montaż dodatkowych zegarów zamiast regulacji nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

montaż dodatkowych zegarów zamiast regulacji nawiewu

Post autor: memberofhs » pt sty 29, 2010 01:13

Koledzy, proste pytanie: mam wizję upchać 3 zegary VDO w miejsce tych suwaków od grzania w mk2. Ładnie by tam te zegary wyglądały. Suwaki natomiast myślałem przenieść w konsolę, w tą półeczkę nad popielniczką. Wiadomym jest, że trochę rzeźby będzie, bo owa półeczka przyciasna jest. Pytanie teraz: co z linkami tychże nawiewów? Przedłużać je? Skracać? Ruszać to w ogóle? Robił ktoś coś z tym? Czy znów wyjść z założenia, że "co fabryka to święte" - i nie ruszać :foch: ? Ewentualnie jakieś inne rozwiązania? Na filmie z Wagenwerks widziałem w miejscu radia i suwaków nawiewu - duże ekran lcd. Ostatecznie mogę owe zegary wciś pod popielniczkę, w ten schowek/szczelinę na fischer box - tam przy biegach, tyle, że tam będzie g*** widać. Co radzicie?
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 20:54 przez memberofhs, łącznie zmieniany 2 razy.



vwmkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: vwmkII » pt sty 29, 2010 01:27

ja bym kolego przeniosl radio w miejsce popielniczki a w miejsce radia wlozyl zegary , napewno bedzie z tym mniej dlubania jesli oczywiscie popielniczka nie jest ci potrzebna :) jak bedziesz chcial to moge podeslac ci fotke radia w miejscu popielniczki bo sam mam tak zrobione



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » pt sty 29, 2010 01:39

W miejsce popielniczki będzie cb.



vwmkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: vwmkII » pt sty 29, 2010 02:01

masz juz jakis konkretny model cb i czy bedziesz zakladal zewnetrzny glosnik ??



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » pt sty 29, 2010 02:17

wszystko sie da caly mechanizm bys musial przewalic na dol i poskracac linki pociagnac kostke i napiecie podswietlenia nawiewow . Troszke dlubania jest.Życze powodzenia w modach POZDRAWIAM



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 29, 2010 07:55

memberofhs, IMO - wskaźniki tam gdzie radio, radio i cb radio w konsolę. Popielniczka weg....w aucie sie nie pali :bigok:
To chyba najmniejsza rzeźba a i efekt powinien byc dobry.



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » pt sty 29, 2010 20:31

vwmkII - nie mam radia póki co. Taki mam tylko projekt, na wiosnęz tym ruszę.
krzysiekj1990 - to mi wiele nie pomogłeś. Tyle to ja sam wiem, że trzeba przenieść i poskracać :chytry: . Jak masz jakieś porady, fotostory czy cokolwiek pojęcia w temacie to serdecznie proszę o pomoc.
bodzio_j - to ostateczna opcja, która wizualnie wcale mnie nie zadowala. Drąże swoje póki co... i czekam na jakieś logiczne wyjaśnienia/porady od kolegów.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sty 29, 2010 23:02

A nie lepiej zrobić tak, że wywalić środkowe nawiewy i tam dać zegary dodatkowe? Nie wiem, czy się zmieszczą, ale w starych golfach była tam popielniczka przecież. Oczywiście pod spodem jest obudowa nagrzewnicy, która ma wyprowadzone kanały na te nawiewy i tylko tutaj trzeba by je uciąć i zaślepić - ale to o wiele prostsze jest i poza tym rzeźby nie będzie widać.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » sob sty 30, 2010 00:31

Lipek 81, teoretycznie ok, w praktyce... nie w każdym mk2 były nawiewy. Nie powiem, trochę się tym szczycę, że nie mam zwykłego 1.3 ubogiego, a GTD. Także wolałbym tego "frykasu" nie ruszać :bajer: . Jeszcze jakieś propozycje? Czy może coś bardziej od strony technicznej - jak skrócić linki bez szkody i jak wsadzić całość w tą półeczkę/kieszonkę?



vwmkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: vwmkII » sob sty 30, 2010 01:59

memberofhs, wkladajac radio w popielniczke bedziesz musial zalozyc jeszcze gdzies glosnik zewnetrzny bo wbudowanego w radio raczej nie uslyszysz na tyle aby cos zrozumiec chyba ze radyjko bedzie mialo glosnik z przodu



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » sob sty 30, 2010 13:50

vwmkII, spokojnie, radio będzie zamykane tą klapką popielniczki, gruszka będzie przepięta w obudowę szybra (tam gdzie korba). Obudowa owa będzie odpowiednio zmodyfikowana. Gruszka będzie wisieć u góry, wpięta na stałe, no i głośnik teże tam upchnę. Póki co robimy off-top, a czekam na sugestie co do zegarów.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob sty 30, 2010 15:46

Tzn. jakoś na pewno się da przenieść te suwaki. Kiedyś widzałem zdjęcie, jak ktoś sobie wstawił ekran zamiast radia i suwaków, a suwaki poszły właśnie w konsolę środkową - tylko zostały one zamienione na pokrętła. Ogólnie w mkIII jest taka sama nagrzewnica, io ile się nie mylę i tam masz pokrętła nawiewów niżej, wiec może dałoby radę linki poprzekładać.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » sob sty 30, 2010 15:59

memberofhs, mam podobną zagwozdkę z którą kombinuje od dawna :grin: tu masz kilka propozycji

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=293984


z doświadczenia moge powiedzieć:

zegary 3 w jednym rzędzie mieszczą się i są widoczne pod popielniczką. Niemniej ponieważ mam radio cb 1 din to mi sie nigdzie nie chce zmieścić. Na razie kombinuje z konsolką 2 częściową bo jest nieco szersza, ale znacznie płytsza.

[ Dodano: 30 Sty 2010 15:00 ]
Lipek81 pisze:Kiedyś widzałem zdjęcie, jak ktoś sobie wstawił ekran zamiast radia i suwaków, a suwaki poszły właśnie w konsolę środkową - tylko zostały one zamienione na pokrętła. Ogólnie w mkIII jest taka sama nagrzewnica, io ile się nie mylę i tam masz pokrętła nawiewów niżej, wiec może dałoby radę linki poprzekładać.
a kojarzysz może albo masz gszieś tę fotke?

w skodzie felicji też są 3 pokrętła a nagrzewnica sterowana tak jak w mk2 :chytry: i mają jedną przewagę nad tymi z mk3. Są mniejsze :chytry: :chytry:
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 16:00 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » sob sty 30, 2010 16:01

Lipek81 - te zdjęcie co widziałeś to masz tu: 0:32 sekunda. I o to mi chodzi, by tak to zrobić. Zamiast LCD dać radio a pod spodem zegary. A paski grzania wywalić w konsolę. Jeśli istnieje możliwość, to bym pozostawił z mk2 suwaki, bo ładnie mam podświetlone na białych diodach. Jak się nie da, i trzeba z mk3, to rozważę indiglo. Tylko szczegóły, szczegóły Panowie... jakieś schematy, zdjęcia, opisy techniczne... :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości