Rytmiczne glosne popiskiwanie pod maska

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Rytmiczne glosne popiskiwanie pod maska

Post autor: mjeciu » czw sty 28, 2010 22:33

Witam,
Od pewnego czasu mojego Golfa meczy rytmiczne popiskiwanie pod maska. Problem jest ewidentnie zwiazany z ukladem skrzynia biegow/sprzeglo. Efekt dzwiekowy jest dosc glosny i przypomina nieco dzwiek paska klinowego. Nie zalezy on jednak od poziomu obrotow silnika. Jest najczesciej tak, ze piszczy jak jest zimny. Sprawa ma sie tak, ze, gdy np. jade na dwojce, slychac popiskiwanie, zmieniam na trojke i problem automatycznie znika.
Ktos mi podpowiadal ze moze to byc lozysko oporowe. No i jeszcze jedno, ze pisk slychac zarowno na luzie (na postoju), jak i na biegu podczas jazdy.
Prosze o podpowiedz :)
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 22:34 przez mjeciu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw sty 28, 2010 22:48

Kolego dolej oleju do skrzyni, bo rozwalisz skrzynię, zaczyna piszczeć któreś z łożysk w skrzyni (napewno to nie oporowe). Miałem to samo. Dolałem oleju i jest GIT.


Obrazek
Obrazek

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » czw sty 28, 2010 23:06

Dobrze wiedziec... ;) Czyli zalac oleju i czym predzej sprzedawac :D
Szczerze mowiac to od jakiegos miesiaca, nie mam tygodnia zeby mi cos nowego nie wylazlo w mojej gablocie. Nie spodziewalem sie ze VW moze sie tak sypac...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 28, 2010 23:27

mjeciu, dopisz co z piskiem jak sprzęgło wciskasz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » czw sty 28, 2010 23:31

no wlasnie czasami zdarza sie ze slychac ze wcisniecie sprzegla jakis wplyw ma bo pisk tak jakby zostaje wybity z rytmu ;) czasami na chwile tak jakby zamilknie ale po chwili dalej piszczy... zdarzalo sie ze wcisniecie sprzegla powodowalo zamilkniecie pisku.

I jeszcze mam pytanie odnosnie tej opini, ze to ktores lozysko w skrzyni piszczy. Czy na postoju tam w skrzyni tryby sie obracaja ? Czy dopiero po ruszeniu ?
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 23:33 przez mjeciu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 29, 2010 00:00

a nie napisałbyś jaką masz skrzynię, całkiem inna budowa jest mechanizmu wyciskowego w 1,4 1,6 a inna w 1.8 czy 2.0, albo w dieslu

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 11:03 pm ]
Dopisz do profilu jaki masz silnik, a nie w modyfkacjach profilu, wyedytuj go


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » pt sty 29, 2010 15:04

Juz cos zmienilem.
Silnik mam 1,4 i skrzynie pewnie standardowa montowana pod ten silnik (5-biegowa)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości