spalony licznik co robic??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sty 22, 2010 16:41

Niemiec pisze:Dokodowanie transponderów polega na "połączeniu" zegarów z kompem silnika.
jeśli nie masz pojęcia o dopasowaniu transponderów i sterownika silnika do immobilisera to poco się wypowiadasz


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

greg

Post autor: greg » sob sty 23, 2010 15:44

dobra - więc tak - byłem u niego - faktycznie poleciał licznik - tymczasowo wrzuciłem jakiś zalegający na szafie - wszystko działa - kupił inny już na allegro - zamontujemy i będzie ok



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » sob sty 23, 2010 17:00

norek111 pisze:
Niemiec pisze:Dokodowanie transponderów polega na "połączeniu" zegarów z kompem silnika.
jeśli nie masz pojęcia o dopasowaniu transponderów i sterownika silnika do immobilisera to poco się wypowiadasz
może i nie mam pojęcia, ale robiłem to już kilka razy i jakoś działa :green_fuck:


no może i mój cytat na był fachowy, ale chciałem to w prosty, łopatologiczny sposób wytłumaczyć
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 17:08 przez Niemiec, łącznie zmieniany 2 razy.


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

lolek1909
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 11:58
Lokalizacja: szydłowiec

Post autor: lolek1909 » wt lut 09, 2010 13:49

Fachowa porada ,pomoc i robota !!!!!!!!!!!!!!autko naprawione dzieki Gregowi .Przyjechał stwierdził co trzeba zrobić ,kupić itd.Przy pomocy Grega kupiłem to co trzeba oczywiście zaproponował pewne modyfikacje -zgodziłem sie bez zastanowienia .Przyjechał naprawił, z takimi ludzmi jak Greg można bezstresowo przejść każdą naprawe .Jest kompetentny ,konkretny a co najważniejsze zna sie na tym co robi jest to jego pasja .Także dzieki jeszcze raz GREG



greg

Post autor: greg » wt lut 09, 2010 13:59

Temat do zamknięcia - wyjaśnię tylko że faktycznie zegary spaliło - jedno z urządzeń spuchło, spalone ścieżki - naprawa przekroczyłaby wartość zegarów z allegro.



edm76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 23, 2008 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edm76 » wt lut 09, 2010 16:18

Witam, sorki ze podpinam sie tutaj ze swoim problemem, ale nie moge zalozyc nowego tematu. Przy probie wyslania, prosi minie o jakis prefiks. Prosze administratora o ewentualnie przeniesienie mojego posta do nowego tematu ..Z gory przepraszam za zamiesznie.

moj problem zaczal sie kilka tygodni temu - alarm oraz immobiliser nie wylaczaly sie przy otwieraniu samochodu (wczesniej zalapywal nawet z kilkudziesieciu metrow)

ale jakos dawalem rade, po wlozeniu kluczyka do stacyjki i kilkukrotnym nacisnieciu przycisku na pilocie dopiero zalapywal i odpalal. Jednak wraz ze spadkiem temperatur bylo co raz gorzej - im zimniej tym dluzej musialem siedziec i walczyc z pilotem (oczywiscie baterie byly wymienione). Jakis tydzien, 10 dni temu przy najwiekszych mrozach, padlo wszystko. Alarm i immobiliser nie reaguja - wylaczylem syrene zeby chociaz nie wyl - ale nijak nie moge odlaczyc tego immobilisera. Wkurza mnie to, bo nawet przy sporych mrozach, autko spokojnie pali ale za chwile odcina paliwo i gasnie. Myslalem ze zrobi sie troche cieplej, odpale i pojade do jakiegos magika, ale pogoda nie odpuszcza i chyba musze sam to jakos rozwiazac, przynajmniej zeby odlaczyc ten immobilizer i uruchomic auto. Czy ktos ma pomysl, jak odlaczyc to ustrojstwo :)?? Jestem laikiem i nie mam zielonego pojecia jak to zrobic - do akumulatora nie idzie zaden kabel ktory moglby odpowiadac za to . .moze gdzie indziej tego szukac?? Sorry za glupie pytania, ale po prostu tego nie kumam .. Moze wystarczy jakas prosta interwencja?

nadmienie ze auto jest z polskiego salonu, alarm z immobiliserem, z tego co mowil poprzedni wlasciciel, byl montowany fabrycznie

bede wdzieczny za jakies wskazowki
z gory dziekuje i pozdrawiam



greg

Post autor: greg » wt lut 09, 2010 23:38

edm76, jaki masz pilot - możesz załączyć fotkę?



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

Post autor: bocian19 » śr lut 10, 2010 00:27

Sorry,jesli moge zapytac
A co maja kluczyki do licznika???


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr lut 10, 2010 08:44

bocian19 pisze:Sorry,jesli moge zapytac
A co maja kluczyki do licznika???
szukaj na forum a będziesz wiedział


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

greg

Post autor: greg » śr lut 10, 2010 10:00

bocian19 pisze:Sorry,jesli moge zapytac
A co maja kluczyki do licznika???
w liczniku golf 4 jest immo - kluczyki należy dopasować do immo



arek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 29, 2010 08:20
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: arek82 » sob maja 29, 2010 08:28

Witam

Mam taki sam problem. Licznik jest spalony. Nie da sie z niego nic wyciagnac. Potrzebuje zaadoptowac immo w nowym liczniku zeby gralo z moimi starymi kluczykami , ecu.

POMOCY :( PLEASE

[ Dodano: 29 Maj 2010 08:42 ]
greg, Czesc.

Mam spalony LICZNIK w golfie 4 1.9 2000 no 1J0 920922c
Wsadzilem nowy licznik w ktorym odczytalem PIN.
Ze starego nie da sie juz nic wyciagnac- zreszta pojechal na zlom.
Co teraz potrzebuje zrobic?
Czy musze sciagnac tez immo z ecu i wtedy zaadoptowac do zegara.
Slyszalem na forum ze jestes szpecem w tych sprawach.

POMOCY :( PLEASE



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kris » sob maja 29, 2010 08:42

arek82, wal do regionalnej szukać jakiegoś szpeca w okolicy :bigok:


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

arek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 29, 2010 08:20
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: arek82 » sob maja 29, 2010 09:12

fajnie tylko ze ja jestem w Irlandi :(

Moze mi ktos bardziej wyjasni co do czego teraz zaprogramowac?
silnik i ecu kluczyki, stacyjka jest stara , posiadam tylko nowy licznik do 1.9 2000 tylko inna ma koncowke

stary ma numer 1J0 920 922c na 93c68
nowy ma numer 1J0 920 821b na 93c68



greg

Post autor: greg » sob maja 29, 2010 09:31

arek82, wyciągasz pin licznika i zakoduj kluczyki - czyli vag>17>login (tu wpisz pin poprzedzony zerem) i zatwierdź potem 10-adaptacja>kanał 21> ja wpisuje 0 test i save - potem wyłączam stacyjkę i ponownie wchodzę w licznik >login znowu ten pin > potem adaptacja 10> 21> wpisuje liczbę kluczy i save> wyłączam kluczyk wkładam następny włączam stacyjkę i wyłączam i koniec.
Teraz kodowanie licznika - ponieważ nie wiemy jakie miałeś kodowanie to próbujemy co tam masz czyli (zużycie okładzin, poziom w zbiorniczku spryskiw.) to sa 2 pierwsze cyfry czyli 00xxx lub 01xxx lub 04xxx lub jeśli i to i to to 05xxx.
Następnie ustalamy kraj w którym licznik jest używany - zmieniamy trzecią cyfrę czyli xx1xx- to europa xx4xx to Wielka Brytania xx3xx to Kanada - masz wtedy sygnał otwarcia drzwi kierowcy ale za to zegarek 12 godzinny :(.
Teraz czwarta cyfra tu się posłużę ściągą -czyli czy masz czujnik poziomu oleju czy też nie - chociaż z tego co kojarze to w liczniku 822 sie chyba nie da wyłączyć.
xxx?x: Motorvariante (Serviceintervall) (ab MJ 2000)

0 - Festes Intervall ohne Geber für Ölstand/-Temperatur (QG0)
1 - Flexibles Intervall mit Geber für Ölstand/-Temperatur (QG1)
2 - Festes Intervall mit Geber für Ölstand/-Temperatur (QG2)
3 - Fahrzeuge ohne Serviceintervallanzeige (USA,Kanada

Teraz ostatnia cyfra to wskazania prędkosciomierza na podstawie przelicznika liczby impulsów czyli typu skrzyni - nie iwem jakie masz auto - więc znowu ściaga

xxxx?: Codierzahl für Wegimpulszahl

1 - 4358 (1,4l/55kW AHW/AKQ mit Schalt. Getriebe)
2 - 3538 (alle anderen Motorkennbuchstaben bzw. Autom. Getriebe)
3 - 4146 (1,6l/74-77kW und 1,9l/50kW-SDI mit Schalt. Getriebe)
4 - 3648 (unbekannt)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości