Podgrzewane fotele RECARO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Nuttie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 05, 2007 15:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Nuttie » ndz sty 31, 2010 20:12

Kurcze Panowie spadacie mi z nieba. Mam passata B3, zamontowałem ogrzewane siedzenia zgodnie ze schematem itp. i nie działają. Tzn. Przycisk sterowania się świeci, kable które się wtyka do siedzeń - te z podłogi - na pinach 1-4,2-4,3-4 mają podczas ustawienia na grzanie napięcie ok. 14V. Gdy grzanie wyłączone, a zapłon jest włączony to na pinie 3-4 jest ok. 14V. Gdy wyjmę kostkę z której idą kable do mat - 1 wiązka ma 4 kabelki a druga ma 2 kabelki, to opór mam tylko między pinami 5-6 oraz słaby przy 3-4. Jak odpiąłem tę kostkę co idzie do mat to teraz mogę sprawdzić w drugiej części kostki jakie napięcia daje instalacja po przejściu przez przekaźnik. No i po włączeniu ogrzewania idzie prąd (ok. 12V) przez przekaźnik ale przez piny 1-5 i 5-6. Zbieżność z oporem tylko 5-6, a czemu nie ma oporu na 1-5 albo napięcia na 3-4? Rozebrałem przekaźnik, nie cyka i nic się z nim nie dzieje - jest tam taka blaszka ze sprężyną co powinna przeskakiwać chyba i załączać zasilanie ale nic się nie dzieje i się nie rusza, czy to oznacza padnięty przekaźnik? Ta sprawa dotyczy fotela pasażera, fotela kierowcy nie ruszałem jeszcze ale też nie grzeje i też przekaźnik nie cyka. Co jest o tyle dziwne, że od razu jak podłączyłem ogrzewane fotele do auta to przekaźnik w fotelu pasażera cykał (nie sprawdziłem czy fotel grzeje bo kierowałem na fotelu kierowcy :D ), po dojechaniu na miejsce chciałem sprawdzić czy to wina przekaźnika że fotel kierowcy nie grzeje i nie cyka przekaźnik. Więc podmieniłem przekaźniki. Teraz żaden nie cyka. Powyższe pomiary zrobiłem na podmienionym (nigdyniecykającym przekaźniku. Czy możliwe jest, że należałoby wymienić przekaźnik w fotelu pasażera, a ten od kierowcy skoro kiedyś w fotelu pasażera cykał to jest sprawny ale np. instalacja jest zepsuta? Na oko jak wsadzałem to żaden kabel nie dyndał ani nic. Ma ktoś może info jakie powinny być napięcia albo opory na poszczególnych stykach?

instalacja jest taka sama jak w golfie III

dzięki za odzew!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości