej tablicze wtedy jest ???



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr lut 10, 2010 01:44

nazwa samochodu i win czyli np.
"VW Golf 1990 1,6TD WVWZZZ1214EPA123" pozatym, żadnych dodatkowych danych ze starej tabliczki

[ Dodano: 10 Lut 2010 00:45 ]
Jak pisałem załatwia się to szybko i bezproblemowo, a warto to zrobić bo na przeglądzie mogą się doczepić



Awatar użytkownika
krzycho1702
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 605
Rejestracja: pt sty 18, 2008 23:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzycho1702 » pt lut 12, 2010 23:06

kwietek, dziekuje bardzo za informacje :D
Jak zalatwie wszystko i przyjdzie mi do przegladu to wystapie o zastepcza tabliczke :D


Nie sztuką jest szorować dokładką po asfalcie, sztuką jest robić to wahaczem
_____________________
Jest MK1 79'
viewtopic.php?t=303109" onclick="window.open(this.href);return false;
_____________________
Był MK2 91'
viewtopic.php?t=146348" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości