Włącznik oświetlenia bagażnika MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Włącznik oświetlenia bagażnika MK2

Post autor: Jajcek » sob lut 06, 2010 20:43

[MK2] Chciałem przerobić lampkę oświetlenia w bagażniku tak by światełko nie włączało się tylko jak załączę światła postojowe ale po podniesieniu tylnej klapy. Problem mam jednak z włącznikiem. Długo szukałem i nie mogłem znaleść oryginalnego z bagażnika aż dzis trafiłem aż 2 takie włączniki. Problem jest w tym że jeden jest jakiś nacięty a drugi typowo płaski (bez nacięcia). Czy może mi ktoś powiedzieć czym one się różną i do czego jest to nacięcie???
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2010 20:44 przez Jajcek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » sob lut 06, 2010 20:50

jak sądzę naciencie jest na tym że tak powiem dzyndzlu który wciska klapa gdy jest zamknieta a jest ono po to że jak np chcesz mieć otwartą klapę a nie chcesz aby lampka się świeciła to wciskasz przysiśk i zachacza się on tym właśnie wycięciem i nie wyskakuje a więc światło się nie świeci :bigok:


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lut 06, 2010 21:04

Jajcek pisze:by światełko nie włączało się tylko jak załączę światła postojowe ale po podniesieniu tylnej klapy
Lampka fabrycznie świeci przy otwartej klapie nawet wtedy, kiedy postojowe są wyłączone.



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » sob lut 06, 2010 21:10

stonefree pisze:
Jajcek pisze:by światełko nie włączało się tylko jak załączę światła postojowe ale po podniesieniu tylnej klapy
Lampka fabrycznie świeci przy otwartej klapie nawet wtedy, kiedy postojowe są wyłączone.
No właśnie nie zawsze. Ja mam tylko lamkę w bagażniku bez możliwości jej właczania/wyłączania przyciskiem. Mogę podnieść klapę a lampka się nie zaświeci bez zapalonych świateł postojowych. Co zabawne jest to oryginalne rozwiąznie nie modyfikowane w żaden spsób. Jest miejsce na ten czujniki i klocek ale fabrycznie tego nie miałem zamontowanego. Dziś nabyłem ten klocek i przycisk i zamierzam trochę pokombinować.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » sob lut 06, 2010 21:29

Jajcek, zle piszesz, nie wszystkie modele mialy oswietlenie bagaznika, to sie zgodze, ale byly modele gdzie z lewej strony byl wypuszczony staly +, i od tego robi sie oswietlenie bagaznika. W moim nie bylo ani oswietlenia ani kabla +, zas kolega mial kabel zaslepiony ale tez nie mial lampki.

U mnie rozwiazalem to puszczajac kabel ze stalym +.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob lut 06, 2010 21:38

Jajcek pisze:No właśnie nie zawsze. Ja mam tylko lamkę w bagażniku bez możliwości jej właczania/wyłączania przyciskiem. Mogę podnieść klapę a lampka się nie zaświeci bez zapalonych świateł postojowych. Co zabawne jest to oryginalne rozwiąznie nie modyfikowane w żaden spsób
- na 100% nie jest to ori rozwiązanie. Porób zdjęcia wiązek itp. - szczególnie, gdzie zasilanie lampki podpięte jest pod postojówkę. Być może ktoś załatwił sobie fragment wiązki i go podłączył do postojówek, bo nie miał wyprowadzonego stałego +12V.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » ndz lut 07, 2010 10:38

Nie podejrzewam by to było modyfikowane ale się nie kłucę (fotki porobię po niedzieli). Proszę o info jak teraz to zmienić by lampka włązana/wyłączana była na zasadzie przycisku (najlepiej w sposób "łopatologiczny").



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lut 07, 2010 11:16

Na stronie www.vwgolf.pl masz poradę, jak założyć ori oświetlenie bagażnika - poczytaj i wszystko będziesz wiedział. Jeżeli pod tapicerką w bagażniku nie masz ukrytej wtyczki do zasilania lampki, to będziesz musiał pociągnąć stałe +12V ze skrzynki - a dokładnie poszukaj za skrzynką złączki na czerwonym przewodzie - to jest zasilanie lampki wnętrza - rozłącz tę wtyczkę (wtedy lampka wnętrza powinna zgasnąć) i zrób rozgałęzienie na konektorkach. Masę pociągnij od śruby w bagażniku, tam, gdzie podpięte są inne masy.
Ostatnio zmieniony ndz lut 07, 2010 11:17 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości