Pękła mi przednia szyba , dlaczego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lut 02, 2007 11:41

gpel pisze:Z tego co piszecie, to jednak trzeba wymienić na miejscu i nie łakomić się na tańszą i jechać 30 km.?
wymień odczekaj swoje i kup sobie tą ciemniejszą z pasem
gpel pisze:Za to też mogą zabrać dowód?
mi zabrali w ubiegłym roku nie pomogło ściemnianie że to przed chwilą i że sobota i że
nie mam gdzie teraz kupić jedynie co to nie dali mandatu :bigok:
kosztowało mnie to po wymianie na stacji diagnostycznej 20zł za
przegląd naprawionej usterki i chyba 6zł w wydziale komunikacji za odebranie dowodu.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt lut 02, 2007 12:19

Pracuje w szybach samochodowych od 10 lat i jakoś nie słyszałem żeby w golfach nagminnie samoczynnie pękały szyby z racji sztywnego nadwozia, o był taki problem ze skodami favorit i Felicją i te wymagały założenia rozpórki na kielichy
Co do klejenia na super glue lubi innet tego typu kleje to faktycznie można nieźle narozrabiać i uszkodzić szybę szczególnie przyklejając na niego uchwyty do lusterek
Koszt nowej szyby wraz z uszczelkami i fabrycznymi dystansami oraz montażem to ok. 450zł szyba zielona z pasem
Lub 400zł szyba bezbarwna,
Najlepiej nie szukaj jakichś lipnych firm wklejających szyby w garażu na bóg wie jakie materiały bo będziesz miał z tym tylko kłopoty
Tylko jedz do jednego z punktów Jaana jeśli z autem wszystko jest Ok. to dostaniesz bezterminową pisemną gwarancję na taką usługę ważną w całej Polsce i w razie ewentualnych wad szyba zostanie wymieniona na nową za darmo to samo z montażem jeśli coś będzie nie tak zostanie to naprawione bez dodatkowych kosztów bezterminowo po wymianie
Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Lut 02, 2007 11:23 ]
jeszcze jedno nowoczesne komponenty których używamy przy montażu szyb wklejanych pozwalają na normalne użytkowanie auta bez poduszek powietrznych po 30min od montażu szyby a z poduszkami po 50min
więc auto nie musi stać 24h no chyba że kupis sobie klej w hipermarkecie i sam bedziesz tą szybę montował


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » pt lut 02, 2007 12:38

Neoarti pisze:Pracuje w szybach samochodowych od 10 lat i jakoś nie słyszałem żeby w golfach nagminnie samoczynnie pękały szyby z racji sztywnego nadwozia, o był taki problem ze skodami favorit i Felicją i te wymagały założenia rozpórki na kielichy
Nie twierdzę, że to samoczynnie, tylko zastanawiam się co mogło być przyczyną? Jadąc usłyszałem z przodu uderzenie. Jakoś nie zauważyłem żadnego wymijanego auta. Możliwe że była to bryłka lodu z drzew, bo nie sądzę że ten huk to dźwięk samoczynnie pękającej szyby? Czyż nie tak? Nie ma typowego pajączka z punktem zapalnym, tylko typowa rysa.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lut 02, 2007 12:40

Neoarti pisze:Najlepiej nie szukaj jakichś lipnych firm wklejających szyby w garażu na bóg wie jakie materiały bo będziesz miał z tym tylko kłopoty
Tylko jedz do jednego z punktów Jaana jeśli z autem wszystko jest Ok.
ja swoje szyby ni etylko do VW przeważnie kupowałem u Jaana
ale wklejałem sam, najgorzej i najdłużej szło z wycięciem,
a materiały jakie ja osobiście używałem i używam do dzisiaj pewnie macie takie same
typowe kleje do szyb samochodowych (sikaflexy a jest ich kilka rodzaju i oczywiście
podład obowiązkowo, bez tego nie robota)
i oczywiście robota garażowa, wcale nie robiłem i nie robię gorzej a wklejałem
już kilku osobom i do tej pory nikt nie mówił że ma przecieki i jest coś źle
używałem i używam do wklejania szyb w jachcie i wielu innych elementów,
ten klej jest milion razy lepszy niż silikon który używa wiele osób a do tych celów nie powinni ...
możesz napisac jaki klej używacie i jaki podkład ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt lut 02, 2007 12:42

Jeśli słyszałeś uderzenie to znaczy że coś uderzyło ci w tą szybę nie zawsze jest widać ślad po uderzeniu np: kamienia czasami taki kamyk uderzy w uszczelkę lub inny element ozdobny co powoduje pęknięcie szyby a zdarza się że w ogóle nie widać miejsca uderzenia

[ Dodano: Pią Lut 02, 2007 11:47 ]
Jeśli miałeś już styczność z montażem szyb to zapewne wiesz że są już kleje nie wymagające podkładów (bezprimerowe) wystarczy aktywator a primer używa się tylko w miejscu gdzie widać gołą blachę lub występuje korozja co do naszych klejów to są one produkowane przez firmę Sika tylko dla firmy Jaan i nie przeznaczone do sprzedaży

[ Dodano: Pią Lut 02, 2007 11:54 ]
przy użyciu odpowiednich narzędzi demontaż (wycięcie szyby) trwa ok 3 min
wiec to żaden problem tym bardziej w VW
procedury które obowiązują w naszej firmie zakładają że montaż samochodu osobowego
wykonuje jeden montażysta a czas takiego montażu top ok. 50 min jesteśmy szkoleni po to aby samodzielnie zarówno wyciąć jaki i zamontować nową szybę bez pomocy drugiej osoby


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Pękła mi przednia szyba , dlaczego?

Post autor: raf2234 » pn lut 05, 2007 11:25

twardy pisze:Moje pytanie jak w temacie , wczoraj wsiadam do auta i widze pęknieta przednią szybe u góru mniej więcej koło lusterka wstecznego. Rysa jest około 4cm . :pub:
Przedwczoraj zauważyłem w moim samochodzie podobne pęknięcie - tylko po stronie kierowcy. Pękła zewnętrzna warstwa szyby. I nie było żadnego uderzenia w to miejsce...
Pech to pech.
Co ciekawe - kilka razy szybka zaliczyła strzał od kamieni i poza sporymi odpryskami nic si ew tych miejscach nie dzieje. A tu taka niespodzianka....



Marooo9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: wt gru 27, 2005 21:57
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Marooo9 » pn lut 05, 2007 12:29

Możliwe że twoj samochód jest powypadkowy i był żle powyciągany u blacharza i powatają gdzieś naprężenia działające na szybe.



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » pn lut 05, 2007 14:12

Marooo9 pisze:Możliwe że twoj samochód jest powypadkowy i był żle powyciągany u blacharza i powatają gdzieś naprężenia działające na szybe.
Potwierdzam. W poprzednim aucie tak miałem, była naciągana podłużnica i było wszystko OK, ale przez 3 miesiące. W końcu szyba sama pękła na postoju w upalny dzień.
Słyszałem później, że przed naciąganiem auta, powinno się wyciąć szybę, a później na nowo ją wkleić, aby nie miała naprężeń.



Dwd89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt lip 13, 2007 14:18
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice(Śląsk)
Kontakt:

Post autor: Dwd89 » wt lut 09, 2010 15:09

Auto-Szyby JAAN

460zł wymiana szyby bezbarwnej i 541 zł wymiana szyby z zielonym pasem.

Najbliższy termin za za 9-10 dni.

Jeszcze jakieś pytania ? :D:D:D
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2010 15:10 przez Dwd89, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Golf III TDI Colour Concept
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1981523#1981523

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lut 09, 2010 15:18

Dwd89 pisze:Auto-Szyby JAAN

460zł wymiana szyby bezbarwnej i 541 zł wymiana szyby z zielonym pasem.

Najbliższy termin za za 9-10 dni.

Jeszcze jakieś pytania ? :D :D:D
Tak, jedno. Po co odkopałeś temat z lutego 2007?



Awatar użytkownika
smateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 14, 2008 11:09
Lokalizacja: Poznań / Tarnowo Podg.

Post autor: smateusz » wt lut 09, 2010 15:36

lol.



Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Raingold » śr mar 03, 2010 15:47

A jak możecie ocenić przednie szyby firmy "NordLamex"? Czy to ma coś wspólnego z wspomnianej wcześnie "NordGlas"?
Świeżo kupiony samochód. Po paru dniach pojawiły się kilka odprysków, następnie małe pęknięcie (prawy górny róg) i straszne ślady po wycieraczkach(były już wcześniej). Żadnych uderzeń kamykami w szybę podczas jazd nie miałem.(((((
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 20:28 przez Raingold, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
davis79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt lut 15, 2008 00:58
Lokalizacja: śląsk

Post autor: davis79 » śr mar 03, 2010 20:18

Ja w swoim Golfie IV musiałem już wymienić 2 razy. Niestety miałem takiego pecha że dwa razy dostałem kamieniem i trach.. A mam jeszcze pytanie co do jakości szyb. Jak od kamienia pękła oryginalna szyba to rysa powiększała się bardzo wolno a jak pękł zamiennik to rysa powiększała się niemal na oczach



Awatar użytkownika
Raingold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 23:43
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Raingold » śr mar 03, 2010 20:19

Chyba to właśnie świadczy o jakości szyb.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości