AEX - problemy z obrotami !!! silnik bez LPG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domelelx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 02, 2005 00:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

AEX - problemy z obrotami !!! silnik bez LPG

Post autor: domelelx » wt gru 20, 2005 10:20

Witam
od jakiegoś czasu zaczynaja mnie denerwować obroty na biegu jałowym, otóz jak samochód jedzie to jest wszytsko ok np. jade 40 km/h i wyrzucam golfika na luz, samochód sie toczy a obrotomierz wskazuje mi prawidłowe 850 obr/min, natomiast gdy zatrzymam to obroty zaczynają mi spadać do 600 obr/min i to mnie właśnie denerwuje, podpiąłem golfa pod kompa no i wykazało mi że mam walnięta przepustnice, no więc wymieniłem przepustnice na inną no i niestety problem wystepował dalej założyłem jeszcze inna i dalej to samo, i powiem szczerze że nie mam pojęcia co może byc tego przyczyną (świece wymieniłem) i nie wiem co dalej a nie chce bez sensu ładować w niego kase.
Pomóżcie.
Co to może być???


don't running

piotr2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 09, 2006 10:34
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AEX - problemy z obrotami !!! silnik bez LPG

Post autor: piotr2k » czw sty 12, 2006 13:52

domelelx pisze:Witam
od jakiegoś czasu zaczynaja mnie denerwować obroty na biegu jałowym, otóz jak samochód jedzie to jest wszytsko ok np. jade 40 km/h i wyrzucam golfika na luz, samochód sie toczy a obrotomierz wskazuje mi prawidłowe 850 obr/min, natomiast gdy zatrzymam to obroty zaczynają mi spadać do 600 obr/min i to mnie właśnie denerwuje, podpiąłem golfa pod kompa no i wykazało mi że mam walnięta przepustnice, no więc wymieniłem przepustnice na inną no i niestety problem wystepował dalej założyłem jeszcze inna i dalej to samo, i powiem szczerze że nie mam pojęcia co może byc tego przyczyną (świece wymieniłem) i nie wiem co dalej a nie chce bez sensu ładować w niego kase.
Pomóżcie.
Co to może być???
Witam
Widzę, że nikt z "golfiarzy" Ci nie odpowiada więc spróbuję ja coś napisać ;)
Mam podobny silnik co prawda w Ibizie ..ale zawsze :) i w sumie miałem/mam podobny problem. Piszę miałem/mam ponieważ objaw ten trochę ustąpił po tym jak przeczyściłem przepustnicę i odpiąłem na 2 godziny akumulator. Choć nie do końca to pomogło bo teraz też czasami to się zdarza. Przeczytałem gdzieś, że może pomoże :) przeczyszczenie sondy lambda (tego jeszcze nie próbowałem). A może inny czujnik nie funkcjonuje prawidłowo ??
Szczerze mówiąc mnie też trochę męczy ten problem a mogę znaleść książki do tego silnika :( I jeszcze jedno u mnie silnik na biegu jałowym ma obroty 700-750. I problem spadania obrotów poniżej 600 ma miejsce wtedy kiedy np. jadę na biegu z obrotami ok 1000 i wyrzucam na luz . Jeżeli wyrzucam na luz przy 2000 obrotów to silnik elegancko zjeźdza z obrotami bez tego gwałtownego spadku poniżej 600.
Nie wiele pomogłem ale przynajmniej wiesz że nie tylko Ty masz takie kłopoty :)
Pozdrawiam



domelelx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 02, 2005 00:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: domelelx » pn sty 16, 2006 10:25

dziekuje "piotr2k" za konkretną odpowiedź bo faktycznie żaden golfiarz nie potrafił odpowiedziec na moje pytanie, więc jeszcze raz dzieki i miłego uzytkowania seata :)


don't running

lerby23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 25, 2005 10:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Być może masz wszystko w porządku...

Post autor: lerby23 » śr mar 15, 2006 14:37

Mam ten sam silnik i kiedys tez probowalem kombinowac z powodu niskich obrotow, az trafilem na dane techniczne, ktore wyraznie mowia ze AEX ma na biegu jalowym od 650 do 750 obr/min(1,6 AEE rowniez). U mnie sa dokladnie w takim zakresie,czasem spadna blizej 600 a czasem sa wyzej. Troche mnie to denerwuje bo wprowadza to niepotrzebne drgania, no ale coz tak widocznie ma byc...



organista18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:45
Lokalizacja: Lębork

Post autor: organista18 » śr mar 15, 2006 15:29

Witam miałem ten sam problem, za wolne obroty odpowiada silnik krokowy i być może zaśniedziały w nim styki więc należy go przeczyścić

Popieram, u mnie były podobne objawy,wine miał silniczek krokowy zrobiłem go i jest ok. pozdr :grin:



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr mar 15, 2006 19:02

sprobuj podłaczyc pod vaga jezeli przepustnica jest zabrudzona to bedziesz miał bład nalezy wyczyscic przepustnice i skasowac usterke na poczatku w czasie dopasowywania przepustnicy obroty bede duzo ale po rzejechaniu paru kilometrow powinno byc ok mam polo z tym silikiem i miałem taki bład w kompie



golf30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: golf30 » pt mar 17, 2006 20:29

Mam ten sam problem będę za niedługo wymieniał kopułkę i palec ( 36,13 zł) .Rozmawiałem z mechanikiem który już ładne parę lat siedzi w golfach i stwierdził że silnik krokowy jest nierozbieralny . Teraz w sobotę będę z nim gadał i dowiem się co i jak. A z tymi obrotami mam tak jak wyżej w ibizie nie gaśnie ale go przymula jest to trochę denerwujące.

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 19:34 ]
Mam ten sam problem jak gość z ibizy . Ja zmienię kopułkę 36 zł i palec 13 zł . Podobno silnik krokowy nie jest rozbieralny ( podobno).W sobotę jak pojadę do znajomego mechanika to się okarze.



bullet777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 10, 2005 14:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: bullet777 » wt mar 21, 2006 22:11

panowie sprawdzcie uszczeliki pod przepustnica byc moze lapie lewe powietrze odrobina powoduje mniejsze obroty . mam ten sam problem ale pamietam jak czyscilem przpustnice delikatnie posmarowalem uszczelke silikonem i bylo ok na jedna noc podejrzewam ze dobrze nie wysech klej i znowu zrobilo sie dziadostwo sprawdzcie



marceli2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 15:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: marceli2 » pn maja 01, 2006 11:35

Witam
Mam podobny problem z obrotami tylko z małym ale...
Golf III 1.4 AEX bez LPG. Pali zawsze bez najmniejszego problemu,jak jest zimny-do ok.50 st.C-jest wszystko ok. Obroty na zimnym niewiele ponad 1000-na ciepłym ok.800-850.Drgania silnika w normie nic dodać nic ująć. Natomiast jak się zagrzeje to nadal chodzi super tylko po wyłączeni zapłonu i ponownym zapaleniu...5-7sekund chodzi równo potem wachnięcie obrotów prawie do zera ale nie zgaśnie dalsze 5 sekund wachnięcie trochę mniejsze i potem jest już wszystko ok.Próbowałem na odłączonym czujniku temp.i jest to samo. Sporadycznie jest jeszcze tak że jak dojeżdżam na biegu ale bez gazu do skrzyżowania to w momęcie wciśnięcia sprzęgła obroty na chwilkę podskoczą do ok.1500 i spadną do normy.
Przemo440 pisze:sprobuj podłaczyc pod vaga jezeli przepustnica jest zabrudzona to bedziesz miał bład nalezy wyczyscic przepustnice i skasowac usterke na poczatku w czasie dopasowywania przepustnicy obroty bede duzo ale po rzejechaniu paru kilometrow powinno byc ok mam polo z tym silikiem i miałem taki bład w kompie
Przepustnica była czyszczona,błędy wykasowane,wprowadzone nastawy podstawowe i dalej to samo- silnik zachował się dokładnie tak jak napisał Przemo440. Niby nic a denerwuje.


Po co pić i jechać jak można zajarać i odlecieć!!!

rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » pn maja 01, 2006 19:04

Witam koledzy... Jeśli chodzi o obroty na biegu jałowym to również miałem przejścia... ale od początku podejzewalem KROKOWCA jest on jak najbardziej rozbieralny i powiem więcej ze nawet nalezy go rozebrać zeby upewnić się ze jest lub nie jest winowajcą. W moim krokowcu dłubał jakiś HELMUT i nie potrafił go zmontować jak nalezy bo podczas składania podwinoł mu się STYK odpowiedzialny za pozycje popychacza. Natychmiast usunołem usterke ale po jakimś czasie obroty zaczeły FIXOWAĆ czasami bylo dobrze a czasami TRAGEDIA (spadały nawet do 2 tyś) więc znowu rozebrałem krokowca i co sie okazało... naprawiony styk był za słabo przygięty i przestał kontaktować. Moja rada jest taka : rozebrać krokowca i przeczyścić styki... (nie zaszkodzi) POZDR...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

marceli2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 15:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: marceli2 » pn maja 01, 2006 20:07

Ale czy w silnikach AEX jest silnik krokowy bo większość postów jest o tym właśnie silniku?
Mi się zdaje że silnik krokowy jest tylko w jednopunktowych wtryskach ale może się mylę???
Jeśli nie to gdzie go szukać?


Po co pić i jechać jak można zajarać i odlecieć!!!

rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » pn maja 01, 2006 21:13

Nie jestem mechanikiem samochodowym więc nie potrafie odpowiedzieć na pytanie czy jest KROKOWIEC w AEX ale jak chcesz "marceli" to mam foto KROKOWCA i moge podesłać ci na maila bo jakoś tu na forum nie chcą działać załączniki... POZDR...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

domelelx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 02, 2005 00:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: domelelx » śr maja 10, 2006 22:25

w silniku AEX silnik krokowy znajduję sie na przepustnicy - prosze szukac pod obudowa filtra powietrza


don't running

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości