Temperatura płynu w MK3 1.8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Temperatura płynu w MK3 1.8

Post autor: Kosior » pt mar 17, 2006 15:32

Witam wszystkich.Mam pytanie, mianowicie w moim MK3 1.8 AAM 75KM dziwnie się zachowuje termostat temperatura na zegarze około 100 C ,przejechałem około 60km a dolny wąrz zaledwie letni.Mechanik powiedział że wszystko jest ksiażkowo bo 100 to temp. normalna.Ale jak oglądał autko odkrecił korek od zbiorniczka:"wszystko ok" i od tamtej pory temperatura rosnie do 105.Czy to może być wina korka.Czy pużno otwierajacy się termostat może być przyczyna wiekszego spalania.Termostat wymieniałem 2 miesiace temu.Z góry dziekuje za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt mar 17, 2006 15:38

Kosior pisze:Mechanik powiedział że wszystko jest ksiażkowo bo 100 to temp. normalna
Normalne to jest 90 stopni i prawdopodobnie termostat Ci się do końca nie otwiera.

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 14:38 ]
A wentylator przy jakiej temp. Ci sie włącza?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » pt mar 17, 2006 17:01

sam już nie wiem czy jest dobrze czy nie, wentylator włącza mi się przy około 100 i powiedziuał że jest ok.Ale przecierz powinien sie załączyć przy 95 i drugi bieg przy 105, wiem że jest coś nie tak ale mnie mechanior zmylił,to się dzieje od kąd wymieniłem pompe wodną



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » pt mar 17, 2006 17:19

Siemanko

Tak na prawde z tego co wybadałem wentylator nie włącza się zawsze przy jednej temperaturze. Nawet jak masz 2 biegi wentylatora to kazdy z nich włącza się w zakresie od do. Nie wiem od czego to zależy ale tak jest.

Spróbuj sprawdzić przy ilu zrobi Ci się ciepły dolny wąż ale temperaturę proponuje zmierzyć zwykłym termometrem (ale min. do 100 st C) w zbiorniczku wyrównawczym.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt mar 17, 2006 17:21

Tak powinno być:

Obrazek


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » pt mar 17, 2006 19:58

ok, ale pytanie jest jeszcze takie: wcześniej było ok a jak odkręcił korek i go zapaliłem potem znów zakręcił, to teraz mam cały czas 105 C.Czy to moze być wina korka?



sergio77sarad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:28
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sergio77sarad » sob mar 18, 2006 01:48

napewno do temperaturu korek nic niepomaga ani nie szkodzi
termostat jak kupujesz moze byc uszkodzony nawet nowy dlatego zrob tek jak pisal ci kolega wyzej zapal zimny silnik i wloz do zbiorniczka wyrownawczego termometr ze skala do 100stopni i trzymaj reke na dolnym wezy jak poczujesz cieplo to sprwdz ile stopni wskazuje termometr jak pokazyje ok90 to jest bardzo dobrze jak wiecej lub mniej to termostat masz do wymiany a co do pompy wodnej to tez nie mam na to wplywu ona ma tylko za zadanie pompowac ciecz i jak pompuje i nie przecieka to ona jest oki a wina moze lezec tylko po stronie termostatu czujnika temperatury lub wskaznika w liczniku (ale to sporadycznie) najprawdopodobniej termostat pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości