[Golf mk3] AAM (1.8 75km) osiagi i maly problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Salieri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 29, 2005 17:45
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

[Golf mk3] AAM (1.8 75km) osiagi i maly problem

Post autor: Salieri » śr mar 15, 2006 22:50

Witajcie,
prosze uzytkownikow wywyzszych zlomkow o napisanie do ilu jedzie na dwojce Wasz bolid.
Moj dojezdza do 90-90paru i nic sie wiecej nie dzieje. Nie odcina (co dosc dziwne) i jakos powoli dojezdza do tych 90. Poza tym bardzo duzo pali.... ostatnio spalil mi i tak nieduzo jak na niego bo "tylko" 13litrow (dodam, ze wiekszosc to byla spokojna miejska jazda). Na kompie zero bledow...

PS. jaka skrzynke seryjnie ma AAM? jakie jest przelozenie drugiego biegu i przekladni glownej?


Pozdraiwam serdecznie

z gory dzieki za odp.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr mar 15, 2006 23:33

a czego sie spodziewałes po 75 kucykach że 120 będzie ci szedła na 2 biegu a dwa to spalanie to LPG czy PB bo jeżeli LPG to masz w granicach normy a dwa weż pod uwage ze silnik sie dłużej nagrzewa bo mamy zime i dłużej ssanie trzyma


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Salieri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 29, 2005 17:45
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: Salieri » czw mar 16, 2006 13:58

nie chodzi mi o to, ze ma latac po 120 na dwojce (to jest fizycznie nie mozliwe raczej :P ), jechalem tyle w ramach testu, bo wydaje mi sie, ze nawet na te 75km jakos slabo idzie. Nawet nie chce odciac na dwojce. Chyba pojade na hamownie sprawdzic ile konikow jeszcze zyje.

Spalanie to PB, jestem przeciwnikiem gazowni w samochodach.

To, ze w zime wiecej pali to jest jasne, ale wczesniej spalil mi 16litrow, a rzadnego zapierdzielania nie bylo. A Tobie ile pali srednio?

Pozdro.


doladowane, klekoczace, oplowskie, stukonne dwa zero. Niedlugo powrot do VAGa :D

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw mar 16, 2006 14:19

Salieri pisze:Spalanie to PB, jestem przeciwnikiem gazowni w samochodach.
:pub: Gaz to do kuchenki a nie do samochodu...


Obrazek

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » czw mar 16, 2006 15:20

Ja do swojego LPG nigdy nie wstawię!!! - żartuję. Może kiedyś.
Pozdrawiam. :bigok:
Ostatnio zmieniony pn mar 27, 2006 12:29 przez LASOT-A, łącznie zmieniany 1 raz.


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Paaluh8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr sty 11, 2006 11:13
Lokalizacja: Zachód ale już nie dziki:)
Kontakt:

Post autor: Paaluh8 » czw mar 16, 2006 15:45

Zartyjesz chyba z tym spalaniem. Ja mam ten sam silniczek. Też gazu napewno nie wstawię choćby przypalali:). Mi srednio teraz w zimie to koło 10 zżera. Przy mieszanym trybie jazdy.



Awatar użytkownika
Salieri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 29, 2005 17:45
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: Salieri » czw mar 16, 2006 16:40

u mnie dosc krotkie traski robi. Ale zeby az tyle spalil ehh chociaz moze faktycznie az za krotkie... pod kompa podlaczalem-zero bledow w sterowniku...

dobra, sprawdzilem na dwojce jednak potrafi odcinke zlapac :P poczekamy na wiosne i lepsze temperaturki, poza tym nie wiem czy termostatu nie mam do wymiany.

Co do gazu to fakt-do kuchenek jest dobry ;) Chociaz ojciec ostatnio po wizycie na stacji benz stwierdzil ze albo gazownia albo diesel :P wiec jak cos to diesel...

tak korzystajac z okazji to szukam mk3 z tdi albo td w stanie tylko idealnym.

pozdro


doladowane, klekoczace, oplowskie, stukonne dwa zero. Niedlugo powrot do VAGa :D

Krystek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob mar 12, 2005 17:29
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Krystek » czw mar 16, 2006 20:13

Nie wiecie co tracicie mi AAM pali 8-0L gazu i zero problemu z eksploatacją zero spadku mocy takze gaz jak najbardziej jade gdzie chce i nie wiem co to tankowanie



januszpp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lut 02, 2006 18:27
Lokalizacja: Tłuszcz

Post autor: januszpp » czw mar 16, 2006 20:49

8 litrów to malutko ci pali czyba nieprzekraczasz 90 km\h.Moj AAM pali srednio 10 litrow gazu mam spory zbiorniczek i starcza mi na 500 km i nieczuje zadnej roznicy na paliwie czy na gazie, sprawuje sie OK



Awatar użytkownika
Wardek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 02:48
Lokalizacja: Beskid Niski/Bieszczady

Post autor: Wardek » czw mar 16, 2006 21:01

eeeeeeeeeeee... :green_fuck:

nie oszukujmy sie, spadek mocy jest przy jeździe na gazie..

założyłem, wiadomo, mało kasy, cza oszczędzać..

jeśli sie dba o układ zapłonowy i wszelkie filtry na czas to nie ma problemów z instalacją lpg.

Kolego 13 litrów pb to bardzo dużo ci pali, mi przy normalnej jeździe 8-9pb lub 10-11 gazu

Kolega który się wypowiadał że mu 8 gazu pali to chyba tylko na trasie max 90 jeźdżi... :hmm:


Audi A6 C4 2.5 TDI AEL Quattro Avant
VW Golf 1.9 TDI 1Z
było: Passat B5FL AWX, A6 C4 1.9TDI, Mercedes 814 6.0 D, Golf III 1.8, Renault Safrane 2.1TD, Vectra B 2.0, Polonez, Łada, 126P, MZ, WSK..

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw mar 16, 2006 21:11

Krystek pisze:Nie wiecie co tracicie mi AAM pali 8-0L gazu i zero problemu z eksploatacją zero spadku mocy takze gaz jak najbardziej jade gdzie chce i nie wiem co to tankowanie
Zawsze jest spadek mocy na LPG :bajer:

Co do spalania kolegi to sprawdź sondę lambda i termostat na początek.



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » czw mar 16, 2006 21:18

mi na 2jce pojechal 80km\h i dalej mogl ale nie mialem miejsca juz bo robilem to na krotkim odcinku parkingu przy gorce andersa(miejscowi wiedza o co chodzi) i ja uwazam ze moj golfik zwawo przyspieszal do tej predkosci.



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » pt mar 17, 2006 00:08

Salieri, tak z innej beczki:p Udzielasz się również na ORR???

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 23:12 ]
norekm pisze:Zawsze jest spadek mocy na LPG bajer
EEE tam...Jak na sekwencji to praktycznie nie czuć kiedy na gaz wskakuje:DDDD
Z gaźnikami i bez sekwencji to sie zgodze:D


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

Awatar użytkownika
radek_GL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sty 27, 2006 23:09
Lokalizacja: Czarne
Kontakt:

Post autor: radek_GL » pt mar 17, 2006 00:57

Salieri pisze:nie chodzi mi o to, ze ma latac po 120 na dwojce (to jest fizycznie nie mozliwe raczej :P ), jechalem tyle w ramach testu, bo wydaje mi sie, ze nawet na te 75km jakos slabo idzie. Nawet nie chce odciac na dwojce. Chyba pojade na hamownie sprawdzic ile konikow jeszcze zyje.

Spalanie to PB, jestem przeciwnikiem gazowni w samochodach.

To, ze w zime wiecej pali to jest jasne, ale wczesniej spalil mi 16litrow, a rzadnego zapierdzielania nie bylo. A Tobie ile pali srednio?

Pozdro.
ja żałują, że kupiłem passka z tym silnikiem (AAM) niby „wół roboczy”, bo niewyżyłowany a tak naprawdę kicha dużo żre paliwa ~12 jak nielepiej (sondę mam w porządku ), problemy z ciśnieniem oleju (kontrolka i piszczenie na desce – dużo osób ma z tym problemy w tym silniku) uszczelka pod głowicą do wymiany pompa wspomagania też już o sobie daje znać :( ~250 000 gdybym wiedział wziąłbym 2,0 i pewnie paliłby tyle samo

P.S. mój passek idzie na 2 do 83 km/h i odcina mu zapłon przy ~6700


VW Passat B3 1,8 AAM 1990r. 75 PS [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50898&postdays=0&postorder=asc&start=0][b]mój VWej[/b][/url] + Blitz BRC

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 482 gości