Mrugająca kontrolka świec żarowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cemey603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 26, 2008 15:27
Lokalizacja: Pomorze

Mrugająca kontrolka świec żarowych

Post autor: cemey603 » ndz sty 24, 2010 17:03

Witam, ostatnio strasznie mrozi i mojego 1.9 tdi chyba te mrozy załatwiły na dobre. Chodzi o to, że nie można odpalić silnika, nie wiem, ale wydaje mi się, że zamarzła ropa z tego względu, że po włączeniu zapłonu zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych i wyskakuje komunikat engine fault workshop. Oczywiście silnika nie da się uruchomić, Chyba będe musiał czekać do wiosny :/ bo do domu mam 120 km a auto stoi na parkingu. Auta nie odpalałem od około 3 dni.


WWW.GOLFV.PL

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz sty 24, 2010 17:10

akumulator - spróbuj odpalić przy pomocy kabli i drugiego auta


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

cemey603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 26, 2008 15:27
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: cemey603 » ndz sty 24, 2010 17:15

Kulon pisze:akumulator - spróbuj odpalić przy pomocy kabli i drugiego auta
Taki błąd i migająca kontrolka świec może być spowodowana słabym akumulatorem?


WWW.GOLFV.PL

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz sty 24, 2010 17:21

cemey603 pisze:Taki błąd i migająca kontrolka świec może być spowodowana słabym akumulatorem?
jeżeli nie chce Ci odpalić i mruga kontrolka to może być powód - jak aku będzie nie dał rady to może też mignąć awaryjnymi, zamykać i otwierać centralny zamek, pisnąć klaksonem i to wszytko w momencie próby zapalenia auta

dlatego napisałem spróbuj :helm:
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 17:21 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

cemey603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 26, 2008 15:27
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: cemey603 » ndz sty 24, 2010 17:25

Kulon pisze:
cemey603 pisze:Taki błąd i migająca kontrolka świec może być spowodowana słabym akumulatorem?
jeżeli nie chce Ci odpalić i mruga kontrolka to może być powód - jak aku będzie nie dał rady to może też mignąć awaryjnymi, zamykać i otwierać centralny zamek, pisnąć klaksonem i to wszytko w momencie próby zapalenia auta

dlatego napisałem spróbuj :helm:
No tak wszystko by sie zgadzało gdyby nie ten błąd wyświetlany na komputerze : ENGINE FAULT WORKSHOP


WWW.GOLFV.PL

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz sty 24, 2010 17:27

cemey603 pisze:ENGINE FAULT WORKSHOP
wyskakuje w momencie długiego kręcenia rozrusznika i nie zapalaniu auta - zniknie po zapaleniu auta za drugim razem


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

cemey603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 26, 2008 15:27
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: cemey603 » ndz sty 24, 2010 17:31

Kulon pisze:
cemey603 pisze:ENGINE FAULT WORKSHOP
wyskakuje w momencie długiego kręcenia rozrusznika i nie zapalaniu auta - zniknie po zapaleniu auta za drugim razem
Pocieszające, myślę, że wyciągnę aku spróbuje skombinować prostownik i podładować aku

[ Dodano: 28 Sty 2010 16:39 ]
Kulon pisze:
cemey603 pisze:ENGINE FAULT WORKSHOP
wyskakuje w momencie długiego kręcenia rozrusznika i nie zapalaniu auta - zniknie po zapaleniu auta za drugim razem
Wymieniłem aku na nowy i zapalił za pierwszym przekręceniem, przejechałem 100 km a błąd w dalszym ciągu jest tzn. engine fault i cały czas mruga kontrola świec, czy to jakaś inna usterka, czy może błąd wymaga skasowania vagiem? Z samochodem wszystko ok, żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem


WWW.GOLFV.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości