Instalacja halogenow w reflektorze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tantoszewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 11, 2007 17:09
Lokalizacja: KUTNO
Kontakt:

witam.dołacze sie z moim problemem

Post autor: tantoszewski » wt mar 18, 2008 18:37

witam wszystkich.mam taki problem moze poradzicie co jest przyczyną nie działania halogenów.mam je w lampach z zarówkami na krótko jak podłącze to swiecą.ma wyłacznik na 1 pozycji zapala sie zielona kontrolka od hal przednich a na 2 pozycji od tylnych hal przeciwmgielnych(wyciagajac oczywiscie przełacznik) lecz mimo moich staran właczania i wyłączania nie ma reakcji w halogenach, nie zapalaja sie wcale.czego to moze byc wina.i jesli wiecie jaki przekaznik jest odpowiedzialny za halogeny to podpowiedzcie mi jaki nr i gdzie go szukac moze on jest popsuty.bo mysle na tym od dawna i nie mam pojecia jak temu zaradzic.z góry dzieki.pozdrawiam



greg

Post autor: greg » wt mar 18, 2008 23:34

tantoszewski, masz orginalne halogeny - nie dokłądane? to przekaźnik jest w polu dodatkowych przekaźników



tantoszewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 11, 2007 17:09
Lokalizacja: KUTNO
Kontakt:

Post autor: tantoszewski » śr mar 19, 2008 00:40

mam oryginalne halogeny w lampie -soczewkowe.sprawdzałem dzisiaj wtyk do lamp który ma 10 pinów ja chyba mam 9 a pin o numerze 2 jest pusty czy to ten który odpowiada za halogeny? przekaznika jeszcze nie sprawdziłem.a włacznik jest.tzn ma pozycje na przednie halogeny i zapala sie obok przełacznika konrolka na zielono która symbolizuje przednie halogeny tylne działaja po wyciagnieciu na 2 razy zapala sie wtedy kontrolka od nich na zegarach.czy od halogenow przednich tez powinna sie zapalic kontrolka na zegarasz.no i czy to własnie ten nieszczęsny 2gi pin przy lampach za nie odpowiada?

[ Dodano: 19 Mar 2008 19:14 ]
sprawdziłem przekaznik i ku mojemu zdziwieniu jest nr 53 a pod spodem jest nalkejka 75X chyba i z tylu odchodza od niego przewody jeden gruby żółto czarny i cienki żółto czarny i kilka innych. a przy lampach pod maska w pinie nr 2 nie ma kabelka czy musze ciegnac cała instalacje.skoro przekaznik jest i jakies kable od niego odchodzą?czy jest taka mozliwosc ze mam instalacje tylko poprostu nie jest podlaczona do wtyku lub gdzies po drodze do lamp sie zapodziała.hehe



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » śr mar 19, 2008 20:19

a ja sie z checia przyłacze do tematu. własnie sprawdziłem w kostce do lamp idzie 10 przewodów i tak sie zastanawiam bo napisaliscie ze to juz 3/4 pracy w podłaczeniu halogenów. zastanawiam sie tylko ile moga kosztowac takie halogeny,przełacznik,jak rowniez przekaznik? Moze ktos z osób,które zamontowały taki zestaw przyblizyc cene jak równiez czy jeszcze cos trzeba dokupic do rzeczy,które wymieniłem?


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » śr mar 19, 2008 20:38

Za wyłącznik dałem 100 i tak samo za soczewki z instalacją do lamp oczywiście na allegro . Wszystko uczyniło mnie jakieś 220 zł .


Aldek

Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » wt lis 04, 2008 19:56

wreszcie i ja mam halogeny, 3 godziny raczkowania pod blokiem
podłączenie trochę inne niż w topicu. Halogeny wyłączają się jak włączę długie czyli tak jak fabrycznie :bigok: no i jeszcze satysfakcja, że się coś samemu zrobiło
Obrazek


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt lis 04, 2008 22:34

O ile się orientuję, to z tym dizałaniem halogenów jest różnie w różnych państwach - w niektórych ma być tak, że halogeny mają się wyłączać po włączeniu długich, w innych nie. Producenci samochodów często przygotowują rozwiązanie uniwersalne - wystarczy przełożyć jakąś zworkę, wymienić przekaźnik itp. Oli, być może podłaczyłeś sobie halogeny tak, jak w tych państwach, gdzie mają sie wyłączać po włączeniu długich. Chyba, że rzeczywiście na rynek polski też się wyłączały.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » czw gru 04, 2008 12:36

witam

ja w sprawie tego opisu podłaczenia halogenów ktory przedstawił greeg.


co z tym brazowym kabelkiem? i gdzie go wpiąć?
nic na ten temat nie ma


a co mam zrobic jak juz mam kable oryginalnie idace od reflektorów?-gdzie one ida do przekaźnika, gdzie ich szukać?
reszte musze zrobić wg opisu



greg

Post autor: greg » czw gru 04, 2008 22:58

wladek78 pisze:co z tym brazowym kabelkiem? i gdzie go wpiąć?
do masy
wladek78 pisze:a co mam zrobic jak juz mam kable oryginalnie idace od reflektorów?-gdzie one ida do przekaźnika, gdzie ich szukać?
na pierwszej stronie - na fotce co masz grubą rurę wzmocnienia - tam znajdziesz zawinięte



Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » sob gru 27, 2008 20:02

witam

pisze znowu bo nie moge znależć oryginalnych kabli od halogenów

dokipiłem soczewki ale nie moge znależc tych kabli, ze niby zwiniete przy wzmocnieniu ae gdzie?-pod kierownica obok przekażników-dwa dni szukałem i nie ma-ale na bank ida od leflektorów

proszeo jakas fote albo dokładny opis


pozdrawiam



greg

Post autor: greg » ndz gru 28, 2008 16:47

wladek78, masz rurę wzmocnienia ? to obok szukaj



Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » pn gru 29, 2008 13:40

pewnie mam rure ale nie wiem gdzie ona jest,

mam auto rok i moge takich rzeczy nie wiedziec chyba

w podszybiu sa kable i rura od kierownicy nic wiecej nie widze-to ma byc na srodku, po boko?

prosze o odpowiedz



greg

Post autor: greg » pn gru 29, 2008 16:59

może pomoże
Obrazek



Awatar użytkownika
remid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 29, 2005 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: remid » ndz sty 24, 2010 23:30

Witam
Przepraszam że odgrzebuje temat ale mam pytanie. Niestety zbiłem jeden reflektor i muszę kupić nowy. Przy okazji chciałbym wymienić od razu oba na wersje ze światłami przeciwmgielnymi (w swoich miałem zaślepki). Sprawdziłem, do lampy (kostki) idzie 10 przewodów. W związku z tym moje pytanie, czy jak wsadzę nowe lampy z halogenami, to wystarczy tylko dokupić i wymienić przełącznik w kabinie na taki
Obrazek
i to wszystko? Czy jeszcze muszę coś zrobić?
Z góry dziękuje za odpowiedź.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości