MK4 TDI GTI wymiana tarcz zegarów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xbrunet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:54
Lokalizacja: Poznań

MK4 TDI GTI wymiana tarcz zegarów

Post autor: xbrunet » ndz sty 24, 2010 14:33

Witam :grin:

Planuje wymienić tarcze zegarów w moim Golfie, żeby nie kombinować z całymi zegarami, programowaniem immo itd.... stwierdziłem że najprostrzym rozwiązaniem będzie rozebranie licznika i wymiana samym tarcz od wersji Pacyfik wraz ze wskazówkami.

Moje pytanie do znawców, licznik kilometrów w moim golfie ma wskazanie "130" na górnym środku tarczy, a te które planuje założyc na wskazanie "110"

Czy jest jakaś możliwość przeprogramowania zegarów aby nie przekłamywały w czasie jady

to moje zegary
Obrazek

a to te tarcze które planuje założyć

Obrazek

Proszę znawców o poradę



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » ndz sty 24, 2010 18:52

temat poruszany na forun -opcja szukaj



xbrunet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xbrunet » ndz sty 24, 2010 22:18

kolego radas8412 jeżeli miał byś ochote pomóc to po prostu wyslij linka, jeżeli nie chcesz pomoc to bez sensu takie posty, ja nie mam czasu calymi dniami siedziec i szukac dlatego zapytałem.
Wyobrazmy sobie sytuacje jak na kazde pytanie , koledzy zamiast pomoc odpowiadali by "wez sobie poszukaj" o do czego do doprowadzi?

naszczesie nie kazdy ma takie podejscie, i sa tacy co sie znaja i chce pomoc:)
Pozdrawiam



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz sty 24, 2010 22:35

xbrunet, a użyłeś chociaż wyszukiwarki? z tematów które już są i w których były długie dyskusje dowiesz się znacznie więcej, niż z odpowiedzi paru osób, którym będzie się chciało odpowiadać po raz enty na podobne pytania.

Moim zdaniem trzebaby jakoś oszukiwać impulsator znajdujący się w skrzyni biegów żeby wskazania były poprawne, więc nie wydaje mi się żeby miało to jakikolwiek sens.



xbrunet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xbrunet » ndz sty 24, 2010 23:09

wyszukiwarka nic nie znalazla a sens ma dla tego co sie zna, i umie :):)



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » ndz sty 24, 2010 23:39

Shmatan pisze:Moim zdaniem trzebaby jakoś oszukiwać impulsator znajdujący się w skrzyni biegów żeby wskazania były poprawne, więc nie wydaje mi się żeby miało to jakikolwiek sens.
Nic to nie da poniewaz impulsator tylko odczytuje a to zegary wlasnie sa zakodowane pod dany silnik.

Normalnie po wymianie zegarow koduje je sie pod dany silnik tak by nie oszukiwaly potem- w twoim przypadku podejrzewam ze nic z tego nie bedzie poniewaz nie wyskalujesz tak zegarow by nie oszukiwaly.

Nie wiem skad tarczki planujesz wziac ale jesli z jakiegos calego licznika to powiem ci ze prosciej bedzie tobie zakodowac taki nowy licznik niz stary zgrac na nowych tarczach.

Zapraszam do lektury tego watka
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162092
duzo sie dowiesz :)

Pozdrawiam


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

xbrunet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xbrunet » ndz sty 24, 2010 23:51

hmm.... czyli może jednak faktycznie lepiej wymienic całe zegary, chociaż bardzo cieżko dostac z chromowanymi tarczami i dużym fisem, raczej graniczy to z cudem :):)

chcialem wymienic same tarczki poniewaz taka ingerencja w elektronike to juz dla mnie kosmos, zupelnie nie moja dziedzina :) a nie wiem czy jakies warszat w Poznaniu ogarnie tamat programowania licznika, wyjecia pinu itd itd....:)

ale dziekuje kolego rakczek za informacje i konkretna odpowiedz :)

Pozdrawiam



Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » pn sty 25, 2010 12:12

xbrunet pisze:hmm.... czyli może jednak faktycznie lepiej wymienic całe zegary, chociaż bardzo cieżko dostac z chromowanymi tarczami i dużym fisem, raczej graniczy to z cudem :):)

chcialem wymienic same tarczki poniewaz taka ingerencja w elektronike to juz dla mnie kosmos, zupelnie nie moja dziedzina :) a nie wiem czy jakies warszat w Poznaniu ogarnie tamat programowania licznika, wyjecia pinu itd itd....:)

ale dziekuje kolego rakczek za informacje i konkretna odpowiedz :)

Pozdrawiam
Da sie to zrobic samemu. Ja mam taki zabieg za soba. Jak widze Twoje aktualne zegary to immo3 wiec musisz kupic takie same gdyz tarcze od immo2 nie beda pokrywaly kontrolki immo(te na zdjeciu sa immo3 akurat). Bez interfejsu diagnostycznego i VagTacho nie ma co podcodzic. Diagnostyczny bedzie Ci potrzebny do przypisania immo, ewentualnego przekodowania i ustawieniu wskazowek. VagTacho do immo i do wgrania eepromu od licznika ze skala 260km/h(zeby nie bylo przeklaman). Do przekladki z SE potrzebujesz przedniej obudowy, tarcz i wskazowek. Wszystko pasuje plug & play. Jedynie co to musisz dociac tarcze pod fisa. Zaleznie od metody dopasowania immo(Vagiem) potrzeba bedzie pastylko od immo jezeli masz zablokowana lub jezeli bedzie mozliwa metoda kopiowania danych immo ze starego eeprom`u do nowego uzywajac VagTacho. To byloby na tyle :)

Pozdrawiam



xbrunet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xbrunet » wt sty 26, 2010 14:46

Kolego Bora_TDI rozumiem z Twojego postu że wymieniłeś same tarczki i wskazówki, zostawiając reszne ( tył ) licznika od swojego? :) Takie rzeczy jak interfejs czy VagTacho to już nie dla mnie, jak zaczne grzebać auto odjedzie na lawecie :D

Czyli dla wyjaśnienia:

- kupuje tarcze z tymi srebrnymi ringami
- zwracam uwagę żeby były z immo3 aby pokrywany się kontrolki
- rozbieram przednia cześć zegarów
- z tych nowych wyjmuje tarcze ( jeśli nie ma fisa, albo na mały fis - wycinam otwór pod dużego fisa
- rozbieram moje zegary
- wkładam nowe tarcze w wyciętym otworem na duży fis,
- zakładam wskazówki
- podłączam moje zegary, jade do jakiego elektronika na przekodowanie i ustawienie wskazówek żeby nie przekłamywały
- ciesze sie nowymi tarczami :)

Czy taka kolejność jest dobra? :):)



Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » śr sty 27, 2010 12:35

Ja akurat wymienialem przod(obudowa przednia, wskazowki, tarcze) od SE jak i tyl na pelny FIS(mialem 1/2 fisa z immo2).
Twoja kolejnosc jest dobra. Elektronik musi byc od zegarow, gdyz aby nie przeklamywaly Ci tarcze musisz zmodyfikowac zawartosc eeprom`u Twojego akutalnego licznika, odpada wtedy dopasowanie immo. Albo wgrac eeprom`a juz z jakiegos innego licznika SE wyskalowanego do 260, wedy trzeba dopasowac immo. Albo trzecia metoda zgrac eeprom z Twojego aktualnego licznika, przekopiowac info o immo do wsadu z licznika SE 260km/h i wgrac do Twojego. Opcja 1 i 3(ta opcja bedzie dzialac tylko pod warunkiem ze zegary bede immo3) sa najmniej problematyczne gdyz odpada kwestia ewentualnego dopasowywania immo i kupowania pastylki ktora jest w kluczyku.


Powodzenia



xbrunet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 23, 2010 12:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xbrunet » pt sty 29, 2010 15:37

chyba faktycznie najlepszą opcją będzie modyfikacja eepromu mojego licznika, do nowej skali :) przekopiowanie immo z mojego licznika do wsadu nowego, chyba nie wchodzi w gre ponieważ ja mam duży fis, a ten nowy licznik który kupuje ma 1/2 fisa :)

Teraz pytanie czy znajdzie się taki zdolny elektronik który jest wstanie zmodyfikować eeprom z moim liczniku pod nową skale? :(



Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Post autor: trzeci5 » pt sty 29, 2010 15:45

witam zalżyj do mojego tematu ,tam mam przerobiony licznik ,tarcze do niego robił mi gość na allegro na zamówienie ,a wskazówki takie gdzieś chyba jeszcze mam,jak coś będziesz potrzebował to daj znać ,pozdrawiam.


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt sty 29, 2010 15:45

xbrunet pisze:
Teraz pytanie czy znajdzie się taki zdolny elektronik który jest wstanie zmodyfikować eeprom z moim liczniku pod nową skale? :(
Na forum zagadaj do 2 osób ,,, Greg i Rydzu :bajer: obaj mają duże doświadczenie z zegarami...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » pt sty 29, 2010 17:08

xbrunet pisze:chyba faktycznie najlepszą opcją będzie modyfikacja eepromu mojego licznika, do nowej skali :) przekopiowanie immo z mojego licznika do wsadu nowego, chyba nie wchodzi w gre ponieważ ja mam duży fis, a ten nowy licznik który kupuje ma 1/2 fisa :)

Teraz pytanie czy znajdzie się taki zdolny elektronik który jest wstanie zmodyfikować eeprom z moim liczniku pod nową skale? :(
piszac do nowego wsadu nie mialem na mysli nowy licznik ;) np wsad od 1J5920846C zeby sie zgdzaly numerki, i wszytsko bylo jak w orginale.

Jak bedziesz mial eeprom ze swojego licznika, podeslij mi go a ja CI go zmodyfikuje. Zaden problem.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości