Wibracje kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Wibracje kierownicy

Post autor: rnav_piwi » ndz sty 24, 2010 22:27

Witam,
Dziś pomykając na mrozie -17 stopni dopadł mnie pewien problem. Otóż na rozgrzanym silniku, jadąc na 5-tce około 100 km/h poczułem najpierw tak jakby spory luz na kierownicy a następnie kierownica zaczęła cała wibrować. Później już było tylko gorzej... Praktycznie problem raz występuje, a raz nie. Generalnie tylko na 4tym i 5tym biegu i raczej powyżej 100 km/h. Kiedy już występują wibracje, po dodaniu gazu nasilają się, natomiast naciśnięcie przy tej prędkości sprzęgła lub wrzucenie na luz powoduje całkowite ustanie tych wibracji :/ Nie mam pojęcia co to dokładnie może być, ale wyczytałem na forum, że to raczej przegub wewnętrzny padł.
Dodam, że koła są wyważone poprawnie, opony nowiutkie.
W kwietniu ubiegłego roku wpadłem lewym przednim kołem w dziurę w skutek czego wymienione zostały: łożysko, piasta i obudowa łożyska. Możliwe, że po takim czasie dopiero w skutek tego uderzenia padł ten przegub?

Proszę o jakieś rady,
będę wdzięczny.
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 22:29 przez rnav_piwi, łącznie zmieniany 1 raz.



mobilek153
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 16:26
Lokalizacja: kołobrzeg

Post autor: mobilek153 » ndz sty 24, 2010 22:40

na 99% konczy ci sie kolego wewnetrzny przegub



Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » ndz sty 24, 2010 22:42

Jak to sprawdzić czy lewy czy prawy? Diagnostyka, czy mechanik? I raczej to pewne, że lewy, skoro była wpadka w dziurę? :)



djsurround
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt sty 19, 2010 09:28
Lokalizacja: Świedziebnia
Kontakt:

Post autor: djsurround » ndz sty 24, 2010 22:47

Może drążki wahacza, albo tuleje w kole. Mechanik Ci powie co to ;)



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » ndz sty 24, 2010 23:47

Panowie, najczęstszą przyczyną są opony u mnie było to samo na oponie zrobił się balon i koniec opona do wymiany a ze trzeba wymieniać kompletami czyli dwie takie same przedednie lu tub tylne, to wymieniłem , po wymiani9e opon kierownica sztywno przy każdej prędkości, dodam ze u mnie też dopiero przy 100km zaczynały się drgania.Proponuje sprawdzić opony ,podnieść na podnośniku auto , stanąć na wprost opony , zakręcić kołem i obserwować, boczną cześć opony jak się kręci,jeżeli jest ok , to powierzchnia boczna jak się na nią patrzy podczas kręcenia będzie prosta,jeżeli jest balon to będzie podczas kręcenia kołem na bocznej powierzchni opony wypuklenie (gula), wtedy opona do wymiany(Para)Zacznij od prostych rzeczy. Żeby zabić muchę nie trzeba czołgu.



Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » ndz sty 24, 2010 23:51

No i przy tej pogodzie zalegający lód lub śnieg na feldze będzie powodował bicie na kierownicy, proponuje sprawdzić to na początek ...



Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » pn sty 25, 2010 00:02

Ale gdyby to było coś z oponami to chyba przy wciskaniu sprzęgła lub luzu nie ustawałyby te wibracje, prawda? A u mnie ustawały...



Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » pn sty 25, 2010 09:52

No tak ale na moje wciśnięcie sprzęgła rozłącza skrzynię od silnika a pół osie nadal się kręcą , nadal jestem przy sprawdzeniu opon i felg przy takich prędkościach kilka gram na kole będzie powodować wibracje. Wciśnięcie sprzęgła skutkuje zmniejszeniem prędkości auta i ustąpieniem wibracji.dodam że w sobotę jechałem i powyżej 110 mi też kierą telepało w niedzielę było dobrze widać lód rozmarzł ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 473 gości