Jazda bez termostatu a wysoka temp wody.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Jazda bez termostatu a wysoka temp wody.

Post autor: Y@RO » śr sty 27, 2010 11:16

Czesc. Kolega ma pewien problem w swoim MK3 1,6 75 KM jest to silnik ABU. Otóż kupił auto bez termostatu bo poprzedni wlasciciel mowil ze po zalozeniu temp gwaltownie rosnie. No ale jakos w to wierzyc nie mogłem, zalozylismy nowy termostat. Odziwo w ciagu okolo 8min temp na liczniku pokazala 90stopni i ciagle rosła. Dolny przewod jest zimy a gorny goracy. Czyli wnioskuje ze termostat sie nie otworzył. Wymienilismy na kolejny nowy bo moze akurat tamten byl zly, okazalo sie ze nadal to samo. Czujnik w króćcu wymieniony na nowy. Temp 110stopni na liczniku i wentylator sie nie zalacza i dolny przewd zimy. Bez termostatu wskazania temperatury byly na poziomie 70 stopni. CO to moze byc ? Jakis tam elektryk powiedzial mu ze kontrolka temperatury w liczniku jest uszkodzona i przekłamuje .... no ok .... ale przeciez bez termostatu pokazywalo by temp prawidlowa bo silnik sie nie zagrzeje wtedy do konca i jest obieg. Wymieniłem korek zbiorniczka na sprawny bo myslalem ze cos z cisnieniem nie tak ... nadal to samo. Pompa wody uszkodzona ? Ratujcie :(


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 27, 2010 11:35

nie ma obiegu płynu
uszkodzona pompa :bigok:



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » śr sty 27, 2010 11:36

objawy wskazują ze nie włacza sie tzw duży czy pełny obieg, termostat moze być dobry, miałem podobna sytuacje w audi b4 a problem był w zapowietrzonym układzie chłodniczym, zdejmij przewód przy nagrzewnicy i poczekaj aż zacznie lecieć tamtedu płyn jeżeli sie odpowietrzy i bedzie ok to problem z głowy a jeżeli nie pomoze to.... nie chce straszyć, najpierw zrob tak, powodzenia
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 11:36 przez adamgti, łącznie zmieniany 1 raz.


the mechanic

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » śr sty 27, 2010 11:37

nie ma obiegu płynu
uszkodzona pompa :bigok:
to czemu bez termostatu jest niska temperatura ?



Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: Y@RO » śr sty 27, 2010 11:40

adamgti, w golfie uklad sam sie powinien odpowietrzyc, na odpalonhym aucie i zalaczonym ogrzewaniu na maxa na cieplym ;>

dziejo, tez obstawiam pompe bo mowi ze poprzedniemu wlascicielowi wysiadla rokla napinacza i dymy poszly z paska :)

[ Dodano: 27 Sty 2010 10:42 ]
bez termostatu kontrolka w liczniku wskazuje MAX 80 stpni ale to jak sie mu "butuje" po miescie. Natomiast z termostaterm nawet na postoju temp idzie w 110 stopni ;/ i dolny waz zimny.


eSsssssssssss :))))

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » śr sty 27, 2010 11:44

bez termostatu kontrolka w liczniku wskazuje MAX 80 stpni ale to jak sie mu "butuje" po miescie
no to chyba pompa pracuje nie ? zeby nie pracowala to by w ogole nie bylo wymiany plynu w ukladzie



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » śr sty 27, 2010 11:46

no niby tak, w audi tez sie sam odpowietrza ale różnie z tym bywa.... tak jak mówiłem jeżeli masz odpowietrzony to nic innego jak POMPA


the mechanic

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: Y@RO » śr sty 27, 2010 11:55

mjeciu, no to dlaczego po zalozeniu termostatu wskakuje temp na bardzo wysoka ?


eSsssssssssss :))))

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr sty 27, 2010 12:11

a sprawdzałeś wentylator chłodnicy na "krótko", z tego co kojaże to trzeba ściągnąć wtyczke z czujnika temp. i zewrzeć dwa kable razem, ale poczekaj niech ktoś jeszcze potwierdzi sposób sprawdzenia


Obrazek

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: Y@RO » śr sty 27, 2010 12:14

Lukasz_mk2, wentylator dziala, ale co ma wentylator do tego jak dolny waz jest zimny ??


eSsssssssssss :))))

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » śr sty 27, 2010 12:31

Y@RO pisze:mjeciu, no to dlaczego po zalozeniu termostatu wskakuje temp na bardzo wysoka ?
no wlasnie nie wiem ;)
jesli dolny waz jest zimny to musi byc przyczyna ktora blokuje doplyw plynu.... gdyby pompa byla uszkodzona to chyba plyn i tak by sie tam dostal samoczynnie i waz bylby cieply, nie ? Ja osobiscie sprawdzilbym ten termostat w garnku z podgrzewana woda.
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 12:33 przez mjeciu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

grzeje sie

Post autor: macbu » śr sty 27, 2010 13:39

piersza mysl włacznik

zepsuty włącznik termiczny ( czujnik temp.) przy chłodnicy... na duzym obiegu płyn sie tez wychladza... i ni epozwala zalaczyc wentylatora... a jak juz jest maly to to temp. rosnie a wentylator sie nie wlancza.... skoro wentylator kreci na sucho to n abank poszedł Ci czujnik przy chłodnicy...

ale dalej nie wiem co z tym wezem...

skoro waz górny jest cieply a dolny zimny to może
chlodnice szlag trrafil gdzies sie przytkała....
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 13:50 przez macbu, łącznie zmieniany 2 razy.


Macbu

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » śr sty 27, 2010 13:46

wentylator sie nie zalacza bo jest zamkniety obieg plynu w chlodnicy (chlodnica pozostaje zimna), a czujnik pobiera temperature wlasnie z chlodnicy, wiec wskazanie czujnika dotyczy tylko chlodnicy, a nie temperatury silnika. Zeby czujnik mogl sie wykazac, trzeba najpierw dopuscic do tego by plyn dostal sie do chlodnicy, a w tej chwili to nie ma miejsca.
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 13:47 przez mjeciu, łącznie zmieniany 1 raz.



danio86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt gru 22, 2009 14:24
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

Post autor: danio86 » śr sty 27, 2010 13:52

według mnie jak dobrze jest odpowietrzony układ a pompa pracuje dobrze bo jak wymieniałes termostat to chyba spojrzałaeś jak wyglądają łopatki na wiatraczku pompy wodnej i jesli ona nie wyje to może byc jescze gorsza rzecz uszczelka pod głowica ale sprawdz dobrze układ i zalej go tu przy głowicy tam sie powinno prawidłowo zalewac układ cały i nie powinien Ci sie zacinac termostat. J miałem zapowietrzony układ po wymianie uszczelki i tylko jak go zalałem przez ten korek przy czujniku koło chłodnicy.

[ Dodano: 27 Sty 2010 12:54 ]
możesz nie wierzyc ale to mi poradził stary mechanik i sam sprawdziłem. A jak tam sie zalewa to odrazu chłodnica pompa i do zbiorniczka idzie i oczywiscie głowica

[ Dodano: 27 Sty 2010 12:55 ]
a jak miała by byc to uszczelka to sprawdz czy węże są twarde??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 377 gości