uciekajacy płyn z chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cwaniak210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 08, 2010 20:14
Lokalizacja: TCZEW

uciekajacy płyn z chłodnicy

Post autor: cwaniak210 » pn lut 08, 2010 20:55

Witam! Mam już od dwóch miesięcy problem z płynem do chłodnicy, dotyczy golfa III benzyna gaz,otóż byłem u mechanika wymienił mi przewody, króciec jeden i drugi oraz uszczelkę pod głowicą, wycieków nie widać. Wlali mi płynu do maxa przejechałem 70km a poziom płynu poniżej minimum. Moze ktoś z was miał taki problem i wie jak mi pomóc.



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » pn lut 08, 2010 20:56

Pompa wody...
Chlodnica...


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lut 08, 2010 21:01

Dolej płynu do MAX i zobacz czy dalej będzie uciekał. Układ chłodzenia potrzebuje chwili żeby się odpowietrzyć po takich zabiegach...jeżeli nie był odpowietrzany u mechanika to normalne zjawisko.



cwaniak210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 08, 2010 20:14
Lokalizacja: TCZEW

Post autor: cwaniak210 » pn lut 08, 2010 21:07

jak mam wlane do maxa to płynu ubywa ale do pewnego momentu, tak 2 cm ponizej minimum, nie ma tak że ucieknie ze zbiorniczka wszystko. Jeśli chodzi o chłodnice jest cała, nie ma żadnych wycieków, żadnych plam na podłodze.



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » pn lut 08, 2010 21:13

cwaniak210, może płyn gdzieś ucieka na łączeniach króćców, ale po prostu tego nie widać bo szybko paruje płyn.
- Sprawdź opaski czy są mocno dokręcone i dobrze są założone.
- Sprawdź czy nie cieknie spod pompy wodnej.
- czy auto nie zaczęło bardziej dymić i czy kolor oleju nie robi się w kolorze kawy z mlekiem?

Jeśli to nie pomoże, są specjalne dodatki fluoroscencyjne do płynu, w kanale można po ciemku lampą sprawdzić gdzie jest wyciek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości