1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » wt lut 02, 2010 09:49

albo rozebrac i naprawic bo sie da:) przyczyną są zimne luty lub juz wypalone sciezki tak sie dzieje z biegiem czasu ja mam przelutowane to kablami kupiłem juz z tym problemem to auto centralka tez mi nie działała ale udało sie z pomoca kuzyna to naprawic:)
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 09:50 przez dimmer, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » wt lut 02, 2010 11:18

Ale oswietlenie w drzwiach dziala. Kopertowka pali bez problemu

[ Dodano: 02 Lut 2010 18:15 ]
Oswietlenie narazie dziala:) Pomoglo znane i lubiane WD40:) ciekawe na jak dlugo



Escher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 03, 2010 13:47
Lokalizacja: Wrocław/Manchester

Swiezy zakup 1.6 SR AKL i juz problemy, prosze o porade!

Post autor: Escher » czw lut 04, 2010 02:05

Panowie, ze wzgledu na to ze dluzej siedzicie w tej tematyce mam do was pytanie gdyz nie wiem co mam myslec na ten temat. Samochod mam swiezo kupiony 104 tys.km silnik 1.6 sr AKL czyli 101PS , naprawde w dobrym stanie, maly przebieg ksiazki serwisowe103 tys. , wymieniane oleje, rozrzad, pasek filtry itp., i to jeszcze w grudniu, widac zadbany sprawdzony w serwisie wszystko sie zgadza, i w ponad tydzien juz nim zrobilem 3000km i sa problemy nastepujace:

a) Ogromne spalanie na baku przejezdzam okolo 450km w miescie -fakt taktem to ze mrozy -20 stopni,i wogule ale mojej siostrze ktora ma Honde Civic spalalo MAX.8la dokladnie 7.5 przy pojemnosci 1.4 a moja siostra ma ciezka noge, i to miescie, krotkie odcinki.i korki (Obliczylem sobie ze jezeli do golfa wchodzi 55l (teoretycznie) do baku czyli 48litrow nim zapali sie kontrolka, podzielic to na te km to wychodzi ze Pali 11 litrow!! jak nie wiecej!!! Normalnie jestem przerazony! :grrr:) Czy to jest normalne w tych silnikach? jak wam pali? NA ILE WAM WYSTARCZY BAK? :chytry:

b) Jak jechalem w trase, w Polsce, sprawdzalem z ojcem poziom oleju kilka razy, zasze w polowie(tak jak ma byc z tego co wiem, moze moja wina ze nie dolalem), po przejechaniu okolo 700km olej zostal pozarty! DOSLOWNIE! i dolalismy z wujem(niemiec u niego tylko VW) i mi powiedzial ze trzeba dolac na maxa oleju, ponad 1l bylo do maxa zalane wskaznika, po dojechaniu do Manchesteru (trasa 1700km czyli od dolania okolo 1000km ponizej, i nie moge powiedziec ze katowalem samochod trasa szybkosc 100km do 130km na godzine max. czy to jest normalne w tej konstrukcji? Teraz jak podchodze do bagnetu to mam dreszcze :grrr: Sprawdzilem przy zimnym silniku po trasie to widac ze troszke oleju wziol...

c) Gdy wlaczam 1 bieg, i puszczam sprzeglo bez dodawania gazu zaczyna mi sie dusic to samo z 2, musze delikatnie trzymac sprzeglo by sie silnik nie zgasil sam... Falowania zbytniego nie odczuwam,jak opisywali to inni, wiec chyba to nie przepustnica... Swiece? Filtry byly zmieniane w grudniu wiec chyba nie tutaj problem... Znajomy podlaczal kompa pod niego mowil ze nie ma zadnych bledow :bajer:

Prosze Was o pomoc bo naprawde nie wiem co mam o tym wszystkim myslec... Teraz mi pozostaje chyba zbieranie na instalacje LPG... i dobrego mechanika :grrr:



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Swiezy zakup 1.6 SR AKL i juz problemy, prosze o porade!

Post autor: Jazz_Blue » czw lut 04, 2010 03:40

Escher pisze:Ogromne spalanie na baku przejezdzam okolo 450km w miescie... wychodzi ze Pali 11 litrow!! jak nie wiecej!!!... Czy to jest normalne w tych silnikach? jak wam pali?
Raczej normalne spalanie jak na zime, tym bardziej, że jazda głównie w mieście. Ile na baku nie powiem, bo nie bawię się w takie obliczenia.
Escher pisze:...po przejechaniu okolo 700km olej zostal pozarty! DOSLOWNIE! i dolalismy z wujem(niemiec u niego tylko VW) i mi powiedzial ze trzeba dolac na maxa oleju, ponad 1l bylo do maxa zalane wskaznika, po dojechaniu do Manchesteru (trasa 1700km czyli od dolania okolo 1000km ponizej, i nie moge powiedziec ze katowalem samochod trasa szybkosc 100km do 130km na godzine max. czy to jest normalne w tej konstrukcji?:
Przy takiej prędkości nie powinno tyle oleju ubywać, przynajmniej u mnie jak jeżdzę z taką prędkością ubytki oleju są tak znikome, że ich praktycznie nie zauważam, powyżej 130-140km/h na dłuższej trasie trzeba się już liczyć z ubytkiem oleju...
Escher pisze:Gdy wlaczam 1 bieg, i puszczam sprzeglo bez dodawania gazu zaczyna mi sie dusic to samo z 2, musze delikatnie trzymac sprzeglo by sie silnik nie zgasil sam... Falowania zbytniego nie odczuwam,jak opisywali to inni, wiec chyba to nie przepustnica... Swiece? Filtry byly zmieniane w grudniu wiec chyba nie tutaj problem...
Chodzi Ci o jazdę na półsprzęgle? Musisz sobie wyczuć w nim sprzęgło, jeśli chodzi CI o to, że jak wrzucisz z jedynki na dwójkę i dodajesz gazu a autem szarpie to może przepływomierz jest brudny i wtedy może szarpać.
Escher pisze:Teraz mi pozostaje chyba zbieranie na instalacje LPG... i dobrego mechanika :grrr:
Dobry mechanik to podstawa :bigok:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw lut 04, 2010 08:23

Escher pisze:zasze w polowie
tak ma być, nie zaleca się dolewek na max, co do brania oleju to napisz na jakim jeździsz? full, półsyntetyk?
Escher pisze:czy to jest normalne w tej konstrukcji?
i tak i nie jeśli zauważysz ile osób ma problem z braniem oleju w 1.6,
u siebie i paru osób winne były zużyte pierścienie, tylko u mnie przy 179tys. przebiegu, obecnie 211tys. Od wymiany pierścionków zrobiłem 11tys. i zero dolewek.
co do spalania ekonomiczne te silniki nie są, najniżej udalo mi się do 6l zejść na trasie ale to już wszyscy w aucie po 60km zasnęli. Obecnie przy dojazdach do pracy 12km wychodzi mi 8l/100km spalanie.


Obrazek

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » czw lut 04, 2010 11:02

Escher pisze:jak wam pal
u mnie 7.5mieszanej jazdy.... miasto tarnów około 8.5 .....cięzka nogą 9 do 10.... trasa udaje sie 7 i ciut ponizej ale cały czas ekonomicznie na trasie osobiscie mi nigdy nie spalił
11 musiał bym mu ładnie cisnąc


hmmm wiesz co kolego jesli nie masz błędów i wyczyscisz przepływke rób to delkiatnie :jezor: i dalej bedze to duszenie i spalanie sprawdz pompe paliwa i regulator cisnienia paliwa..u mnie sie takie cuda działy ze szok strzelał w kolektor dusił sie słaby był raz przy wyprzedzaniu omal na czołowe nie poszedłem bo podczas manewru stracił kompletnie moc na 2 biegu!!!!! wymieniłem lambde dalej to samo.. przepływke tez to samo na końcu dopiero pompe paliwa i jak ręką odją..ale nie spalał mi 11

a co do oleju to u mnie od 1l do 1.5 na 10 000 ale na trasie to ci ładnie połkną nie powinien tak az tyle
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 11:10 przez dimmer, łącznie zmieniany 2 razy.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
arek@oca.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 23:12
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Swiezy zakup 1.6 SR AKL i juz problemy, prosze o porade!

Post autor: arek@oca.pl » czw lut 04, 2010 20:59

Escher pisze: a) Ogromne spalanie na baku przejezdzam okolo 450km w miescie -fakt taktem to ze mrozy -20 stopni,i wogule Normalnie jestem przerazony! :grrr:) Czy to jest normalne w tych silnikach? jak wam pali? NA ILE WAM WYSTARCZY BAK? :
W zimie moj komputer pokazuje średnie spalanie 12l na 100km przy duzych mrozach i krótkir odcinki po mieście. Ale jak ostatnio wyrwałem sie w trasę to przy -17 stopniach srednia wyszła 8,6litra Latem bez problemu około 7,5litra z klimą non stop
Escher pisze: b) Jak jechalem w trase, w Polsce, sprawdzalem z ojcem poziom oleju kilka razy, zasze w polowie(tak jak ma byc z tego co wiem, moze moja wina ze nie dolalem), po przejechaniu okolo 700km olej zostal pozarty! DOSLOWNIE! Sprawdzilem przy zimnym silniku po trasie to widac ze troszke oleju wziol...:
Jesli jazda jest po mieścia i trasa do 120 km/h to praktycznie nie dolewam oleju ale jak polecę po autostradzie 160-170 km /h to na 3000 km 1 litr oleju 10w /40 potrafi przepalić
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 21:01 przez arek@oca.pl, łącznie zmieniany 2 razy.



Tasman20 Wroc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tasman20 Wroc » sob lut 06, 2010 16:01

Planuje w najbliższym czasie wymienić w autku tarcze hamulcowe.
Zastanawiam się na wyborem tarcz, może byście polecili jakieś dobre i w miarę w przystępnej cenie :chytry:?



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » sob lut 06, 2010 17:11

brembo... to z mojej strony dokładnie nie pamietam ile kosztowły ale jak pytałem nie straszyły ceną tak mi sie wydaje ze jedna tracza 120 złoty ale pewnosci nie mam

mozesz równiez pokusic sie o podwójnie wentylowane:) ale juz droższe:)


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Tasman20 Wroc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tasman20 Wroc » sob lut 06, 2010 17:31

Podwójnie wentylowane nie są mi potrzebne bo nie jestem typem Kubicy na ulicach z reszta osiągi naszych silników nie zbliżają się nawet do sportowych ;).
Szukam tarcz w okolicy 100 zl za sztukę ale jakby udało się znaleźć brembo za 120 zl to tez bym nie pogardził :).
A np tarcz ATE czy Ferodo ?



Awatar użytkownika
K3100PRO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 21, 2008 19:14
Lokalizacja: Września/Duggingen
Kontakt:

Post autor: K3100PRO » sob lut 06, 2010 17:38

Tasman20 Wroc, sprawdź tego posta
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297122


http://img513.imageshack.us/img513/5060/jaj567dx9.gif

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » sob lut 06, 2010 17:40

oczywiscie ze nie są:):) ale w alusach pięknie wyglądają na postoju:):) no i hamulce lepsze:) ale wiadomo nie są potrzebne w naszych samochodach. Ferodo równiez dobre patrząc op opiniach ludzi tez jestem na kupnie ale tak narazie jezdze na wiosne cos pomyslę:) wyzej w linku polecają ATE:)
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2010 17:41 przez dimmer, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Tasman20 Wroc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tasman20 Wroc » sob lut 06, 2010 17:54

Też chciałem dopiero wymienić na wiosnę ale muszę zrobić podciśnienie serwa konkretnie przewód założyć płytę pod silnik bo się rozpadła i przy okazji zrobiłbym już te tarcze. Właśnie najbliżej mi do ATE na temat brembo się nasłuchałem i naczytałem, że z brembo jest jak z mercedesem prawdziwe mercedesy są od E klasy w górę z brembo jest niby podobnie. Na forach już czytałem, że nie polecali tańszych tarcz sygnowanych przez brembo bo z prawdziwymi tarczami i klockami brembo mają tylko wspólne opakowania i nazwę a robią to jakieś firmy podwykonawcze. Ile w tym jest prawdy to nie wiem ale wolałbym na sobie tego nie sprawdzać :D.

K3100PRO pisze:Tasman20 Wroc, sprawdź tego posta
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297122
Dzięki :)
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2010 17:56 przez Tasman20 Wroc, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz lut 07, 2010 01:20

Ja mam obecnie tarcze Brembo nie narzekam, ale jakbym miał wymieniać to skusiłbym się najprawdopodobniej na ATE :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości