Reperatorki mech. zmainy biegow.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Reperatorki mech. zmainy biegow.

Post autor: x27 » pt mar 17, 2006 22:01

chodzi o to ze mam problemy z wyregulowaniem aby biegy wchodzily gladko. na 100% jest to spowodowane wyrobinym jablkiem i tymi "gumeczkami" co sie znajdzuja w mech. zmiany biegow. znalalzem tak zestaw reperatorek ale czy to wsytaczy ?
robil keiedys ktos z was takie cuda ?


http://img501.imageshack.us/my.php?image=elele4qh.png
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 13:54 przez x27, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » sob mar 18, 2006 11:16

tak ja robiłem...musisz zrzucić tłumik bo pod nim są 4 śruby mocujące element na którym znajduje sie drążek zmiany biegów.Z resztą dasz sobie rade.Acha do zrzucenia tłumika pewnie będzie potrzebna szlifierka bo śróby są zapieczone...



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: reperatorki mech. zmainy biegow.

Post autor: Borys » sob mar 18, 2006 12:19

x27 pisze:chodzi o to ze mam problemy z wyregulowaniem aby biegy wchodzily gladko. na 100% jest to spowodowane wyrobinym jablkiem i tymi "gumeczkami" co sie znajdzuja w mech. zmiany biegow. znalalzem tak zestaw reperatorek ale czy to wsytaczy ?
robil keiedys ktos z was takie cuda ?


http://img501.imageshack.us/my.php?image=elele4qh.png

ten zestaw mało da ale jak najbardziej mozna tym sestawem poczestowac auto, by poprawic jakosc wchodzenia biegów trzeba zmienic inny zestaw
tu tkwi cały problem, w tych ciegnach trzeba zastosowac taki zestaw naprawczy


Obrazek
Obrazek
Obrazek


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 18, 2006 13:45

Borys pisze:w tych ciegnach trzeba zastosowac taki zestaw naprawczy
Borys gdzie to coś pomarańczowe dostać? Już kombionowałem jak to dorobić. żonce się w trójce GTI wybiło.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » sob mar 18, 2006 18:57

Obrazek

chodzi mi takze o te czesci zaznaczone na czerowno na ryskunku , bo nanich ma takze duze luzy. czy one takze znajduja sie w takich zestawach reperacyjnych ??


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » sob mar 18, 2006 21:52

sie podlacze ja niemam u sibie problemu z wrzucaniem biegow ale jest cos takiego
ze jak chce wrzucic 1 i mocniej dopchne w lewo to wrzuce wsteczny, gdzies wyczytalem ze to wlasnei wina tego jabluszka., gdy podniesiemy troszke wajche od biegow w gore to wsteczny nie wejdzie
ile taki zestaw kosztuje i moze jakis link :)
ja jush sie przyzwyczilem ale jak ktos chce sie przejechac albo ja jestem po :piwka: to mi wstyd :P


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » sob mar 18, 2006 22:05

no koło 25 zeta



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » sob mar 18, 2006 22:47

preker20 pisze:sie podlacze ja niemam u sibie problemu z wrzucaniem biegow ale jest cos takiego
ze jak chce wrzucic 1 i mocniej dopchne w lewo to wrzuce wsteczny, gdzies wyczytalem ze to wlasnei wina tego jabluszka., gdy podniesiemy troszke wajche od biegow w gore to wsteczny nie wejdzie
ile taki zestaw kosztuje i moze jakis link :)
ja jush sie przyzwyczilem ale jak ktos chce sie przejechac albo ja jestem po :piwka: to mi wstyd :P
chodzi o to z tym ze ci zamaist 1 wchodzi R to masz sprezynke w biegowniku po przejjsciach. :D wystarczy tylko ta sprezynke wymienic bo ona wypycha biegownik do gory. itp....... ja zminilem sprezynke tzn rozcaignalem ja i R jest na swoim miejscu i bez powdu nie wchodzi.


a w czym Kolego kupywlales te reperaturki za 25 zl , jaki sklep/ hurtownia ??


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » ndz mar 19, 2006 07:21

a mozna sie do niej dostac od gory kiedys sciagnalem mieszek i na 1 szy rzut oka wydawalo mi ze trzeba od spodu dlubac


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » ndz mar 19, 2006 10:26

sklep loco tarnowskie góry.nie da sie dostać od góry.trzeba zrzucić tłumik.sama wymiana sprężyny nie polecam..jak ja to robiłem to sprężyny nie wymieniałem tylko to tzw. jabłko z prowadnicą.sprężyna była dobra w moim przypadku.pozdr



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » ndz mar 19, 2006 10:59

zeby nie zakładac nowego tematu to tez sie zapytam jak w golfie 3 1.6 zniwelowac ten luz na lewarku zmiany biegów strasznie lata na boki i ciezko wbic bieg [-o<



rufik83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 11, 2005 10:35
Lokalizacja: czechowice dziedzice
Kontakt:

Post autor: rufik83 » sob cze 23, 2007 13:45

jakby ktos był zainteresowany to mam taki zestaw reperatorków dzwigni zmiany biegów do golfa 2 do sprzedania oczywiście nowy. post w dziale sprzedam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości