podgrzewanie foteli, el szyba nie działa, słabe światła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

donxpedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 03, 2010 09:34
Lokalizacja: Olsztyn/Elbląg
Kontakt:

podgrzewanie foteli, el szyba nie działa, słabe światła

Post autor: donxpedro » czw lut 04, 2010 20:10

mam golfa III GTI wersja 4 drzwiowa z klimą i pełną elektryką i podgrzewanymi fotelami.
nie znam golfów aż tak dobrze dlatego proszę o pomoc w zlokalizowaniu problemu kilku usterek.

1. podgrzewane fotele - na desce rozdzielczej działa, dochodzi prąd, panel sie podświetla, natomiast w ta opcja nie działa (fotele nie zmieniają temparatury)

2. el szyby x4 - wszystko cacy, tylko jest problem z drzwiami za kierowcą. Tam wogóle nawet się nie podświetla panel do opuszczania szyb, a przycisk z deski rozdzielczej nic nie daje. (chyba gdzies nie łączy prądu ale gdzie tego szukać?)

3. utknęła płyta w radiu CD (jak ja wyciągnąć?)

4. mam strasznie słabe światła drogowe, jaka może być przyczyna ? żarówki raczej niedawno zmieniane

narazie to tyle jak sobie przypomnę coś to dopisze
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 22:28 przez donxpedro, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw lut 04, 2010 20:34

donxpedro pisze:2. el szyby x4 - wszystko cacy, tylko jest problem z drzwiami za kierowcą. Tam wogóle nawet się nie podświetla panel do opuszczania szyb, a przycisk z deski rozdzielczej nic nie daje. (chyba gdzies nie łączy prądu ale gdzie tego szukać?)
To zacznij od tego czy dochodzi prąd do silniczka w tylnych drzwiach.. może kable się pozałamywały i nie ma połączenia.. to chyba najprostsza droga
donxpedro pisze:1. podgrzewane fotele - na desce rozdzielczej działa, dochodzi prąd, panel sie podświetla, natomiast w ta opcja nie działa (fotele nie zmieniają temparatury)
Czyli jak zmieniasz wartość na na potencjometrze to fotele nie zmieniają temperatury ??
Jak to wygląda w mk3??
4. mam strasznie słabe światła drogowe, jaka może być przyczyna ? żarówki raczej niedawno zmieniane
Sprawdź czy są dobrze ustawione- po zmianie żarówek byleś na korekcji świateł??


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

donxpedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 03, 2010 09:34
Lokalizacja: Olsztyn/Elbląg
Kontakt:

Post autor: donxpedro » czw lut 04, 2010 20:42

italiano_83 pisze:
donxpedro pisze:2. el szyby x4 - wszystko cacy, tylko jest problem z drzwiami za kierowcą. Tam wogóle nawet się nie podświetla panel do opuszczania szyb, a przycisk z deski rozdzielczej nic nie daje. (chyba gdzies nie łączy prądu ale gdzie tego szukać?)
To zacznij od tego czy dochodzi prąd do silniczka w tylnych drzwiach.. może kable się pozałamywały i nie ma połączenia.. to chyba najprostsza droga
donxpedro pisze:1. podgrzewane fotele - na desce rozdzielczej działa, dochodzi prąd, panel sie podświetla, natomiast w ta opcja nie działa (fotele nie zmieniają temparatury)
Czyli jak zmieniasz wartość na na potencjometrze to fotele nie zmieniają temperatury ??
Jak to wygląda w mk3??
4. mam strasznie słabe światła drogowe, jaka może być przyczyna ? żarówki raczej niedawno zmieniane
Sprawdź czy są dobrze ustawione- po zmianie żarówek byleś na korekcji świateł??
tak, mimo zmiany wartości na fotelach nic nie czuć
tzn nie zmieniałem żarówek, ale mam samochód od dzisiaj, a sprzedający mówił ze nie zmieniał w ostatnim czasie żarówek, a przyznam szczerze ze regulacja wysokości świateł niewiele mi daje (jest mało widoczna)
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 20:43 przez donxpedro, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw lut 04, 2010 21:03

donxpedro pisze:tak, mimo zmiany wartości na fotelach nic nie czuć
To trzeba by ten "potencjometr" sprawdzić..
donxpedro pisze:tzn nie zmieniałem żarówek, ale mam samochód od dzisiaj, a sprzedający mówił ze nie zmieniał w ostatnim czasie żarówek, a przyznam szczerze ze regulacja wysokości świateł niewiele mi daje (jest mało widoczna)
Ok regulacja wysokości swoja drogą- ale światła drogowe= długie mają pewną "geometrie" świecenia i trzeba to sprawdzić na stacji diagnostycznej ustawienie z 20zł pewnie kosztuje..
Odblaski nie są już zmatowiałe.. Profilaktycznie bym wymienił te żarówki nie jest to, aż taki koszt..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

donxpedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 03, 2010 09:34
Lokalizacja: Olsztyn/Elbląg
Kontakt:

Post autor: donxpedro » czw lut 04, 2010 21:09

jak to sprawdzić ten potencjometr?

nie chodzi o geometrię świecenia ale intensywność światła
a jakie tam idą żarówki?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw lut 04, 2010 21:47

a jakie tam idą żarówki?
\
H4


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lut 04, 2010 22:18

donxpedro, niema takiego opisu jak "kilka spraw"
popraw opis!regulamin sie kłania



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » czw lut 04, 2010 22:34

donxpedro pisze:1. podgrzewane fotele - na desce rozdzielczej działa, dochodzi prąd, panel sie podświetla, natomiast w ta opcja nie działa (fotele nie zmieniają temparatury)
mozesz tez sprawdzic czy dochodzi napiecie do mat w fotelach, gdzies pewnie kabelki do foteli pojda, moze byc tak ze sie odpiely czy cos :)
donxpedro pisze:4. mam strasznie słabe światła drogowe, jaka może być przyczyna ? żarówki raczej niedawno zmieniane
albo odbłyśnik w zlym stanie, albo sprawdz tutaj:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... B6wiate%B3
donxpedro pisze:3. utknęła płyta w radiu CD (jak ja wyciągnąć?)
moze igłą czy czymś podobym podnieś ja lekko, zalezy czy haczy cos na dole czy na gorze, chyba ze calkiem padl mechanizm wysowania


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

donxpedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 03, 2010 09:34
Lokalizacja: Olsztyn/Elbląg
Kontakt:

Post autor: donxpedro » czw lut 04, 2010 22:47

brynol pisze:moze igłą czy czymś podobym podnieś ja lekko, zalezy czy haczy cos na dole czy na gorze, chyba ze calkiem padl mechanizm wysowania
tzn jest tak ze jak wciskam guzik wysuwania to coś tak hmm "skacze, stuka"



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » czw lut 04, 2010 23:29

donxpedro,
to musisz sprawdzic dokladnie, ale pewnie plyta sie o cos zaczepila i mechanizm probuje ja wysunac a cos blokuje, i tak jakby w kolko ja probuje wysowac...
sprobuj z igłą


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 877
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pt lut 05, 2010 00:02

ad1. Najpierw sprawdz bezpiecznik od podgrzewania foteli. To, ze sie podswietla regulacja temperatury, nie znaczy, ze prad dochodzi do mat grzewczych. Jezeli bezpiecznik jest ok, to zajzyj (bedac z tylu auta) pod fotele, poszukaj przewodu, wypnij kostke i sprawdz czy dochodzi tam napiecie. Kostka jest 3pinowa. Na jednym jest masa, na drugim stale +12V, a na trzecim idzie napiecie za regulacja temperatury i powino sie zmieniac wraz ze zmiana polozenia regulacji. Jezeli tam beda napiecia to wina lezy w samych fotelach. Moze cos z matami grzewczymi albo z sterowaniem. Cala elektronika siedzi w fotelach.
ad2. Wymontuj ta nakladke na raczke, w ktorej siedzi wlacznik i zobacz, czy nie jest z niego wypieta kostka. Moze ktos tam wczesniej majstrowal i nie podpial tego jak nalezy.
ad3. Wymontuj radio z auta i rozkrec. Tak chyba bedzie najpewniej.
ad4. Jak koledzy wczesniej pisali. Albo sa juz wypalone, zmatowiale odblysniki. Moga tez byc zle ustawione siatla. W swiatlech poza regulacja gora-dol jest tez regulacja lewo-prawo (nie mowie o elektrycznej regulacji) Jezeli swiatla beda zle ustawione, to beda swiecic po krzakach a nie na droge



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 182 gości