Problemy z MK3 1.6 ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Problemy z MK3 1.6 ABU

Post autor: ml3333 » pt mar 17, 2006 15:12

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Niedawno kupiłem VW Golfa MK3 1.6 ABU i mam parę pytań.
1. Czy spalanie 12l benzyny/100km po mieście przy bardzo lekkiej nodze (na trasę nie miałem go jeszcze okazji zabrać) to normalka ?
2. Wskaźnik temperatury przesuwa się na środek skali tylko jeśli auto chodzi na postoju. Po przejechaniu kilkaset metrów wskazówka wraca na lewą stronę prawie do końca a w środku dmucha ciepłe powietrze.
3. Dziś auta nie odpaliłem chociaż dotychczas zapalał bez najmniejszego problemu.
Proszę was o pomoc, Dziękuję z góry.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt mar 17, 2006 15:14

1. Na pewno nie. W pierwszej kolejnosci sprawdziłbym lambdę, a trym gardzxiej jeśli masz (nie wiem tego) gaz.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt mar 17, 2006 15:15

1. Jakie odcinki robisz po mieście?
2. Pomacaj węze do i z chłodnicy czy nagrzewają się równomiernie czy nie?
3. Co się działo dziś jak chiałes go odpalić - czy kręcił czy zaskakiwał itp?

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 14:22 ]
djtom, jakby miał padnięty termostat toby wystarczyło do tego spalania, bo po samym mieście 10 l/100km łyknąc to może, a jeszcze mase innych spraw jak świece itp itd


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » pt mar 17, 2006 15:26

Mój Mk3 1,6 pali w zasadzie po mieście ok 7l.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt mar 17, 2006 15:28

mmksk pisze:Mój Mk3 1,6 pali w zasadzie po mieście ok 7l.
:>
A po mieście to jakie odcinki robisz?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: ml3333 » pt mar 17, 2006 15:28

djtom pisze:1. Na pewno nie. W pierwszej kolejnosci sprawdziłbym lambdę, a trym gardzxiej jeśli masz (nie wiem tego) gaz.
Dzięki za odpowiedź ale sonda lambda była badana komputerem i wszystko w normie

[ Dodano: 17 Mar 2006 14:31 ]
Adamtd pisze:1. Jakie odcinki robisz po mieście?
2. Pomacaj węze do i z chłodnicy czy nagrzewają się równomiernie czy nie?
3. Co się działo dziś jak chiałes go odpalić - czy kręcił czy zaskakiwał itp?

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 14:22 ]
djtom, jakby miał padnięty termostat toby wystarczyło do tego spalania, bo po samym mieście 10 l/100km łyknąc to może, a jeszcze mase innych spraw jak świece itp itd
Dzięki za odpowiedź, odcinki robię 5-10km
Termostat ok, po przejechaniu jednego kilometra górny wąż ciepły dolny zimny.
Jak chciałem go odpalić to próbował zaskoczyć i podnosiła się trochę wskazówka od obrotomierza.

[ Dodano: 17 Mar 2006 14:32 ]
Adamtd pisze:
mmksk pisze:Mój Mk3 1,6 pali w zasadzie po mieście ok 7l.
:>
A po mieście to jakie odcinki robisz?
Odcinki 5-10 km



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt mar 17, 2006 15:34

ml3333 pisze:Termostat ok, po przejechaniu jednego kilometra górny wąż ciepły dolny zimny.
Ta próbę lepiej zrobić na postoju i sprawdzać węże aż do temp ponad 90 stopni, bo tak na pierwszy rzut oka to wygląda właśnie na nieprawidłowo działający termostat.
Natomiast co do odpalenia to ciężko tak powiedzieć, bo trzebaby zrobić przegląd układu zapłonowego na początek.
A od kiedy go masz to już coś przy nim robiłeś? Jeśli tak to napisz co


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

ml3333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt mar 17, 2006 13:09
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: ml3333 » pt mar 17, 2006 15:43

Adamtd pisze:
ml3333 pisze:Termostat ok, po przejechaniu jednego kilometra górny wąż ciepły dolny zimny.
Ta próbę lepiej zrobić na postoju i sprawdzać węże aż do temp ponad 90 stopni, bo tak na pierwszy rzut oka to wygląda właśnie na nieprawidłowo działający termostat.
Natomiast co do odpalenia to ciężko tak powiedzieć, bo trzebaby zrobić przegląd układu zapłonowego na początek.
A od kiedy go masz to już coś przy nim robiłeś? Jeśli tak to napisz co
Odkąd go mam to wykonałem standardowe czynności jak wymiana filtrów, oleju, płynu chłodzącego, paska rozrządu, diagnostyka komputerowa, badanie spalin



wilk99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 28, 2005 17:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: wilk99 » pt mar 17, 2006 16:32

Niedawno też mialem problemy z odpalaniem MKIII Abu. Sprawdzenie na komputerze praktycznie niczego nie dało. W końcu przyszło mi do głowy żeby nalać lepszego paliwa ( Pb98 ). Od tej pory moje auto pali na dotyk, bez problemów. Zawsze tankowałem Pb95 na sprawdzonej stacji, ale najwyraźniej tam też już kombinują. #-o



MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » pt mar 17, 2006 16:47

Tez mam ABU. Fajny silniczek, bardzo elastyczny.
Co do Twoich problemów to jakoś mam przeczucie, że to czujnik temperatury płynu chłodzącego. To by pasowało do wszystkich Twoich objawów. Przekłamuje wskazówka temperatury, bo wskażnik skopany. Dużo pali, bo podaje do komputera, ze silnik jest ciągle zimny i ten ciagle jezdzi na ssaniu. I jeszcze klopoty z odpalaniem tez podobno moga byc objawem wady czujnika, ale z tego co rozumiem to glownie jak cieply silnik probujesz odpalac... zdaje sie, ze daje zbyt bogata mieszanke wtedy i go 'zalewa'.

Ja bym na to stawiał, ale nie ukrywam, ze sam akurat jestem na etapie wymieniania czujnika i moze sie tym zasugerowałem. Ale moze ktos madry jeszcze się wypowie.



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pt mar 17, 2006 18:36

mmksk pisze:Mój Mk3 1,6 pali w zasadzie po mieście ok 7l.
To jest niemożliwe w ABU po mieście... Na trasie ABU spala 7,5 dobrej benzyny 98...



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt mar 17, 2006 21:21

ml3333, reasumując to trzebaby sprawdzić na postoju termostat w taki sposob jak pisałem. Potem niech Ci się właczy wentylatro i sprawdź ile wtedy będziesz miał na wskaźniku. Jeśli dolny wąz będzie sie robił cieplejszy wcześniej niz przy 85 stopniach - wymień termostat. Jeśli jednak wszystko z nim będzie OK to trzeba pomierzyć czujnik, a najpierw nawet sprawdzić czy jakiś kabelek się nie odpina itp.
Aha jeszcze co do odpalania i paliwa - jak pisał wilk99, o 98 to ja się nie zgodzę bo liczba oktanowa nie ma nic wspólnego z zapaleniem silnika (co innego jakby to był diesel i liczba cetanowa) natomiast czystośc paliwa robi swoje. Mnie raz się zdarzyło, że mi autko nie odpaliło. Objawy miał zupełnie jak zalany silnik. Jak wysech odpalił. Ale fakt, że po tym zmieniłem stacje benzynową i świece - ale zupelnie profilaktycznie.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » sob mar 18, 2006 01:52

MarcinM pisze:Tez mam ABU. Fajny silniczek, bardzo elastyczny.
Co do Twoich problemów to jakoś mam przeczucie, że to czujnik temperatury płynu chłodzącego. To by pasowało do wszystkich Twoich objawów. Przekłamuje wskazówka temperatury, bo wskażnik skopany. Dużo pali, bo podaje do komputera, ze silnik jest ciągle zimny i ten ciagle jezdzi na ssaniu. I jeszcze klopoty z odpalaniem tez podobno moga byc objawem wady czujnika, ale z tego co rozumiem to glownie jak cieply silnik probujesz odpalac... zdaje sie, ze daje zbyt bogata mieszanke wtedy i go 'zalewa'.
Nic dodać nic ująć :)



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Re: Problemy z MK3 1.6 ABU

Post autor: CzapCzap » sob mar 18, 2006 19:17

ml3333 pisze:Witam wszystkich, jestem tu nowy. Niedawno kupiłem VW Golfa MK3 1.6 ABU i mam parę pytań.
1. Czy spalanie 12l benzyny/100km po mieście przy bardzo lekkiej nodze (na trasę nie miałem go jeszcze okazji zabrać) to normalka ?
2. Wskaźnik temperatury przesuwa się na środek skali tylko jeśli auto chodzi na postoju. Po przejechaniu kilkaset metrów wskazówka wraca na lewą stronę prawie do końca a w środku dmucha ciepłe powietrze.
3. Dziś auta nie odpaliłem chociaż dotychczas zapalał bez najmniejszego problemu.
Proszę was o pomoc, Dziękuję z góry.
Pozdrawiam
Mam podobny problem. Mam golfa III 1.6 101KM i pali ponad 10 (12 chyba nawet ](*,) ) litrow na 100km, trasa mieszana (spalanie liczone samemu, kompa nie mam)
Jak jezdze po miescie, albo poprostu jade powolutku po jakis osiedlowych uliczkach to temperature mam 90 stopni (czyli wskazowka na srodku), ale jezeli wyjade na trase to temperatura spada do 70 stopni. Ogrzewanie grzeje dobrze :wink: . Czy to termostat czy sonda czy czujnik ?? :-k

P.S Czy moj silnik ma oznaczenie ABU ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości