Nie działa klakson.. Tylko lekkie tykanie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Reporterek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: czw maja 31, 2007 00:26
Lokalizacja: Jaworzno

Nie działa klakson.. Tylko lekkie tykanie.

Post autor: Reporterek » sob sty 30, 2010 20:29

Witam. Nie działa klakson w moim aucie :(

Raz miałem już taką historię gdy kupiłem kierownicę. Ale zdjąłem sprawdziłem o co chodzi, nie znalazłem błędu założyłem i działało. Po ponownym zdjęciu kierownicy znów nie działa.

Problem:
Otóż po naciśnięciu klaksonu słychać tylko bardzo delikatne tykanie..

Sprawdziłem i po zetknięciu tego "języka" który ślizga się po kierownicy z dowolnym punktem na manetce:

Obrazek

-wtedy słychać głośny sygnał klaksonu, czy tak powinno być? . A gdy dotknę trzpienia na który nakładana jest kierownica(bo na chłopski rozum myślę że z tym miejscem powinienem stykać, to wtedy słychać tylko lekkie tykanie :(

Dodam jeszcze, że pomyślałem że to wina manetek ale założyłem stare manetki i wygląda to tak samo.. Jak sobie z tym poradzić?
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 20:30 przez Reporterek, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob sty 30, 2010 20:51




Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 30, 2010 20:57

identyczny problem robiłem kumplowi , przekładnia kierownicza i kolumna nie masuje do nadwozia , najprościej jest połączyć krótkim kablem obudowę przekładni kierowniczej z karoserią



Awatar użytkownika
Reporterek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: czw maja 31, 2007 00:26
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Reporterek » ndz sty 31, 2010 13:07

wojtas46, czytałem ten temat przed założeniem swojego. Ja nie mam takich przypadków. Przewód brązowo niebieski zwarty z masą powoduje prawidłowy sygnał dźwiękowy więc z instalacją wszystko ok.

miś fazi, nie ma mowy u mnie o czymś takim, ale dziękuję za chęć pomocy.



Awatar użytkownika
#Mateusz#
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt paź 31, 2006 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: #Mateusz# » śr lut 10, 2010 17:44

Mam podobny problem, ostatnio coś mi wysiadł klakson, myślałem że to wina klaksonu, ale podpiąłem go pod akumulator i chodzi. Podpinam pod auto i słychać tylko to "tykanie". Na kierownicy te kabelki które idą do przycisku klaksonu dają prąd bo sprawdzałem. Wie ktoś co to może być ?



sasquatch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt cze 30, 2009 21:25
Lokalizacja: Roczyny
Kontakt:

Post autor: sasquatch » śr lut 10, 2010 18:57

ja mam podobnie tylko ze klakson dziala tylko jak silnik idzie 0,o



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » śr lut 10, 2010 19:54

Jeśli w miejscu zaznaczonym na schemacie bezpieczników masz tak jak pisze w opisie MOSTEK czyli taka krótka metalowa blaszkę to ją wyjmij i wsadź na próbę zwykły przekaźnik na 4 nóżki,
Możesz na chwile przełożyć inny z puszki bezpieczników i zatrąb.

W aucie mojego taty poskutkowało na tykający klakson założenie tam przekaźnika.

Nie ruszałem wogóle blaszek przy kierownicy tylko zaraz założyłem zamiast mostka (blaszki) przekaźnik i sygnał ożył.



Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 10, 2010 19:56 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lut 10, 2010 20:02

Reporterek pisze:Przewód brązowo niebieski zwarty z masą powoduje prawidłowy sygnał dźwiękowy więc z instalacją wszystko ok.
U mnie się przełamał wewnątrz izolacji. Raz łączył raz nie, dorobienie nowego załatwiło sprawę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
#Mateusz#
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt paź 31, 2006 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: #Mateusz# » śr lut 24, 2010 18:20

mariusz75 pisze:Jeśli w miejscu zaznaczonym na schemacie bezpieczników masz tak jak pisze w opisie MOSTEK czyli taka krótka metalowa blaszkę to ją wyjmij i wsadź na próbę zwykły przekaźnik na 4 nóżki,
Nie poskutkowało... Dziś znowu próbowałem coś z tym zrobić, już miałem nadzieje że to przez zardzewiały przewód, ale wziąłem inny (nowy) i poprowadziłem od tego przekaźnika co jest przy lewej lampie głównej i nic. Dalej tylko to tykanie... Aha - zamieniłem raz blaszkę i wsadziłem ją w inne miejsce i po przekręceniu zapłonu zadziałał sam klakson, nawet nic nie ruszałem, ale to był sygnał ciągły, więc blaszka spowrotem wróciła na swoje stare miejsce. Co to może być ?



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » śr lut 24, 2010 18:48

#Mateusz# pisze:Nie poskutkowało... Dziś znowu próbowałem coś z tym zrobić, już miałem nadzieje że to przez zardzewiały przewód, ale wziąłem inny (nowy) i poprowadziłem od tego przekaźnika co jest przy lewej lampie głównej i nic. Dalej tylko to tykanie... Aha - zamieniłem raz blaszkę i wsadziłem ją w inne miejsce i po przekręceniu zapłonu zadziałał sam klakson, nawet nic nie ruszałem, ale to był sygnał ciągły, więc blaszka spowrotem wróciła na swoje stare miejsce. Co to może być ?

Jeśli przełożyłeś blaszkę w miejscu gdzie jest pokazany mostek sygnału w ten sposób że zmostkowałeś styki robocze przekaźnika i sygnał trąbił prawidłowo tylko cały czas to sam udowodniłeś że założenie przekaźnika zamiast mostka pomoże.

Jesteś pewien że założyłeś dobry i prawidłowy przekaźnik, czy z przekaźnikiem też było słychać tylko tykanie czy nic nie było słychać


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lut 24, 2010 23:18

mariusz75 pisze:Jeśli przełożyłeś blaszkę w miejscu gdzie jest pokazany mostek sygnału w ten sposób że zmostkowałeś styki robocze przekaźnika i sygnał trąbił prawidłowo tylko cały czas to sam udowodniłeś że założenie przekaźnika zamiast mostka pomoże.
- wcale tego nie udowodnił. Bo skoro kolumna nie ma masy, to nie ma jak wysterować tego przekaźnika. Trzeba po prostu spowodować, aby na osi kierownicy pojawiła się masa. Lub sprawdzić ciągłość przewodów.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
#Mateusz#
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt paź 31, 2006 13:55
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: #Mateusz# » pn mar 22, 2010 21:32

Koledzy co to może być ? Wyjąłem przykładowy przekaźnik i dalej nic, a niedługo mam przegląd - a nie mogę jechać bez sprawnego klaksonu :-/



22pablo88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 16, 2009 21:57
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: 22pablo88 » wt mar 23, 2010 13:07

Dobra a co może być jeśli u mnie w mk3 i w polo mojego taty klakson działa tylko na skręconych kołach coś pewnie z kierownicą tylko chciałbym wiedzieć konkretnie żebym jak ja rozbiore wiedział a nie szukał dopiero



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości