Skrzypienie deski rozdzielczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bojs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sie 12, 2009 19:59
Lokalizacja: Poland, obecnie Ireland

Post autor: bojs » ndz wrz 20, 2009 11:11

Ma ktoś może problem z ''udzwiękowieniem'' konsoli środkowej. Jakiś czas temu pewne odgłosy dochodzące z okolic popielniczki zmusiły mnie do rozebrania tej części konsoli dzięki tej operacji wzbogaciłem się o ok 2euro, dowód osobisty , 3 pilniki , kilkanaście zdrapek i paragonów. Po złożeniu wszystkiego z powrotem sytuacja się jednak pogorszyła, słychać wyraźne skrzypienie z okolicy popielniczki jak i samej popielniczki (gdy poruszam blendą osłony)



P.S.

wie ktoś może jak ściągnąć sanki do których przymocowana jest blenda pokrywy popielniczki jak i samą blendę (widziałem tam kilka bolców), lecz ciasno wszystko trzyma, oraz panel sterowania otwieraniem szyb, chcę założyć nowy a do tej pory tylko udało mi się zdjąć część wewnętrzną(gumowy grip)



greg

Post autor: greg » ndz wrz 20, 2009 12:59

bojs pisze:panel sterowania otwieraniem szyb,
podważasz odpinasz rączkę czyli tulejkę plastikową tam gdzie łapiesz palcami jak zamykasz drzwi (podważasz w kierunku drzwi), po zdjęciu tej tulejki masz możliwość zdjęcia całego panelu sterującego (podważasz do góry) - odpinasz kładziesz na stole, wkrętakiem odkręcasz cały mechanizm sterujący z przyciskami



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw wrz 24, 2009 10:39

Witam
Nie chciałem zakładać nowego tematu a nie znalazłem info na forum. Ostatnio zauważyłem, że coś się tłucze prawdopodobnie gdzieś za konsolą/pod deską rozdzielczą (chyba na środku ale ciężko to dokładnie zlokalizować). Nie jest to skrzypienie tylko jak by coś się odkręciło i wpadało w wibracje. Da się dostać pod deskę rozdzielcza (przez konsole czy schowek) nie ściągając całej deski? Co się znajduje za konsolą?



greg

Post autor: greg » czw wrz 24, 2009 14:40

GoF pisze:Da się dostać pod deskę rozdzielcza (przez konsole czy schowek) nie ściągając całej deski?
zależy w które miejsce chcesz się dostać
wskaż na fotce miejsce
Obrazek



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw paź 01, 2009 11:09

Z tego co udało mi się ustalić to ten dźwięk dobiega z miejsca gdzie jest kratka nawiewu na przednią szybę. Jak nacisnę na deskę w okolicy tej kratki to jest cisza i spokój. Z tego co widzę to nawiew jest oddzielony od deski gąbką więc to raczej nie on się tłucze. Albo coś się tam poluzowało albo mocowanie deski się poluźniło. Da się tam dostać bez zdejmowania deski? Jak wyjąc tą kratkę od nawiewu? (chyba się nie da bez ściągania deski). Fajnie jak by wystarczyło rozebranie samej konsoli bo trochę brak czasu na większą zabawe.



Awatar użytkownika
ziomek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: sob maja 03, 2008 17:11
Lokalizacja: Świecie / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: ziomek1988 » ndz paź 25, 2009 00:32

A macie może problem ze skrzypieniem boczków drzwi?? NIe chodzi mi o uszczelki tylko sam boczek :bajer: ja taki problem mam ...


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59ff7eee66697ba2.html][img]http://images44.fotosik.pl/291/59ff7eee66697ba2.jpg[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269407][b][size=150]Golf Generation - kliknij i oceń[/size] [/b][/url]

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » ndz paź 25, 2009 09:52

ziomek1988 pisze:A macie może problem ze skrzypieniem boczków drzwi?? NIe chodzi mi o uszczelki tylko sam boczek :bajer: ja taki problem mam ...
Mi sporadycznie w jednym miejscu w drzwiach od pasażera z przodu poskrzypi w miejscu gdzie klamka jest i guzik do otwierania szyby. Ale nie zawsze. Dziwna sprawa. Najbardziej mnie drażni skrzypienie podsufitki nad głową kierowcy tuz przy słupku, zaznaczam, ze mam szyber??



Awatar użytkownika
Gracjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 20:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gracjan » ndz paź 25, 2009 20:20

To u mnie też tłucze coś tak jak u kolegi GoF tylko mi się wydaje że jest to bliżej środkowych nawiewów .nawet jak się tam uderzy to coś tam tłucze.



viras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 21, 2010 11:34
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: viras » sob sty 23, 2010 15:00

Witam,czytałem o tym skrzypieniu pod deską, wydaje mi się że mam podobny problem gdy auto wpada w wibracje coś w okolicy nawiewu na szybę a właściwie pod nim stuka, jakby jakiś lużny element uderzał o coś, dociskania deski nie pomagają, to coś z wewnątrz ale nie wiem co nie wiem jak tam się dostać. Masz jakiś pomysł? Dzięki



Awatar użytkownika
racer2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 17:41
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: racer2000 » sob sty 23, 2010 16:00

Mam taki sam problem hehe.. Jak przygazuje to w okolicy nawiewu drzy, jakbym na deske wysypal kilo srubek hehe lae nie jest to takie glosnie.. muza i silnik diesla to nie slychac..myslalem ze to szyba na poczatu ale chyba nie..Co to moze byc.. zrobilo mi sie tak w zime. moze odtych mrozów + dziury wszystko sztywne i pomarzniete i sie wyrobily plastiki...kokpit trzeszczy..



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » ndz sty 24, 2010 11:26

ja mam tak samo i też tylko w zimę. podejrzewam, że woda z szyby wpływa pod tą plastikową osłonę na podszybiu i tam zamarza, pęka i po prostu kawałki lodu drżą między szybą a tym plastikiem. lód stuka o szybę więc doś wyraźnie to słychać. wydaje się że odgłos dochodzi spod deski bo ta część szyby jest poniżej lini deski



Awatar użytkownika
racer2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 17:41
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: racer2000 » ndz sty 24, 2010 13:13

Tez myslalem ze to lod.. ale kurcze auto mam w garazu a tam mam -2 gora.. a czesto jezdze to powinien sie rozmrozic.. hehe zobaczymy jak mrozy odpuszcza.. Wszystko bedzie inne plastiki nie beda twarde itp. silnik inaczej bd pracowal.. sie okaze... nie wydaje mi sie zeby to byl lod.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości