Kąt pochylenia koła.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Kąt pochylenia koła.

Post autor: Masac81 » pn sty 25, 2010 23:16

Witam Forumowiczów.Potrzebuje porady na w/w temat.Otóż sprawa wygląda tak,że dziś wymieniałem łożysko koła przedniego i szpenio,który mi to robił niby ustawił kąt.Pisze niby,bo wcześniej kierownica była prościutko a po wymianie łożyska jest delikatnie skręcona.Autko leci jak po sznurku,nie ma żadnego ściągania ani innych cudów.Moje pytanie jest takie czy zwalił coś z tym kątem czy wystarczy odkręci kiere i ustawic ją w pozycji na wprost.Będę wdzięczny za cenne sugestie :okej:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 25, 2010 23:26

Masac81, problem był wielokrotnie poruszany. Jeśli jesteś absolutnie pewien że geometrię ustawiał ci doświadczony mechanik to można kierownice przestawić. Niestety najcześciej jest tak że winne jest złe ustawienie symetrii drążków i końcówek po obu stronach maglownicy, wówczas może dojść do tego że zmniejszy się promień skrętu w jedną stronę, ale jśli to tylko troszkę - można przestawiać kierę i olać dokładność ustawienia drażkó, podstawa to dobra zbeżność i kąt pochylenia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Masac81 » pn sty 25, 2010 23:38

No kierownica jest delikatnie,ze tak powiem,opuszczona w lewa strone.Wkurza mnie to,bo wczesniej byla rowno w pozycji zero.A co do mechanika to raczej nie mam zastrzezen,bo procz tej kierownicy autko prowadzi sie bardzo ladnie.Odnosnie zbieznosci to jest okey,ustawiana byla przed zima.I teraz sam nie wiem co zrobic.Czy podjechac sprawdzic ten kat do innego warsztatu czy przestawic kiere :-k


[img]https://imageshack.com/i/fk515kg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości