Parownik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

misle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob sie 23, 2008 15:48
Lokalizacja: Okolice Myszkowa
Kontakt:

Parownik

Post autor: misle » śr sty 27, 2010 13:10

Wczoraj temperatura w aucie wzrosla powyzej 110 st i zagotowało mi wode (płyn). auto mimo tego ze temperatura byla wysoka nie przeskoczyl na gaz. odkrecilem kurek wykipial płyn. pojechalem do gazownika i odpowietrzyl mi parownik i wymienil wąż ktory z niego wychodzi bo byl popekany. parownik przed odpowietrzeniem byl zimny i węże tez po odpowitrzeniu sa cieple. dzisiaj jak jechalem do szkoly zauwazylem ze mial temperature ok 80st przy 100km/h a jak dojezdzalem do swiatel lub stalem w korku ( na luzie czyli ok 900 obrotów) w momencie spadała na ok 65st... musze wymieniac termostat?? czemu mi sie zapowietrzyl ten parownik?? i jeszcze napisze ze w wakacje trzyma zawsze 90 st



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr sty 27, 2010 13:24

misle pisze:temperatura byla wysoka nie przeskoczyl na gaz.
bo przy braku płynu w parowniku zamarzł parownik (napewno masz czujnik temp. w parowniku).
misle pisze:odkrecilem kurek wykipial płyn
w VW to normalne - płyn krąży pod ciśnieniem. Odkręcanie korka przy rozkgrzanym silniku grozi poparzeniem.
misle pisze:węże tez po odpowitrzeniu sa cieple
i tak powinno być
misle pisze:dzisiaj jak jechalem do szkoly zauwazylem ze mial temperature ok 80st przy 100km/h a jak dojezdzalem do swiatel lub stalem w korku ( na luzie czyli ok 900 obrotów) w momencie spadała na ok 65st... musze wymieniac termostat??
misle pisze:i jeszcze napisze ze w wakacje trzyma zawsze 90 st
termostat masz OK.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości