Problem z Mk3 1.8 GT ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
l_krupinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:40
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Problem z Mk3 1.8 GT ABS

Post autor: l_krupinski » śr mar 15, 2006 21:37

Witam wszystkich ekspertów i fanatyków vw.
Mój problem z golfem polega na tym że jak gwałtownie chcę przyśpieszyć i wciskam gaz do końca to strasznie zamula i się dusi, tak jakby miał jakąś dziurę miedzy 2000 a 3000 obrotów i potem już idzie dobrze. Dodam że problem ten nie występuje na gazie i że jak jest zimny i jadę na paliwie to jak wcisnę sprzęgło to na chwiłe zawiesza się wskazówka na obrotach koło 2000 i po około 3s opada do normalnego położenia.
Może domyślacie sie co to może być???? Mam wymienione na nowe przewody wn, kopułkę, palec i świece.



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » śr mar 15, 2006 21:48

Sprawdź kąt wyprzedzenia zapłonu.
Powinieneś mieć tak:
Rozrzad stroboskopowy (przed zwrotnym polozeniem odkorbowym) (°/obr. na minute) 6 +- 1


pozdro!

Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr mar 15, 2006 23:37

a zrób taką próbe gdy będziesz dodawał gazu to nie wciskaj go gwałtownie tylko minimalnie popuszczaj dodawaj i tak kilka razy i zwróć uwage czy nadal będzie mułowaty jak nie to masz ten sam kłopot co ja miałem czyli SONDA LAMBDA u mnie dokładnie tak samo sie to objawiało na gazie jak u ciebie po wymianie znikło i jest juz normalnie


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
OLEK Płock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 00:41
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: OLEK Płock » czw mar 16, 2006 10:52

Sprawdz ta metalowo gumową podkładke miedzy wtryskiem a kolektorem ssacym mogla sie guma odkleic od metalu i zasysa ci lewe powietrze no i zapłon też moze byc przy gazie najlepiej ustaw sobie na 10 stopni zobaczysz jaka jest rożnica


Mój Golfik :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=967322#967322

Awatar użytkownika
l_krupinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:40
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: l_krupinski » czw mar 16, 2006 12:51

Dzieki za odpowiedzi.
Gumę pod wtryskiem wymieniałem rok temu a dwa tygodnie temu była sprawdzana i jest sprawna. Jezeli przyśpieszam wolno lub tez potrochu dodaje i odejmuje gaz to samochód przyspiesza w miarę, ale jak juz wcisnę mocniej to sie muli, dusi i słychać takie buuuuczenie, a jak już sie rozpedzi to ten odgłos zanika. Byłem u kilku gazowniku i twierdza ze sondę mam sprawną, wiec juz sam nie wiem. Ostatnio mechanik czyścił mi przepustnicę i nie zrobił adaptacji - jaki to ma wpływ na somochód oprócz tego ze wiecej pali?? Dodam też ze wykryłem ze mam luz w aparacie zapłonowym i to nawet ze 4 mm. Pozdrawiam i czekam na odp.


[ Dodano: 16 Mar 2006 11:54 ]
Zapłon też mam ustawiony na 8 stopni i zastanawiam sie czy nie wrocic do 6 bo nieraz jak jest ciepły i go zapalam na paliwie to tak jakby zapalał przez "wystrzał" w komorze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości