Dziwne stukanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Yutani
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 09:51
Lokalizacja: Wroclaw

Dziwne stukanie

Post autor: Yutani » ndz lut 07, 2010 21:48

Witam Forumowiczow

Od dlugiego czasu jezdze golfem III, kombiakiem, 95 rok, w dieslu 1,9D (golas) - auto totalnie bezawaryjne. Od niedawna pojawil sie problem, cos stuka z prawej strony z przodu (od strony pasazera). Dzwiek jakby przegub, ale nie slysze go jak skrece kola i wcisne gaz, ale jak puszcze go luzem albo lekko hamuje... Podnioslem auto, zdjalem kolo i zlapalem za tarcze i podnioslem kolumne do gory. W kielichu pod maska, calosc sruby trzymajacej tlok amortyzatora razem z poduszka uniusl sie o jakies 1cm - moze poltroa.

Moje pytanie - czy to naturalne zeby sie tak unosila poduszka? Czy taki dzwiek moglby byc jakby posuszka sie posypala razem z lozyskiem?

A moze to tuleja wachacza? Jak moge te tuleje sprawdzic?

Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Yut



JAMALH6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:13
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: JAMALH6 » ndz lut 07, 2010 21:53

to jest normalne...czukaj stuku po stronie zawieszenia albo przekładni... :bigok:

[ Dodano: 07 Lut 2010 20:55 ]
w moim golfie 2 tez sie tak rusza łorzysko na kielichu...

[ Dodano: 07 Lut 2010 20:56 ]
wes breszke i zawantuj simerblok....


Mam pastucha 1.6TDI!@!!!!!

oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » ndz lut 07, 2010 21:56

taaaa tuleje wahacza , jak hamujesz mocniej to stuka? albo sciaga? jak mozesz sprawdzic podnies autko , łyżeczka i sprawdz luzy , poruszaj na boki itp. Na oko popatrz czy guma tuleji spekana rozerwana itp. A to co pisałes to jest normalne. Test, który możemy wykonać samemu polega na oparciu nogi o czoło opony, po czym wystarczy już tylko przyłożyć odpowiednio dużo siły. Jeśli zauważymy, że koło poddało się naciskowi (wyraźne cofniecie, w skrajnych przypadkach nawet o ponad 3 cm), po czym wróciło na miejsce, możemy być pewni, że z tulei zostały strzępy.
Ostatnio zmieniony ndz lut 07, 2010 22:02 przez oldi90, łącznie zmieniany 1 raz.


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lut 07, 2010 21:59

1000 razy opisywane



Yutani
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 09:51
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Yutani » ndz lut 07, 2010 22:04

Dzieki za szybko odpowiedz.
Ja juz przymiezalem sie do wykrecania amortyzatora - ogolnie ja zrobilem na nich jakies 90tys bez zmian, ani lozysk, ani amortyzatorow ani sprezyn, ani nawet lozysk w piastach... Co ile sie takie tematy wymienia?


Czyli jak mam podniesione auto to poogladac tuleje te gumowo-metalowe, szukac spekan itp.
A to z poruszaniem - to czym? Calym wachaczem probowac?

A czy jestem w stanie te tuleje wycisnac i wcisnac nowe w warunekach "garazowych" czy musze sie toczyc z tematem do mechanika?

Pozdrawiam i raz jeszcze dzieki

Yut



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » ndz lut 07, 2010 22:07

Powiem tak , jestes w stanie to zrobic , dobry młotek troche oleju i pojęcia w głowie dasz radę. To z ruszaniem to musiał bys patrzec na cofanie sie koła. Szukaj pekniec albo zerwanej tulei . Gumowo Metalowe:) jesli pomogłem to wiesz co robic :)
Ostatnio zmieniony ndz lut 07, 2010 22:08 przez oldi90, łącznie zmieniany 1 raz.


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

Yutani
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 09:51
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Yutani » ndz lut 07, 2010 22:40

Dzieki za odpowiedz,

Jutro po pracy sprawdze jak temat wyglada,

Myslisz ze odrazu kupic jutro obie tuleje? przednia i tylna?

Dzieki raz jeszcze za pomoc

Yut



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » ndz lut 07, 2010 22:43

Mysle ze to to, najpierw zdiagnozuj


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

Yutani
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 09:51
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Yutani » ndz lut 07, 2010 22:45

Spoko, jutro zerkne, we wtorek kupie i zrobie

Dzieki raz jeszcze ;)

Yut



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » ndz lut 07, 2010 22:47

wporządku i powodzenia dasz rade :)


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości