Jak sprawdzić czy Maglownica jest zepsuta ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golfikdina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw gru 17, 2009 00:03
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Jak sprawdzić czy Maglownica jest zepsuta ?

Post autor: golfikdina » ndz lut 07, 2010 20:20

Witam mam mianowicie taki problem iż kierownica w prawo dosyć często choc nie zawsze ciężko skręca mi w prawo tak jak by wspomagania nie było czy coś w tym stylu. W lewo kierownica chodzi bez zarzutu .
Napisałem post z tym problemem i mi powiedzieli swoje sytuacje tzn
1.Jednemu Panu Maglownica padła i przez to miał podobne objawy ( Jak sprawdzić czy rzeczywiście to jest jej wina ? )
2. Drugi Pan zaś powiedział ze miał podobną sytuację i winną było lozysko na Mcpherson-ie , albo kolumna mcpherson nmie wiem czy to jest to samo
3.A trzeci Pan napisał ze przekładnia jest najprawdopodobniej do wymiany

I teraz mam pytanie , bo zdaje mi się ze to jest jedna i ta sama rzecz tylko inaczej nazywana ;]
I Jak to sprawdzić i być pewny na 100% czego to jest winna .

Z góry dzięki za pomoc ;]
Ostatnio zmieniony ndz lut 07, 2010 20:27 przez golfikdina, łącznie zmieniany 1 raz.



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » ndz lut 07, 2010 20:26

Maglownica - Przekładnia kierownicza. A co do reszty to podnies auto dwa przednie koła i pokręc tym i tym na lewo i prawo . uszkodzona ma prawo zgrzytac przy skrętach
Ostatnio zmieniony ndz lut 07, 2010 20:28 przez oldi90, łącznie zmieniany 1 raz.


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

golfikdina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw gru 17, 2009 00:03
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: golfikdina » ndz lut 07, 2010 20:29

czyli jak podniose auto to kręcić kierownicą w prawo i w lewo i w prawo jak będzie zgrzytało coś to znaczy ze kolumna to jest tak ?

[ Dodano: 07 Lut 2010 19:30 ]
a jak nie bedzie zgrzytała ? ;/
bo chciałbym wiedziec dokładnie co bo będę teraz wymieniał sprężyny w aucie to przy okazji chciał bym wszystko za jednym razem zrobić ;/

[ Dodano: 07 Lut 2010 19:36 ]
bo jak jezdze to nie zgrzyta nic wiec czy jak auto bedzie podniesione to mozliwe ze bedzie zgrzytalo ?



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » ndz lut 07, 2010 20:37

Co do maglownicy to lubi z niej cieknąc wiec musisz sie przygladnąc . A co do reszty to rzecz jasna kołem bedzie sie cieżej obracac . I powinno byc słychac łozysko . A i jeszcze jedno kierownica odbija po skręcie?

[ Dodano: 07 Lut 2010 19:43 ]
Misiu podnies przednie koła , dla pewnosci mozesz sobie odpiac koncówki drązków i poruszac kołami , sprawdz czy nie odbija kierownica jak kręcisz w prawo i ja puszczasz
Ostatnio zmieniony ndz lut 07, 2010 20:40 przez oldi90, łącznie zmieniany 1 raz.


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

golfikdina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw gru 17, 2009 00:03
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: golfikdina » ndz lut 07, 2010 21:19

A co z niej cieknie ? Olej ? Czy jakiś płyn ? Bo jak olej to moge kontrolować poziom oleju. Albo płynu chyba do wspomagania . Jak kierownica nie będzie dobijała przy skręcie w prawo to znaczy ze maglownica ?



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » ndz lut 07, 2010 21:22

Z maglownicy płyn ucieka od wspomy. Co do odbijania sprawdz i ci powiem :)


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

golfikdina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw gru 17, 2009 00:03
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: golfikdina » ndz lut 07, 2010 21:30

spox to sprawdze jutro rano bo dizs juz auta nie odpalam

[ Dodano: 08 Lut 2010 13:05 ]
no i sprawdziłem pod czas jazdy kierownica odbija wydaje mi sie ze mocniej właśnie odbija z zepsutej strony tzn z prawej niz z lewej ale moze takie mam glupie wrazenie. Wiec Panowie co dalej ? Jaka może być przyczyna ?
Ostatnio zmieniony pn lut 08, 2010 14:10 przez golfikdina, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości