układ paliwowy???? nie podaje benzyny......

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klonusix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 15:58
Lokalizacja: wawa

układ paliwowy???? nie podaje benzyny......

Post autor: klonusix » śr sty 27, 2010 19:18

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem mk3 1.8 ABS który niestety nie chce pracować na benzynie (lpg ok). Pompka paliwa pracuje jednak po zdjęciu przewodu zasilającego wtrysk okazało się że nie dociera paliwo, które o dziwo dość intensywnie wypływało z przewodu zwrotnego (przez ok. 20 sek naleciało niemal 0,5dm3). Z ciekawości zamieniłem podłączenie przewodów jednak bez żadnego efektu :]
Niestety problem z jazdą na Pb nęka mnie już od dłuższego czasu, a próby napraw przynosiły krótkofalowe rezultaty(kiedyś wyciągnąłem pompkę aby ją sprawdzić, a gdy umieściłem ją z powrotem na swoim miejscu zaczął znów śmigać na paliwie przez ok 2 dni i potem znów to samo). Przeważnie było tak że po przejechaniu na Pb kilku km silnik po prostu gasł i żeby znów odpalił na benzynie musiałem wyłączyć zapłon i odczekać ok 20sek aby ponownie móc przejechać te 2km, dodam że na lpg nigdy takiego problemu nie miałem.
Znalazłem kilka podobnych tematów jednak rozwiązania brak :( zwracam się więc o pomoc do osób które spotkały się już z taką sytuacją lub wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.... jeśli potrzebne będą jakieś dodatkowe info. postaram się jak najszybciej je podać. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
menio
...
...
Posty: 284
Rejestracja: pn lip 20, 2009 19:10
Lokalizacja: DSR
Kontakt:

Post autor: menio » śr sty 27, 2010 19:28

klonusix, na jakim paliwie jeździsz filtry wymieniałeś? to wygląda tak jakby coś było zapchane


[b]OBECNY BOROGOLF[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=594285
[b]EX Varia(n)t--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=305940[/b]

klonusix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 15:58
Lokalizacja: wawa

Post autor: klonusix » śr sty 27, 2010 19:40

zawsze tankowałem pb 98 na bp, filtr paliwa wymieniłem niecały rok temu (ok. 15 tys. km), jak wyciągnąłem pompkę obadałem trochę zbiornik i syfu raczej żadnego nie było, co do filtra to czas już chyba na niego przyszedł i pewnie w weekend wymienię tylko że problem ciągnie się już od sierpnia tzn jak założyłem lpg i przestałem regularnie śmigać na benzynie



osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Post autor: osbe » śr sty 27, 2010 19:48

skoro paliwo leci z powrotu to jak na moje kolego masz pozapychane wtryski, sprobuj kupic jakies STP do przeczyszczania wtryskow, a jak nie to znajdz jakiegos mechaniora co ma takie specjalne uzadzenie do czysczenia wtryskow



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » śr sty 27, 2010 19:50

może wtrysk sie zaciął, albo kabelki sie przetarły przy wtrysku, lub gdzieś indziej i nie załącza.



klonusix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 15:58
Lokalizacja: wawa

Post autor: klonusix » śr sty 27, 2010 20:00

wtrysk raczej ok, ładnie podaje paliwo(pod warunkiem że do niego dotrze), przewody też sprawdzałem. w sumie jak tylko paliwo dotrze do wtrysku to silnik pracuje bdb, ja myślałem raczej nad elektryką pompki bo jak (i czy) to jest możliwe że nagle podaje paliwo w przeciwnym kierunku choć wcześniej było ok

[ Dodano: 27 Sty 2010 19:03 ]
osbe pisze:skoro paliwo leci z powrotu to jak na moje kolego masz pozapychane wtryski, sprobuj kupic jakies STP do przeczyszczania wtryskow, a jak nie to znajdz jakiegos mechaniora co ma takie specjalne uzadzenie do czysczenia wtryskow
paliwo leci przewodem powrotnym bezpośrednio ze zbiornika gdy oba są jednocześnie zdjęte z wtrysku

[ Dodano: 01 Lut 2010 18:35 ]
problem rozwiązany :grin: może będzie to dla kogoś pomocne więc jak się okazało pompka podawała paliwo tylko do pierwszej sekcji a dalej już nie dało rady bo zatkany był filterek znajdujący się wewnątrz obudowy, wystarczyło przeczyścić i po półrocznej bolączce golfik znów śmiga na Pb. pozdrawiam i dziękuję tym którzy starali mi się pomóc :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości