Wtrysk...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dieloman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 21:28
Lokalizacja: Wrzesnia
Kontakt:

Wtrysk...

Post autor: dieloman » śr sty 27, 2010 20:29

Jakiś czas temu zauważyłem że czuć paliwo zaraz po odpaleniu samochodu...
Aczkolwiek nie mam kłopotu z odpaleniem samochodu (-17) to jest odczuwalny spadek mocy i ogromne zużycie paliwa (ponad 13) :panna:
Poszukiwania usterki zacząłem od filtru powietrza i przy okazji zdejmowania pokrywy filtra zauważyłem, że ....

zdjęcie 1

... wtrysk paliwa jest ruchomy i rękom można go podnieść i odłączyć od kolektora.

Szukając po allegro znalazłem coś takiego:
Obrazek
Obrazek

W tym pierwszym zdjęciu jest od spodu taka płytka z śrubami mocującymi w drugim już nie ma jej (tak jak u mnie) jest odłączona.
Pytanie jest następujące jak to naprawić, czy to można wkleić, czy ma tak tam zostać ruchome :P


Domem nie pojedziesz , a w somochodzie się wyspisz...

Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Montrey1990 » śr sty 27, 2010 20:43

powiem ci tak ten pierwszy masz przykreecany do tej plytki na 4 sruby od gory musisz sciagnac ta kopulke od filtra i z gory masz na 4 imbusowe sruby a ten drugi jest jakis inny i raczej ten 2 ci nie podejdzie a z tym pierwszym wiem bo rozbieralem u siebie i ta plytke gumowoplastikowa wymienialem bo sie wypalila :) pozdro

[ Dodano: 27 Sty 2010 19:46 ]
dodam ze pod kolektorem jest przykrecany na 4 nakretki a tee imbusowe sa od gory sprawdz sobie czy od spodu ci sie nie odkrcil i nie lapie ci falszywego powietrza:)


MONTREY xD

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » śr sty 27, 2010 20:56

ta guma z srubami na pierwszym zdjeciu to tzw. podstawa monowtrysku... u Ciebie byc moze guma sie juz "ulotnila" i musisz kupic nowa podstawe... nie pamietam bo to juz troche czasu uplynelo ale placilem za nia CHYBA 40zl... wymiana banalna...

absolutnie wtrysk nie moze od tak sobie latac jak opisujesz :) w najlepszym wypadku bedzie bral lewe powietrze a w najgorszym spalisz samochod :)

ps. co do spalania to moj AAM - sprawny technicznie - spala mi teraz tez 12,5-13 litrow na 100km (wroclaw, odcinki po 4km przy minus kilkunastu stopniach)

[ Dodano: 27-01-2010, 20:04 ]
inter cars pokazuje cene 50-110zl... fotka pogladowa: http://sklep.intercars.com.pl/pics/101/03604.jpg


Obrazek

dieloman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 21:28
Lokalizacja: Wrzesnia
Kontakt:

Post autor: dieloman » śr sty 27, 2010 21:05

OOOOoooooooto właśnie mi chodziło :D (już wiem o co czarodzieja za ladą pytać :P)
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz :)


Domem nie pojedziesz , a w somochodzie się wyspisz...

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » śr sty 27, 2010 21:10

trzeba sobie pomagac ;)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 374 gości