Wymiana uszczelniacza na wałku rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
treu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 15, 2009 21:47
Lokalizacja: Szczedrzyk
Kontakt:

Wymiana uszczelniacza na wałku rozrządu

Post autor: treu » czw lut 04, 2010 23:00

Witam, posiadam silnik 1,3 nz od pewnego czasu ma wyciek na uszczelniaczu wałka rozrządu. Uszczelniacz mam już zakupiony i mam zamiar go wymienic tylko nasuwa sie pytanie jak zmienic uszczelniacz bez rozregulowania rozrzadu??? Czy jak zostawie auto na biegu i sciągne pasek to nic sie nie przestawi do tego na wszelki wypadek pozaznaczam sobie ślady.
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 23:35 przez treu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw lut 04, 2010 23:06

treu pisze:jak zmienic uszczelniacz bez rozregulowania rozrzadu
Takie rzeczy to tylko w Erze. Po pierwsze trzeba zluzować sruby koł pasowych, następnie ustawić rozrzad na znaki i zwalić pasek, pozdejmować koła ( także na wale korbowym ) wymienić obydwa (!) uszczelniacze i złożyć wszystko spowrotem do kupy.stary uszczelniacz możesz wyjąć nawiercając w kołnierzu otworek wkrecić wkret i wyciagnąć aby nie porysować wałka.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw lut 04, 2010 23:07

ustaw koła pasowe na znakach, zdejmij pasek, zdejmij koło pasowe z wałka rozrządu, i będziesz już miał dostęp do uszczelniacza wałka. Jak będziesz go wyciągał to nie porysuj powierzchni wałka, bo wtedy uszczelniacze będziesz co miesiąc wymieniał, bo wałek będzie ci je darł.
Ja w celu wyjęcia pierw wbiłem w niego po obu stronach dwa małe wkręty (tak aby nie porysować wałka), wkręty potem lekko wkręciłem i wyjmowałem uszczelniacz łapiąc kombinerkami za łby od wkrętów - cały uszczelniacz wychodzi gładko. Nowy przed założeniem lekko posmaruj olejem na zewnątrz na styku z głowicą, aby lekko wszedł i aby się guma nie zadarła.
Potem załóż koło pasowe, sprawdź jeszcze raz znaki i załóż pasek.
:bigok:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw lut 04, 2010 23:07

treu pisze:Czy jak zostawie auto na biegu i sciągne pasek
Podstawowy bład.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw lut 04, 2010 23:08

stonefree pisze:stary uszczelniacz możesz wyjąć nawiercając w kołnierzu otworek wkrecić wkret i wyciagnąć aby nie porysować wałka.
kolego mamy te same sposoby :pub:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw lut 04, 2010 23:43

prezesso, :partyman: Musimy kiedy wspólnie zrobić jakis rozrząd :)



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » czw lut 04, 2010 23:43

treu pisze:Uszczelniacz mam już zakupiony i mam zamiar go wymienic tylko nasuwa sie pytanie jak zmienic uszczelniacz bez rozregulowania rozrzadu???
Znaki na kolach masz i ustawiasz wedlug nich. Powinienes przy wymianie uszczelniacza wymienic pasek rozrzadu. Napinanie paska masz za pomoca pompy wody w nz. I koniecznie posmaruj olejem wewnetrzna warge uszczelniacza.
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 23:44 przez Majek666, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 463 gości