Co się stało z moim golfikiem? Nie odpala a rozrusznik kręci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Co się stało z moim golfikiem? Nie odpala a rozrusznik kręci

Post autor: korba6 » wt sty 26, 2010 15:09

Witam. Rzadko piszę na tym forum bo nigdy nie zagłębiałem się w tajemnice mojego autka. Jeździło i tyle.

Niestety po ostatnich mrozach (stł pod chmurką przez 4 dni nieużywany) auto nie chce odpalić. Najpierw - ewidentni aku. Podpiąłem go pod prostownik i po 12 godz wrócił do auta.

Podłączyłem wszystko, kręcę i...

1) zapłon -> kontrolka świec ok 12 sek!
2) rozrusznik kręci już norlanie
3) kilka obrotów rozrusznika i silnik jakby odpala (jakby pierwsza faza działania tj ułamek sekundy słychać prawie normalaną pracę), obroty skaczą do ok 500
4) potem jakby lekki zgrzyt i odkręcam kluczyk

Mniej więcej tak to wygląda - jakby chciał zapalić, już miał odpalać i w ostatnij chwili odpuszcza.

Zaznaczam, że szukałem na forum podobnych tematów ale:
1) nie mam kryształków parafiny w wężyku doprowadzającym paliwo
2) nie mogę wprowadzić auta do garażu bo nie rusza :crazy:
3) chciałem spradzić świece bo od roku jeździłem tylko o 2 sprawnych (nie zebrałem sie do wymiany) ale wszystko tam tak pomarzło, że nie chciałem odciągać na siłę, żeby czegoś nie urwać:(

Co to moze być? Czy mogą być to świece?
Przepraszam jeśli to głupie pytanie ale o mechanice wiem niewiele. Jeśli jest tak jak myślę (że rozrusznik kręci całym silnikiem a wtedy dzięki świecy zapala się mieszanka) to by dość dużo tłumaczyło - wejście na niekie obroty, dźwięk rozrusznika i ostateczny brak startu. Dobrze myślę?

Pozdrawiam



Hubert1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 26, 2009 14:44
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Hubert1 » wt sty 26, 2010 15:11

poprostu zamarzł, ducato w firmie mial podobe objawy -postał 2 dni w ciepłym garażu i wszystko ok.:)

pozdrawiam


Golf to golf

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » wt sty 26, 2010 15:14

Mój ojciec dziś rano przy temp -24 nie mógł odpalić auta właśnie przez świece, nie zmieniał kilka dobrych lat, a że u mnie padła cewka pożyczyłem mu... odpalił od strzała, więc coś w tym może być ale niekoniecznie... może być winne paliwo, próbowałeś samostart (taki preparat)?? Często mi w maluszku pomagał :)
Kupisz na każdej stacji.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 15:15 przez d.milas, łącznie zmieniany 1 raz.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: korba6 » wt sty 26, 2010 15:29

O tych preparatach, łącznie z denaturatem, już czytałem ale jeszcze nie wypróbowałem. Leje się to do... baku żeby odmrozić ON czy do oleju? Nie mam pojęcia?

Oprócz tego macie jakieś pomysły jak mogę odmrozić te osłonki od świec? Bo nie dają mi spokoju. Skoro rok temu 2 byly już spalone to może to i to? Spróbowałbym metodą na "kabelek i akumulator" ale za nic nie mogę się do nich dostać a wrzątkiem raczej tego nie będę polewał? Przygrzać suszarką?

Pozdrawiam i dzięki za tak szybki odzew



_Michał_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn cze 29, 2009 00:22

Post autor: _Michał_ » wt sty 26, 2010 16:22

sprawdź najpierw klapę gaszącą może to jej wina a nie samej ropy :) http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=299611 Tu opisane jest co z tą klapą gaszącą może być



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » wt sty 26, 2010 17:17

Dokladnie zaczobym od klapy gaszacej bo ostatnio w mrozach sa to najczestsze przyczyny



Orcio

Post autor: Orcio » wt sty 26, 2010 17:48

ropa przymarzla konecznie kup doatek do ON tylko wez go zmieszaj najpierw w bance np 5lit.i dopiero do baku a pompe i przewody podgrzej suszarka np do wlosow:)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt sty 26, 2010 19:13

U mnie klapa dawała podobny efekt, ale potem odskakiwał jeszcze bendix z rozrusznika ;) nagar czyni cuda... a nagar w takie mrozy - lepiej nie mówić



korba6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 01, 2008 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: korba6 » wt sty 26, 2010 20:04

Dobra Panowie - jutro postaram się wszystko zrobić tylko wracam późno więc po ciemku kiepsko to widzę;) Oczywiście zdam relację i opiszę wyniki.

Dzięki za pomoc :kufel:

Edit: jako że dziś w Krk stosunkowo ciepło :helm: to zacząłem zabawę póki widno.

1) Wspomnianej klapy gaszącej w ogóle nie mam :crazy: W tem miejscu założona jest metalowa opaska zaciskowa i tyle. Szukałem i nic.

2) Wybrałem się z suszarką - podtopiłem lód i udało się zerwać osłonki ze świec.
Drut do + i do główek świec -> żadna nie iskrzy?! Dobrze to wykonałem? Wychodzi na to, że wszystkie spalone.

Zatem pytanie - da się jakoś odpalić auto w takiej sytuacji, by dojechać do mechanika na wymianę? Z popychu albo coś w tym stylu? Wydaje mi się, że nie ale jak mówiłem - totalnie się nie znam więc może jest jakaś opcja? Czy może pozostaje tylko hol?

3) Zauważyłem wyciek oleju :grrr:
Jest on tu gdzie narysowałem (nie śmiać się :pub: )

Obrazek

To jakaś uszczelka pod filtrem? Niestety zdjęcia z telefonu wychodzą gorzej niż ten rysunek:P Czy może to mieć związek z wykonaną ostatnio regeneracją turbiny/ mogę to w serwisie reklamować?

4) Jak mogę szacować koszta:
wymiana świec (robocizna) i zrobienie czegoś z tym wyciekiem, jeśli zdjagnozujemy co to.

Pozdrawiam

[ Dodano: 29 Sty 2010 13:08 ]
Up.
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 16:04 przez korba6, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 228 gości