Gasnie na wolnych obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Latara_GOLF II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 28, 2010 13:01
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Gasnie na wolnych obrotach

Post autor: Latara_GOLF II » czw sty 28, 2010 16:20

Witam wszystkich,
mam problem z moim Golfikiem 1.3 B 92 r.(gaznik).
Gdy chodzi na ssaniu wszystko jest ok lecz pozniej na wolnych obrotach gasnie a gdy ruszam musze ostro depnąć zeby ruszyc bo sie dlawi albo zgasnie.co to moze byc ? ;((
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 16:50 przez Latara_GOLF II, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » czw sty 28, 2010 17:19

Kolego wiele razy to pisałem .. więc powtórzę po raz enty już ...
Na początek sprawdź i wymień ewentualnie jak będą brudne - filtry ( paliwa - powietrza )
Następnie - do sprawdzenia świece - stan elektrod.
Później - kable wysokiego napięcia - zobacz czy iskra nie przeskakuje na nich przez co nie idzie taka na świece jak powinna,
Na koniec - do sprawdzenia - aparacik zapłonowy - palec i sama kopułka. Zobacz czy palec nie nadpalony - czy sucho jest w środku. Możesz to wszystko ładnie wyczyścić - i np palec delikatnie papierkiem wyczyścić...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: genLODOWAmk2 » czw sty 28, 2010 19:04

a co mają świece kable i aparat zapłonowy do tego że na ssaniu jest ok ??
filtr paliwa i powietrza można zmienić profilaktycznie ( to prawie za darmo jest :) )

jak to nie pomoże to gaźnik do "przejrzenia"

jest to sama benzyna czy lpg też jest ?

ile obrotów masz na ssaniu ? ( jeśli masz obrotek... )
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 19:07 przez genLODOWAmk2, łącznie zmieniany 2 razy.


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 28, 2010 19:28

Latara_GOLF II, jest coś takiego w gaźniku jak pompka przyśpeszająca. Zerknij na gaźnik czy się z tej pompki ne leje benzyna, jeśli nie to być może masz za ubogą mieszankę na wolnych, jest od tego śruba regulacyjna, google ci pokażą gdzie (gaznik.pl, ruddies berlin). Jeśli regulacja nie pomoże to prawdopodobnie coś w gaźniku będzie do wyczyszczenia, któraś dysza, a do tego potrzeba gaźnik rozebrać - więc nie wiem czy masz odwagę. Kolejna rzecz to zawór wzbogacania, nieszczelny może powodować przelewanie gaźnika i identyczne objawy, ale na wolnych spaliny będą czarne i śmierdzące od niespalonego paliwa.
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 19:29 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomekh_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lut 23, 2009 23:59
Lokalizacja: Konin/Poznań

Post autor: tomekh_1990 » czw sty 28, 2010 23:18

Miałem podobny problem. pomogła regeneracja gaźnika koszt to 280zl. Gość który to robił zdemontował układ ekologiczny (sterowany podciśnieniowo o ile dobrze pamiętam) bo był jedną z przyczyn, następna sprawa to dysze (muszą być drożne). był problem również z elektrozaworem który odpowiada za obroty biegu jałowego. Do tego skład mieszanki musi być odpowiedni. Ale pierwszą rzeczą którą można samodzielnie sprawdzić to podstawa gaźnika. jest to gumowo-metalowy element który łączy gaźnik z kolektorem, jeśli będzie dziurawa to dostaje się lewe powietrze. trzeba również sprawdzić wszystkie przewody od podciśnień czy nie są przetarte i czy są na swoim miejscu. mam schematy pierburga 2e3 o ile taki posiadasz w swoim aucie to mogę podesłać.


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d89fd2dfbb4d546.html[/img]

Latara_GOLF II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 28, 2010 13:01
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Latara_GOLF II » pn lut 01, 2010 21:41

Wielkie THX koledzy, myśle że wasze rady pomoga.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości