Brak wolnych obrotów gdy jest zimny 1,6 SR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

blondprv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:27
Lokalizacja: opole

Brak wolnych obrotów gdy jest zimny 1,6 SR

Post autor: blondprv » pt sty 22, 2010 20:49

Witam serdecznie mam nast. problem jakis czas temu założyłem gaz do swojego golfa (sekwencje) i od tego czasu gdy auto jest zimne np. rano nie ma wolnych obrotow (tak jak by nie było ssania) gdy auto sie zagrzeje wszystko jest ok. Dodam jeszcze ze przepustnica była czyszczona adaptacja przepustnicy tez była robiona. Brak mi już sił bo to jest dosc uciążliwe.Prosze o pomoc i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pt sty 22, 2010 20:56

a jak adaptacja była robiona to były jakieś błedy?


Obrazek

dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Re: Brak wolnych obrotów gdy jest zimny 1,6 SR

Post autor: dawidczyzu » pt sty 22, 2010 21:25

blondprv pisze:Witam serdecznie mam nast. problem jakis czas temu założyłem gaz do swojego golfa (sekwencje) i od tego czasu gdy auto jest zimne np. rano nie ma wolnych obrotow (tak jak by nie było ssania) gdy auto sie zagrzeje wszystko jest ok. Dodam jeszcze ze przepustnica była czyszczona adaptacja przepustnicy tez była robiona. Brak mi już sił bo to jest dosc uciążliwe.Prosze o pomoc i pozdrawiam.
mam ten sam problem u mnie wyskakiwal blad 537 sonda lambda po adaptacji bylo ok ale na drugi dzien to samo zreszta poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298285



blondprv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:27
Lokalizacja: opole

Post autor: blondprv » pn sty 25, 2010 11:38

u mnie znów nie pokazuje nic żadnego błedu no i badz tu madry !?



dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Post autor: dawidczyzu » pn sty 25, 2010 21:59

blondprv pisze:u mnie znów nie pokazuje nic żadnego błedu no i badz tu madry !?

ja juz znalazlem lekarstwo na to- bylem u swojego gazownika powiedzial mi zebym pojezdzil pare dni na benzynie i nie wlaczal gazu i wszystko powinno wrocic do normy - i wrocilo czyli mapa gazy mieszala w mapie benzynki teraz tylko pojade jeszcze raz ustawic gaz i bedzie good.

sproboj pojezdzic ze 4 dni na benzynie powinno pomuc jak sie poprawi to jedz do gazownika



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » wt sty 26, 2010 01:22

to mechanik od gazu powinien tak zrobić żeby odczyty z sądy gdy auto pracuje na gazie nie adoptowały sterownika benzynowego to są podstawy



dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Post autor: dawidczyzu » wt sty 26, 2010 22:24

GMS pisze:to mechanik od gazu powinien tak zrobić żeby odczyty z sądy gdy auto pracuje na gazie nie adoptowały sterownika benzynowego to są podstawy

wiem bo mowil ze w nowych instalacjach sonda wogole nie jest podpieta i musi sprawdzic co sie stalo ze benzyne przestawiło



blondprv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:27
Lokalizacja: opole

Post autor: blondprv » śr sty 27, 2010 12:06

witam robie tak jak mówiłeś jerzdze na benzynie jest troche lepiej ale to jeszcze nie to ale to dopieto pierwszy dzien jestem dobrej mysli Pozdrawiam.
Jak beda jakies zmiany to dam znac



dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Post autor: dawidczyzu » śr sty 27, 2010 21:29

blondprv pisze:witam robie tak jak mówiłeś jerzdze na benzynie jest troche lepiej ale to jeszcze nie to ale to dopieto pierwszy dzien jestem dobrej mysli Pozdrawiam.
Jak beda jakies zmiany to dam znac
u mnie po 3 dniach wszystko zaczelo dzialac.napewno sie poprawi. tylko wtedy jedz do gazownika



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » śr sty 27, 2010 23:08

panowie nie jestem specem od gazu ale powiem jedno nigdy przenigdy nie może sonda dawać odczytów do ecu silnika jak auto pracuje na gazie !!!! sterownik nazwijmy go benzynowym musi mieć odciętą sondę żeby się nie przeprogramował nawet błąd związany z odciętą sondą nie ma znaczenia , błędne odczyty robią niezły bałagan przez adaptację w ekstremalnych wypadkach kończy się to pruciem kompa...



dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Post autor: dawidczyzu » czw sty 28, 2010 22:01

GMS pisze:panowie nie jestem specem od gazu ale powiem jedno nigdy przenigdy nie może sonda dawać odczytów do ecu silnika jak auto pracuje na gazie !!!! sterownik nazwijmy go benzynowym musi mieć odciętą sondę żeby się nie przeprogramował nawet błąd związany z odciętą sondą nie ma znaczenia , błędne odczyty robią niezły bałagan przez adaptację w ekstremalnych wypadkach kończy się to pruciem kompa...

byłem dzis u gazownika i jak podłaczył mi pod kompa zeby ustawic mape gazu wyszlo ze mapa benzyny powinna byc w jednej lini ukosnej a u mnie jest rozwalona jakby tam bomba wybuchla - wniosek powiedzial ze chyba jednak sonda do wymiany bo komputer sterujacy mieszanka robi co chce czyli dostaje zle odczyty sondy. moze byc jeszcze jakies zwarcie ale powiedzial ze raczej do wymiany bedzie bo jak benzyna szaleje to gazownik nic nie moze ustawic.



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pt sty 29, 2010 01:37

gazownik na rację trzeba uporządkować benzynę żeby czepić się gazu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości