Data produkcji akumulatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Data produkcji akumulatora

Post autor: gpmaster » śr sty 27, 2010 00:12

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jako, że mrozy ostatnio nie odpuszczają pewnie niejeden użytkownik zastanawia się nad kupnem nowego akumulatora.
No właśnie, tyle że nowy nie zawsze oznacza nowy. Producenci posługują się szeroką gamą kodów do oznaczania swoich produktów nie pisząc wprost o dacie produkcji akumulatora. A wiadomo, aby aku działał prawidłowo i posiadał swoje właściwości musi być co pewien czas doładowywany nawet leżąc w sklepie na półce. Dlatego też ważnym wydaje się być data produkcji akumulatora dla uniknięcia wpadek typu: nowy aku a klęknął mi po roku..

Proszę zatem by w temacie umieszczać posty z prośbą o rozszyfrowanie daty produkcji akumulatora na podstawie kodu wybitego zazwyczaj w obudowie aku.
Z pewnością na forum znajdą się znawcy, którzy będą w stanie pomóc/roszyfrować ten ciąg znaków.

Zacznę od siebie:

Centra Plus 72 Ah 680 A kod: 0AD06C2

jeśli ktoś potrafi stwierdzić datę produkcji tego aku proszę o info.. z góry dziękuję



witekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 15:48
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Re: Data produkcji akumulatora

Post autor: witekk » śr sty 27, 2010 00:42

Cos mi sie "obilo o uszy", ze data jest wytloczona na jednym z biegunow. Pewny nie jestem, nie chce Cie na mroz wyganiac :) ...ale przy okazji sprawdzic tego chyba nie zaszkodzi... :)



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » śr sty 27, 2010 08:56

Ja na spodzie starego Boscha Silver znalazłem taką standardową cechę, kółeczko i w środku rok a po obwodzie 12 miesięcy i strzałka skierowana na miesiąc. Teraz zakładałem Centrę, ale zapomniałem zerknąć czy coś takiego na niej było.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 423 gości