pali jak smok benzyny 1.6 PN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: denisz » czw sty 28, 2010 00:29

R A M Z E S pisze:A czy niedogrzany samochód może być przyczyna tak ogromnego spalania ?
\
NO JASNE, że jazda na nierozgrzanym silniku to wieksze spalanie. Ale nie zeby od razu kilka litrow wiecej.
Problemy z nierozgrzanym silnikiem - w pierwszej kolejnosci termostat do wymiany. Tylko nie na jakis za 25zl i odpowiedni do Twojego auta. Polecam Wahlera - 45zl powinno wystarczyc.
O termostatach jest juz az nadto opisane na tym forum.



Awatar użytkownika
serhio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 22:12
Lokalizacja: Janowiec Wielkopolski

Post autor: serhio » czw sty 28, 2010 00:33

też mam podobny problem golf II 1,3 MH średnie spalanie z ostatnich 2 tygodni 15-16litrów beznyny na 100km, nie mam gazowni

wcześniej palił ok 9litrów a tak z rok temu palił jeszcze z 7 litrów

leje tylko 98 verve z orlenu

Poczekam aż w końcu może przyjdą roztopy, może zima jest główną przyczyną, a jeżeli nie to oddaje auto do kapitalnego remontu :bigok:



R A M Z E S
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 17, 2009 21:01
Lokalizacja: łódź - Podd

Post autor: R A M Z E S » czw sty 28, 2010 16:48

denisz pisze:
R A M Z E S pisze:A czy niedogrzany samochód może być przyczyna tak ogromnego spalania ?
\
NO JASNE, że jazda na nierozgrzanym silniku to wieksze spalanie. Ale nie zeby od razu kilka litrow wiecej.
Problemy z nierozgrzanym silnikiem - w pierwszej kolejnosci termostat do wymiany. Tylko nie na jakis za 25zl i odpowiedni do Twojego auta. Polecam Wahlera - 45zl powinno wystarczyc.
O termostatach jest juz az nadto opisane na tym forum.

dzisiaj specjalnie poszedłem do auta odśnieżyłem zapaliłem itp.. pochodził z 10 min i temperatura która mi pokazywał była tak na 3/4 ale jak tylko ruszyłem i przejechałem się kawałek spada do pierwszej kreski , zakryłem pół chłodnicy kartonem
z samego początku jak zapaliłem auto poczułem benzynę w komorze silnika i że mi płyn z chłodnicy ucieka , tym ciekawym wężykiem co idzie od zbiornica do chłodnicy zaraz obok opaski

[ Dodano: 28 Sty 2010 15:50 ]
serhio pisze:też mam podobny problem golf II 1,3 MH średnie spalanie z ostatnich 2 tygodni 15-16litrów beznyny na 100km, nie mam gazowni

wcześniej palił ok 9litrów a tak z rok temu palił jeszcze z 7 litrów

leje tylko 98 verve z orlenu

Poczekam aż w końcu może przyjdą roztopy, może zima jest główną przyczyną, a jeżeli nie to oddaje auto do kapitalnego remontu :bigok:

Czytaj kolego co mi radzą i działaj


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/12264][img]http://www.motostat.pl/user_images/12264/icon4.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości