Nie działająca regulacja kierunku nawiewu ( na nogi )

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Nie działająca regulacja kierunku nawiewu ( na nogi )

Post autor: baka8 » wt lut 09, 2010 23:16

Witam ,

to mój pierwszy post więc na wstępie pozdrawiam wszystkich, dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Golfa i mam pierwsze pytanie...szukałem na forum przejżałem 100 z 4....tyś postów :crazy: i nie znalazłem, w moim golfie nie działa regulacja nawiewu na nogi pasażera i kierowcy , efakt jest taki że kręce pokrętłem i nic...inne położenia działają ..mam rozbierać panel regulacji czy gdzieś od dołu przy podłodze szukać ??



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » wt lut 09, 2010 23:26

podłacze sie a zarazem powiem jak jest u mnie. otóż mam podobnie szlag mnie trafiał, panel regulacji mam sprawny wiec u mnie tak jak pewnie i u Ciebie cos z klapami moze byc nie tak. ale najpierw i naj łatwiej bedzie sie dostac do panelu sterowania nawiewami i tam oblukac czy wszystko wporzadku

[ Dodano: 09 Lut 2010 22:27 ]
AHA no i GRATULUJE słusznego nabytku :helm: VW :bigok:



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » wt lut 09, 2010 23:38

Te nieszczęsne klapy są wyklejane gąbką, zapewne aby niepożądane dźwięki wytłumić. Po kilku latach szlak trafia te gąbki, a główna klapa ma w sobie duuuże otwory więc jeśli są odkryte to wichura już hula po swojemu.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
terror05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 03, 2010 16:43
Lokalizacja: Toruń

Post autor: terror05 » wt lut 09, 2010 23:47

Przyłaczam sie do tematu...
Z kratek mi leci ale na nogi nic...
Probowalem cos tam poszukac na dole i czulem jakies tam gabki na dole i nawet troche wylecialo mi... czyli co odslonic ta klape czy kit wie co ;>


[url=http://img715.imageshack.us/i/originalvs.jpg/][img]http://img715.imageshack.us/img715/3593/originalvs.jpg[/img][/url]

Pewny to Ty jesteś, ale tylko przez internet.

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Post autor: evil666 » wt lut 09, 2010 23:56

ja bym najpierw szukał przy przełącznikach, rozkręciłbym i sprawdził czy tam wszystko jest na swoim miejscu, tam są lipne zaczepy plastikowe które często się łamią z czasem, u mnie to rozwiązałem plastikowymi zaciskami(oczywiście mam na myśli te cięgna które są od regulacji), jak wszystko z cięgnami ok sprawdziłbym sam panel czy nic tam nie jest zaśniedziałe i na wszelki wypadek wyczyścił, a jak nie pomorze puściłbym sondę od dołu w celu sprawdzenia czy nic nie tamuje przepływu powierza, mam na myśli jakiś dłuższy drut czy coś.


jeśli ci pomogę nie zapomnij o kliknięciu w "pomógł" ;)

baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Post autor: baka8 » śr lut 10, 2010 08:56

widzę że nie tylko ja mam taki problem , dzięki za szybką odpowiedz , jak znajdę dziś chwile
to będę z tym nawiewem walczył, myślę że może spróbuję od dołu sprawdzić czy da się tą klapkę jakoś ruszyć może coś poleci.....aha a gdybym rozbierał przedni panel regulacji to po prostu wyciągam go całego czy coś go trzyma z tyłu np. cięgna do klapek?? nie chcę czegoś pourywać...
Ostatnio zmieniony śr lut 10, 2010 09:01 przez baka8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » śr lut 10, 2010 09:56

Dragon, chyba ma racje, jeżeli o moje nawiewy chodzi bo czasami z kratek wylatują mi kawałki gąbki. jezeli wszystkie nawiewy Ci działaja to pewnie tez tej gabki nie masz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 411 gości