filtr powietrza - czegos mi tu brakuje GOLF II PN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

scrappy_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:35
Lokalizacja: Sierpc

filtr powietrza - czegos mi tu brakuje GOLF II PN

Post autor: scrappy_c » czw lut 04, 2010 21:49

Chyba nie mam czegos podpietego przy obudowie filtra powietrza tylko jak to podlaczyć ??? :P i jakie zadanie to spelnia. Braki zaznaczone niebieskim kólkiem i czerwona strzałka Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lut 04, 2010 22:24

Co powinno i czy powinno być coś podpięte na piewszym zdjęciu nie wiem. U mnie nic tam nie było. To jest przed filtrem więc mało ważne

Na drugim zdjęciu powinien być wężyk podciśnienia do sterowania klapą ciepłe/zimne powietrze.Wychodzi z tyłu podstawy gaźnika - przynajmniej w 2e2



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » czw lut 04, 2010 22:35

Obrazek
mam tu zdjęcie -słabe ale możesz ci pomoże



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » czw lut 04, 2010 22:44

kiedys miałem taki silnik i słabo pamietam ale przewód szedł do gaznika i chyba do membrany


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw lut 04, 2010 23:09

Silnik PN to to był, ale kiedyś... Teraz to jest PN z wywalonym gaźnikiem 2EE i wstawionym 2E2. Po prostu ktoś wymienił gaźnik. Stąd masz wiele niepodłączonych wtyczek itp. Obudowa filtra w silniku z gaźnikiem 2EE jest inna, niż w silniku z gaźnikiem 2E2 - stąd ten niewykorzystany króciec - 2E2 go nie potrzebuje, więc jego obudowa tego nie ma, a w PN jest potrzebny.

Co do drugiego zdjęcia, to mimo wszystko w obu typach obudów był ten króciec i powinien on iść do podstawy gaźnika - przynajmniej tak jest w 2EE - w 2E2 nie wiem jak jest dokładnie - ale zdejmij obudowę filtra i zobacz, czy nie masz wolnego króćca w podstawie gaźnika od strony pokrywy zaworów.

Z tego co widzę ze zdjęć - masz niebieski czujnik temperatury płynu chłodniczego - w silnikach z gaźnikem 2E2 go nie było - był natomiast w PN;
Masz niepodłączoną grzałkę w kolektorze dolotowym - w silniku PN sterowanie grzałki jest z ECU - ty masz pewnie ECU wywalone, dlatego jest nie podłączona. W silniku z gaźnikiem 2E2 sterowanie tej grzałki jest z czujnika temperatury płynu chłodniczego, ale czerwonego (a ty masz zamiast niego niebieski).
Koło przewodu podciśnienia zwisa tobie czarna wtyczka - powinna być ona podłączona do zaworu odpowietrzającego komory pływakowej w gaźniku 2EE. Ponieważ masz inny gaźnik, to nie masz tego zaworu - wiec wtyczka zwisa sobie.
Mogę się założyć, że w kolektorze dolotowym, koło miejsca, gdzie wychodzi przewód podciśnienia do serwa, masz czujnik temperatury - rzecz typowa dla silnika PN i czujnik ten nie występował w silnikach z gaźnikiem 2E2.
Idąc dalej - koło parownika od gazu zwisa sobie elektrozawór filtra z węglem aktywnym - coś co było w silnikach PN a nie było w silnikach z gaźnikiem 2E2....

Chyba dość dobitnie udowodniłem, że gaźnik w tym silniku został podmieniony...

Z tego co widzę, masz urwany kabelek od masy gaźnika (brązowy, przykręcony do pokrywy zaworów) - dobrze tobie silnik pracuje na wolnych obrotach? Bez tego kabelka będzie gasł na biegu jałowym, chyba, że ktoś wywalił iglicę z zaworu dyszy wolnych obrotów...
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 23:12 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

scrappy_c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:35
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: scrappy_c » czw lut 04, 2010 23:26

o tym ze gaznik jest od golfa 1.3 to wiedzialem jednak troszke sie znam :P ktore zdjecie miales na mysli piszac drugie ??? a i z tym kabelkiem od masy to bardzo mozliwe bo wlasnie ostatnio jakis kabelek mi zwisal i nie wiedzialem gdzie go podpiac :P dzieki za pomoc

[ Dodano: 04 Lut 2010 22:27 ]
aha i skad mniej wiecej powinien wychodzic ten kabelek brazowy od masy ??



VW Golf II
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:38
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: VW Golf II » pt lut 05, 2010 00:01

Gdyby to był pierburg 2EE to pierwsza fotka to jest od podciśnienia od nastawnika przepustnicy. Ja osobiście tego nie mam.

A druga fotka to nie wiem od czego to jest ale wiem że ten wężyk ma być połączony z gaźnikiem z przodu.

[ Dodano: 04 Lut 2010 23:03 ]
Lipek81, Obudowa filtra w silniku z gaźnikiem 2EE jest inna

Chodzi ci o to czarną obudowę co w niej jest filtr a pod nia gaźnik?? Jesli tak to w 2EE jest taka sama jak na zdjeciu.

Już po drugim zdjeciu widac ze to nie 2EE. Bo po lewej stronie w 2EE jest potencjometr przepustnicy i nastawnik ssawki. A na zdjeciu jest co innego.

[ Dodano: 04 Lut 2010 23:08 ]
scrappy_c, skad mniej wiecej powinien wychodzic ten kabelek brazowy od masy

Z tego co się orientuje to z gaźnika.
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 00:06 przez VW Golf II, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt lut 05, 2010 09:34

VW Golf II pisze:Lipek81, Obudowa filtra w silniku z gaźnikiem 2EE jest inna
- wyrwałeś tą wypowiedź z kontekstu - przeczytaj zdanie do końca i wtedy zastanów się nad tym, co chciałem przekazać.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 271 gości