Czujnik halla czy jednak to cewka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Czujnik halla czy jednak to cewka

Post autor: d.milas » wt sty 26, 2010 13:11

Witam! sprawdziłem dziś czujnik halla, wygląda na ok!
Wykręciłem cały aparat i tak jak jest opisane tutaj:

Wykręć aparat zapłonowy i zdejmij złącze/wtyczkę do czujnika.
Oznaczenia na wtyczce/czujniku masz + 0 -
Pod + dajesz 12V , a pod - i dajesz minus :jezor:
Między zaciski + i 0 dajesz miernik i ustawiasz na zakres do 20V ( na moim mierniku tak jest), żeby mieściła się skala 12V.
Obracasz ośką aparatu i na mierniku powinno pojawiać się napięcie 12V i znikać w miarę kręcenia ( napięcie może być troszkę niższe niż te 12V ).

Z tym ze tutaj jest napisane, że napięcie może być niższe niż 12V a u mnie było wyższe ok 14, chyba 13.50. Może być wina miernika, najtańszy jaki może być ;-)
Ale kiedy widzi blaszkę jest 0V więc to jest ok, ale teraz czy to napięcie nie jest za duże??

Dodam iż jak sprawdzam czy wychodzi iskra z cewki to podczas kręcenia iskra pojawia się tylko raz i później już nie ma. Czy to właśnie może być teraz wina cewki?? Czy jednak te napięcie czujnika halla jest zbyt wysokie???


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt sty 26, 2010 13:57

d.milas pisze:Z tym ze tutaj jest napisane, że napięcie może być niższe niż 12V a u mnie było wyższe ok 14, chyba 13.50. Może być wina miernika, najtańszy jaki może być ;-)
prosto to można sprawdzić... podłącz miernik pod klemy plus i minus na akumulatorze i wtedy zobaczysz... więcej nie może być niż to napięcie...

zdejmij przewód z kopułki ten centralny który idzie z cewki i wepnij na niego jakąś świece, połóż na głowicy i zakręć rozrusznikiem - iskra powinna być częsta


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » wt sty 26, 2010 14:48

-=ren=-, tak też właśnie robiłem jak piszesz z tym, że bez świecy ściągłem przewód z kopułki, ten który idzie prosto z cewki i iskra przeskakuje jedynie w momencie przekręcenia zapłonu, a później jest cisza... i tak samo mam na 2 cewkach, z tym że nie mam pewności co do działania dwóch tych cewek pod wieczór mam mieć jeszcze jedną nową, ale dla pewności pytam... a sprawdzałem jeszcze raz miernik i jest ok, chyba mu zimno wcześniej było teraz napięcie na halla pokazuje 12.2 ale nie poniżej delikatnie powyżej, ale myślę że to jest ok.


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości