Jazda z przednim napędem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Wardek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 02:48
Lokalizacja: Beskid Niski/Bieszczady

Post autor: Wardek » sob mar 18, 2006 22:06

Nie tylko polonezem ale i BMW jeździłem.. W becie jest frajda zajebista jak kuce wciskają w fotel.. ale odkąd jeżdżę w zimie swoją trójeczką to noramalnie w szczęściu i rozkoszy sie pławam jak to się trzyma na zimówkach.. :mrgreen:


Audi A6 C4 2.5 TDI AEL Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
było: Passat B5FL AWX, A6 C4 1.9TDI, Mercedes 814 6.0 D, Golf III 1.8, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Polonez, Łada, 126P, MZ, WSK..

pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » ndz mar 19, 2006 16:51

Tył lepiej przyspiesza (zapiszczeć w miejscu Poldek nigdy nie chciał :), ale łatwiej wypada (trzeba bardziej uważać w gorszych warunkach). Może i łatwiej jest go wyprowadzić.. ale czasami trzeba mieć na to czas i miejsce. Rewelka w zabawie na dużym placu ;)
Przód.. nadaje się tylko do "normalnej" jazdy. Piszczy przy ostrym ruszaniu, buja go jak kajak.. Ale jedzie prosto, zrzucić go może tylko przy ostrym hamowaniu..
Po ostatnich "wybrykach" (duży plac, duże kałuże, zimowe opony), stwierdzam że nie nadają się do zabawy (postawiło mnie bokiem). Bład podstawowy (wyuczony z poldka?), puściłem gaz (a powinienem podciągnąć ręczny?)..
A co do frajdy.. 4x4 z dużym silnikiem i blokadą diferencjału..



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » ndz mar 19, 2006 19:55

No dobra, a ma ktoś sposób na wyjście z poślizgu autem 4x4? W syncro jak depnę w oblodzonym zakręcie zanadto (oczywiście na placyku) to leci w poślizg całym bokiem (i przód i tył) i ani redukcja biegu ani dociśnięcie / odjecie gazu nie pomaga... Nigdzie nie mogę znaleźć opisu techniki jazdy czymś takim.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości