Odma po raz kolejny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Odma po raz kolejny

Post autor: mzawrotniak » ndz sty 31, 2010 01:05

Witam,
wiem, że tematów o odmie jest wiele, przeczytałem.. też wiele, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie..

Mój silniczek, 1.6 75KM, taki:
Obrazek

I jak wyczytałem, odma to wężyk oznaczony żółtą strzałką, ale.. wiem, że są jeszcze odmy klawiatury (w innych silnikach) które wracają do ponownego przepalenia. Czy w moim przypadku są jeszcze jakieś przewody odmy, czy tylko ten od pokrywy zaworów? Dokąd prowadzi ten przewód? I co tam trzeba odkręcić (czy dużo z tym roboty)?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz sty 31, 2010 10:07

Ten wezyk od pokrywy klawiatury idzie w dol do takie duzej puszki przykreconej do bloku silnika a drugi waz od odmy wychodzi z tej puszki i idzie do obudowy plastikowej wtrysku paliwa Tak mniejwiencej to wyglada nie pamietam szczegulowo tej odmy w Twoim silniku ale sprawdz jak Ci opisalem



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz sty 31, 2010 11:06

Obrazek
tu masz czesci odmy
26 to twoja zulta strzalka
28 idzie w okolice niebieskiej strzalki
opary z komory korbowej i pokrywy zaworow sa zaciagane tymi wezami do kolektora ssacego i sa spalane
musisz odkrcis puszke nr 16 i ja wyczyscic i przedmuchac weze 26 i 28
w ej puszcze zamarza skroplona para wodna badz parafina ktora wytracila sie z oleju
jezeli to zamarznie to w komorze korbowej robi sie cisnienie ktore powoduje wypychanie oleju przez obudowe miarki oleju



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 368 gości