co to jest i do czego służy (1.6 benzyna)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn gru 07, 2009 01:09

gasiorx pisze:sorki za caps lock nie wiedzialem ze to ma taki duze znaczenie, a mam takie skromne pytanie jesli w moim zbiorniczku na plyn nie ma nic wiecej oprocz dwoch wyjsc na weze aby zrobic obieg chlodzenia i korek wlewu to niby gdzie mam zauwazyc ten czujnik?? to na jakiej zasadzie jest ten czujnik od plynu hamulcowego na wskazniku temperatury?? to co to za przypadlosc z ty mruganiem moze byc?? skoro auto jedzie normalnie po prostej drodze a tu nagle miganie


miałbys kostke wpinaną w zbiorczniczek.. na pewno bys ja zauwazyl :) troszeczke nizej niz korek jest :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » pn gru 07, 2009 09:27

miałbys kostke wpinaną w zbiorczniczek.. na pewno bys ja zauwazyl :) troszeczke nizej niz korek jest :)[/quote]

niestety w zbiorniczku niemam nic takiego bo przy wymianie mu sie przyjrzalem, to co to bedzie za miganie?? skoro plynu hamulcowego tez mam dosc tak 3-5 mm ponizej max to wystarczajaco chyba jest



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn gru 07, 2009 09:33

Niektóre auta miały czujnik poziomu płynu, inne nie. Twój być może nie miał. W jakiej pozycji jest wskazówka od temperatury jak lampka Tobie mruga? Jeżeli jest powiedzmy na 3/4 skali, to uszkodzony czujnik lub faktycznie silnik się grzeje, jeżeli jest mniej więcej na połowie skali lub mniej, to uszkodzony licznik.



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » pn gru 07, 2009 11:08

wiec jak dobrze pamietam to sie dzieje jak wskazowka zaczyna wkraczac na obszar tej lampki bo normalnie trzyma sie wskazowka po jej lewej krawedzi potem jak przechodzi czyli grzeje sie silnik to czasem zanim dmychawa ochlodzi silnik i wskazowka nie zdazy wrocic na nizszy poziom temperatury i w sumie to najczesciej dzialo mi sie w okresie wiosenno letnim a teraz dawno tego nie bylo, dzieki stary za podpowiedzi a tak na marginesie jak auto sie grzeje to co powinno sie robic aby temu zapobiegac czy poprostu niech chlodzenie samo zbija nadwyzke temperatury?? bo autko mam od poltorej roku i tak srednio jescze kojaze wiele spraw
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 13:01 przez gasiorx, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn gru 07, 2009 12:39

Nie jestem w stanie na odległość powiedzieć tobie, czy silnik się grzeje, czy nie. To że jest płyn i nowy termostat wcale nie oznacza, że się nie grzeje. Dlatego zobacz z tą skazówką, czy lampka zapala się jak wskazówka pokazuje wysoką temperaturę. Jeżeli nie, to licznik uszkodzony, jak tak, to albo uszkodzona instalacja (czujnik) albo auto silnik faktycznie się grzeje.



Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » pn gru 07, 2009 16:16

mój silnik sie chyba nie grzeje bo w piątek go ładnie "używałem" i nic sie nie stało, wolne obroty tylko na światłach widział, mam z nim jeszcze jeden problem bo nie wiem czy to 1.6 czy 1.8, na silniku obok nr seryjnego pisze "18" a z drugiej strony takie kółko jest i z jednej strony pisze chyba 1234 a z drugiej 89

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 18:18 przez squorpion, łącznie zmieniany 1 raz.



igor198888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 13, 2008 11:58
Lokalizacja: Łosinka
Kontakt:

Post autor: igor198888 » czw lut 04, 2010 14:57

mam problem z vw golfem 2 1,3 benzyna na malych obrotach gasnie a bez dodania gazu nawet nie odpali co to moze byc prosze o pomoc pozdrawiam

[ Dodano: 04 Lut 2010 14:37 ]
mam problem z obrotami vw golf 2 silnik 1,3 benzyna nie odpala bez dodania gazu nie ma wolnych obrotow co to moze byc prosze o pomoc

[ Dodano: 04 Lut 2010 14:38 ]
mam problem z obrotami vw golf 2 silnik 1,3 benzyna nie odpala bez dodania gazu nie ma wolnych obrotow co to moze byc prosze o pomoc



Awatar użytkownika
gasiorx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:34

Post autor: gasiorx » czw lut 04, 2010 17:43

jesli problem jest tylko na zimnym silniku to bankowo ssanie nie dziala
mozliwe ze jeszcze jakas dysza ale bardziej to ssania problem



Awatar użytkownika
squorpion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:16
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: squorpion » czw lut 04, 2010 19:22

mi tak gasł to podciągnąłem linke i związałem drutem i miałem dobrze, potem ściągnąłem i sie naprawiło



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 259 gości