klapa bagażnika - siłownik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

klapa bagażnika - siłownik

Post autor: RicS » pn lut 01, 2010 12:21

Witam Was forumowicze, mam pytanie głównie do ludzi którzy mają bądź mieli golfa IV. Otóż jako że jest zima "zastanawiam" się nad paroma kwestiami dotyczącymi mojego wozidełka. Cierpi on na brak jakiejkolwiek elektroniki. Denerwujący jest też fakt otwierania klapy bagażnika kluczykiem. Chodzi tu o to ze po pewnym czasie wkładka przestaje chodzić jak powinna i nie zawsze da się otworzyć klapę bagażnika. Więc pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby zrobić klapę na gładko i zamontować siłownik który by otwierał bagażnik. Z tym że zamek w golfie IV wydaje się być 3 poziomowy.
1-pozycja zamknięta
2-pozycja niedomknięta
3-pozycja otwarta

I właśnie żeby otworzyć klapę trzeba pociągnąć klamkę jednocześnie podnosząc klapę do góry.Bo po samym pociągnięciu klamki klapa odskakuje ale na tyle że wchodzi w pozycje niedomknięta i nie da się jej podnieść do góry nie pociągając znowu klamki.Myślałem, że może to być kwestia samych siłowników klapy żeby choć trochę ją dźwignęły(może nie opadła by w pozycję niedomkniętą).Ale nie sadzę żeby w takiej pozycji jakikolwiek siłownik był w stanie dźwignąć klapę bagażnika.
I teraz moje pytanie do was, jest ktoś komu udało się to zrobić w czwóreczce?
Może jakaś przeróbka zamka?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pn lut 01, 2010 14:40

Z bagażnikiem też mam czasami problem ale jak jest mróz od 15*C w górę. Co do odskakiwania klapy to musiałbyś założyć jakieś sprężyny lub gumy np przy zamku które by odpychały klapę o tyle żeby się otwierała klapa. Na podobnej zasadzie jak to jest zrobione z wlewam paliwa.



Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: RicS » pn lut 01, 2010 15:21

No tak ale to musiałyby być dosyć mocne sprężyny, a mi wystarczy żeby klapa tylko odskakiwała a nie żeby od razu podnosiła się do góry. Niektórzy piszą, że zrobili coś takiego u siebie w golf-ach IV. Więc jest to możliwe w tej chwili nie pamiętam dokładnie jak wygląda mechanizm zamka ale może istnieje możliwość przerobienia go w ten sposób żeby w 2 pozycji można było podnieść klapę. Żeby zamek nie był zablokowany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 269 gości