Pytanie o hamulce mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
opcyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 15, 2005 23:57
Lokalizacja: Grajewo

Pytanie o hamulce mk2

Post autor: opcyy » ndz mar 19, 2006 00:59

Pisalem juz o tym problemie ale doszly inne czynniki i chcialbym to rostrzygnąć. W moim samochodzie pedał hamulca jest dosyc miekki i hamuje dopiero wtedy jak mocniej go wcisne. Chcialem układ odpowietrzyc ale z tylnych odpowietrznikow caly czas wydostaje sie powietrze. Nie ma zadnych wyciekow płynu, tłoczki w bebnach suche. Podczas odpowietrzania gdy zakreci sie odpowietrznik pedal raz jest twardy a raz wchodzi w podloge. Podczas postuju gdy podpompuje pedal staje sie on coraz twardszy i zostaje w gornej pozycji, zas jak jest zapalony silnik i podpompuje pedal robi sie trardszy ale jak go przytrzymam opada do pewnego momentu. Jesli z ukladu caly czas wydostaje sie powietrze a nie ma zadnych przeciekow to chyba pompka poszla? a moze serwo? a moze jest zapowietrzona sama pompka? Jak ja sie odpowietrza? prosze o podpowiedz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz mar 19, 2006 01:10

To wygląda jabyś miał cały czas zapowietrzone hamulce, lub jakby pompa hamulcowa nie wracala ciśnienia.... Napisz czy jak pedał jest twardy to auto hamuje normalnie? - jeśli tak to układ zapowietrzony i trzeba odpowietrzyć
opcyy pisze:Chcialem układ odpowietrzyc ale z tylnych odpowietrznikow caly czas wydostaje sie powietrze
No to odpowietrzaj do skutku - ma lecieć płyn. Może technike masz zła odpowietrzania


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Pono

Post autor: Pono » ndz mar 19, 2006 02:08

Jestes pewny ze to hamulce?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz mar 19, 2006 09:20

Adamtd pisze:No to odpowietrzaj do skutku - ma lecieć płyn. Może technike masz zła odpowietrzania
nie ma innej rady. Pamietaj o dolewaniu płynu do zbiorniczka, bo jeśli nie dolejesz to bedziesz odpowietrzał do końca swiata.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz mar 19, 2006 12:17

A sprawdziłeś korektor?U mnie ciekł i łapał powietrze



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz mar 19, 2006 12:38

Pompe odpowietrzysz popuszczając przewody w niej. Pompujesz pedałem, a póxniej popusza ktoś przewód żeby powietrze wyszło. Najlepiej jest postawić auto na klockach i poodkręcać wszystkie odpowietrzniki żeby cały płyn zleciał. Jak zleci to zakręcasz odpowietrzniki i lejesz płyn. Odkręcasz odpowietrznik tylnego lewego koła i czekasz aż pojawi się płyn, potem zakręcasz i odkręcasz następny tył. Potem to samo z prawym przodem i na końcu lewy przód. Potem zaczynasz odpowietrzanie przez pompowanie. Jak po takim zabiegu dalej będzie to samo to masz pompe do wymiany lub regeneracji.



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » ndz mar 19, 2006 14:43

Ja mysle tak jak Taz ze to ppompa podcisnienie cos tam odwala , idlatego co hamulce warjuja



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz mar 19, 2006 14:56

Golf GTi pisze:Ja mysle tak jak Taz ze to ppompa podcisnienie cos tam odwala
Ale to nie ma nic do powietrza w tylnich hamulcach


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz mar 19, 2006 15:55

wygląda to trochę tak jakby układ gdzieś zasysał powietrze. Może koło zbiorniczka? tzn między pompą a zbiorniczkiem, miejsce dość wrażliwe.Albo faktycznie poma padła, ale skąd powietrze?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości