[mk3 GTI] czyszczenie silnika krokowego, co , jak i czym ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

[mk3 GTI] czyszczenie silnika krokowego, co , jak i czym ???

Post autor: Kocioł DCG » pt mar 17, 2006 17:51

słyszałem, że można wyczyścić silnik krokowy ale nie wiem w jaki sposób to zrobić. Co mam odkręcić, co odpiąć , czy wyjąc jakieś elementy z tego silnika, czym i co dokładnie czyścić, i czy w ogóle można czyścić to urządzenie :roll: Pomóżcie.. z góry dzięki :wink:



aqa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 15:26
Lokalizacja: Koscielec

Post autor: aqa » pt mar 17, 2006 18:07

Ja mam Mk2 wiec u mnie jest silniczek krokowy ktory porusza slimaczkiem a tan popychajac co trzeba ustawia obroty. Da sie to wyczyscic, choc nie zawsze po takim zabiegu siniczek dziala prawidlowo, czasem pomaga tylko na chwile. Ja czyscilem 2 razy i w koncu kupilem nowy i mam spokoj.
ALE ty masz mk3 gti, a tu jest chyba IAC (Idle Air Control) czyli taki co nie ma takiego slimaczka i inaczej w sumie wyglada nawet, to w sumie nie wiem czy masz tam co czyscic.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pt mar 17, 2006 23:01

u ciebie krokowy zwie sie prawidłowo zawór stabilizujący biegu jałowego i znajduje sie on na deklu od zaworów
a jak go oczyścić :
ostatni kumplowi to robiłem w pasku z tym samym motorem czyli 2E po robocie chodzi jak ta lala a miał wcześniej problem typu zawieszanie sie obrotów lub zbyt wolne opadanie
wcześniej kup sobie coś takiego co sie nazywa zmywacz uniwersalny jest to w spreyu
Prosta rzecz odpinasz wszystkie końce co są pospinane na blaszane obejmy jak już sie z tym uporasz psikasz w każdy koniec zatykasz palcami i trzesiesz nim i tak kilka razy wylać napsikać potrząść tak około 4-5 razy potem sam szybciutko zmywacz sie ulatnia i możesz zakładać jakbyś napotkał problemy z obrotami czyli nierówno pracuj itp. nad samą przepustnicą masz tam śrube i już tylko nia musisz wyregulować
co nie jest powiedziane że akurat będzie to potrzebne ale w razie co wole podać wskazówke
ot cała filozofia czyszczenia =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » pt mar 17, 2006 23:25

dzięki za profesjonalną radę :wink: mam nadzieję, że u mnie czyszczenie też pomoże :mrgreen:



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt mar 17, 2006 23:47

screeny:

Obrazek

Obrazek


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości